Waren Buffett a Jamie Dimon si neudělali domácí úkoly z kryptoměn

5
(4)

Zatímco vlády a instituce po celém světě zkoumají způsoby, jak zavést stále populárnější kryptoměny do svých finančních trhů a operací, významné finanční a politické osobnosti ve Spojených státech se neváhají podělit o své názory ohledně přístupu k digitálním aktivům.

Jednou z nich je Anthony Scaramucci, zakladatel a řídící partner investiční společnosti SkyBridge Capital a také bývalý poradce Donalda Trumpa.

Scaramucciho kritika

Ve svém vystoupení na Crypto Summitu zkritizoval několik miliardářů, kteří vystupují proti kryptoměnám, a zpochybnil kvalitu jejich výzkumu v této oblast.

“Pokud si uděláte domácí úkol, nakonec investujete určitou část svého majetku do kryptoměn a toho, čemu říkáme web3.”

Scaramucci jako ty, kteří si podle něj udělali “domácí úkoly” a kteří naskočili na vlnu kryptoaktiv poté, co provedli jejich dostatečný výzkum, uvedl Paula Tudora-Jonese, Steva Cohena, Dana Loeba či Stana Druckenmillera.

Na straně druhé pak nešetřil kritickými slovy na adresu generálního ředitele společnosti Berkshire Hathaway Warrena Buffetta a jeho místopředsedu Charlieho Mungera, Jamieho Dimona z JPMorgan či Larryho Finka ze společnosti Blackrock, kteří se vůči kryptoměnán vyjadřují až pohrdavě.

“Tito lidé z oblasti tradičních financí se rozhodli, že si neudělají domácí úkoly, nebo si je možná udělali a rozhodli se, že je to pro ně v této fázi jejich kariéry příliš velká změna.”

Kryptoměnový lobbing ve Washingtonu je velmi silný

Scaramucci také vysvětlil některé skutečnosti o vnitřním fungování Washingtonu, které během svého fungování tam zjistil:

“Do lobbistických skupin spojených s kryptoměnami proudí miliony dolarů, každý z lidí v místnosti, ve které právě stojíte, ví, co je to decentralizovaná autonomní organizace. (…) Ale ve Washingtonu zažíváme něco, čemu se říká DLO, což je decentralizovaná lobbistická organizace. Jedná se o 3 miliony lidí v USA, kteří vlastní kryptoměny”

Nakonec Scaramucci zmínil některé pozitivní aspekty kryptoměn a označil je jako aktivum, které by mohlo snížit čas a náklady na transakce po celém světě.

Závěr

Scaramucciho pozitivní postoj ke kryptoměnám je všeobecně známý, kdy už v říjnu minulého roku vyjádřil přesvědčení, že každý, kdo se pořádně obeznámí (udělá si domácí úkol) s fungováním bitcoinu, si nakonec uvědomí jeho ohromný potenciál a bude do něj investovat. Sám prozradil, že v něm měl více než miliardu dolarů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Měl miliardu dolarů? Nyní tedy prodává? Asi si udělal další domácí úkol 😁🐻

spot_img