Top 5 článků za poslední týden + Elon Musk tvrdí, že SBF daroval demokratům více než 1 miliardu dolarů

4
(1)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Vladimir Putin vyzývá k vytvoření mezinárodního platebního systému na blockchainu

Ruský prezident Vladimir Putin 24. listopadu v projevu na mezinárodní konferenci AI Journey v Moskvě zkritizoval monopol v globálních finančních platebních systémech a vyzval k vytvoření nezávislé zúčtovací sítě založené na blockchainu. Putin rovněž poznamenal, že globální platby a státy jsou v důsledku napjatých vztahů mezi Ruskem a Západem po invazi na Ukrajinu ohroženy. Sankce, uvalené západními zeměmi, pak označil za „nelegitimní omezení“.

Nassim Taleb, autor knihy Černá labuť, označil kryptoburzu Coinbase za bezcennou

Nassim Taleb, autor bestselleru Černá labuť, se domnívá, že Coinbase, největší kryptoměnová burza v USA, je „bezcenná“. V jednom ze svých posledních tweetů Taleb uvedl, že Coinbase má záporné cash flow. To jinými slovy znamená, že z burzy více peněz odtéká, nežli přitéká. Podle Taleba tak má před sebou „krušnou“ budoucnost, a to i v případě, kdyby se kryptoměnovému průmyslu nějak podařilo zotavit. Na druhou stranu nutno dodat, že Taleb poznamenal, že nevěří, že Coinbase bude čelit stejným problémům jako FTX, kdysi třetí největší kryptoměnová burza na světě, která nakonec zkrachovala.

Po kryptoburze FTX vyhlašuje bankrot BlockFi

Necelé tři týdny po krachu kryptoměnové burzy FTX se další kryptoplatforma dostala do problémů. Platforma BlockFi podle posledních zpráv podala žádost o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11 u konkurzního soudu ve Spojených státech amerických. Ve svém podání společnost BlockFi uvedla, že v současné době má více než 100 000 věřitelů. Závazky dosahují mezi 1 až 10 miliardami dolarů. Kryptoměnová společnost také uvádí nesplacenou půjčku ve výši 275 milionů amerických dolarů FTX US.

Solana (SOL) za 670 000 000 je nyní v rukou likvidátorů bankrotující Alameda Research

Solana Compass odhaluje to, co již všichni uživatelé solany tušili. Velké množství altcoinu vlastnila krachující Alameda. Nyní známe také konkrétní množství a další důležité informace. Platforma zaměřená na sledování klíčových metrik blockchainu solana říká, že mince v hodnotě stovek milionů dolarů jsou nyní v rukou likvidátorů společnosti Alameda Research. Jmenovitě se jedná o 48 636 772 SOL v aktuální hodnotě přes 670 milionů dolarů. Tyto mince jsou nyní součástí konkurzního řízení podle kapitoly 11 a pravděpodobně zůstanou zmrazeny, dokud nebude dokončen proces likvidace. Alameda patřila ke společnostem, které byly součástí impéria Bankman-Frieda. Nyní je společně s FTX objektem vyšetřování ve vícero jurisdikcích po celém světě.

Nový algoritmický stablecoin Cardana vyvolává obavy komunity

Cardano plánuje v roce 2023 vydání svého algoritmického stablecoinu. Různí členové komunity však vyjádřili své obavy a srovnali projekt s TerraUSD (UST), který v roce 2022 způsobil velké ztráty v kryptoprostoru. Podle vývojářů bude stablecoinový projekt Djed navázán na americký dolar a podpořen tokenem ADA. Kromě toho bude jako rezervní minci používat další token. V projektu bylo zdůrazněno, že v řetězci bude viditelný důkaz o rezervách.

Bonusová zpráva

Elon Musk tvrdí, že SBF daroval demokratům více než 1 miliardu dolarů

V nedávné diskusi na Twitteru Will Manidis, šéf zdravotnické platformy AI Science, označil dary SBF politikům za „jeden z obchodů s nejvyšší návratností investic všech dob vůbec“, protože mu to umožnilo nejít do vězení za krádež více než 10 miliard dolarů.

Na to zareagoval i nejbohatší muž planety Elon Musk. Ten tvrdí, že bývalý generální ředitel zkrachovalé krypto burzy FTX Sam Bankman-Fried daroval Demokratické straně více než miliardu dolarů.


Je známo, že SBF věnoval 5,2 milionu dolarů na prezidentskou kampaň Joea Bidena v roce 2020 a zároveň věnoval 10 milionů dolarů na podporu Carricka Flynna – kandidáta Demokratické strany na křeslo v Kongresu v Oreganu, který ve volbách ovšem zvítězit nedokázal. Podle dostupných údajů byla SBF ve volebním cyklu 2021–2022 druhým největším dárcem Demokratické strany po miliardáři George Sorosovi. Podle dotupných údajů Opensecrets daroval demokratům 39 884 256 dolarů.

Někteří v kryptokomunitě kritizovali Muska za jeho spekulace, které údajně nemají žádný důkaz. Jeden z uživatelů to okomentoval slovy, že Muskovo prohlášení je neuvěřitelně zodpovědné.

Ve skutečnosti se SBF hrdě chlubí svými dary Demokratické straně. Nedávno ovšem vyšlo najevo, že stejnou částku věnoval i Republikánské straně. [1]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: