Po kryptoburze FTX vyhlašuje bankrot BlockFi

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Další kryptoměná společnost následuje nedávný kolaps FTX. Kryptofirma BlockFi podala podle posledních zpráv žádost o ochranu před bankrotem u konkurzního soudu ve Spojených státech amerických.

Kryptoměnová společnost BlockFi vyhlašuje bankrot

Necelé tři týdny po krachu kryptoměnové burzy FTX se další kryptoplatforma dostala do problémů. Platforma BlockFi podle posledních zpráv podala žádost o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11 u konkurzního soudu ve Spojených státech amerických.

Ve svém podání společnost BlockFi uvedla, že v současné době má více než 100 000 věřitelů. Závazky dosahují mezi 1 až 10 miliardami dolarů. Kryptoměnová společnost také uvádí nesplacenou půjčku ve výši 275 milionů amerických dolarů FTX US.

Finanční poradce Berkeley Research Group, Mark Renzi, se k současné situaci vyjádřil následovně:

Od začátku se BlockFi snažila pozitivně utvářet kryptoměnový průmysl a posouvat tento sektor. BlockFi se těší na transparentní proces, který dosáhne nejlepších výsledků pro všechny klienty a další zúčastněné strany.

Podání žádosti o bankrot vyhlásila také dceřiná společnost sídlící na Bermudách. Společnost již zastavila výběry vkladů svých klientů a přiznala, že má významnou expozici vůči kryptoburze FTX. Kryptoplatforma o současné situaci informuje také ve svém blogovém příspěvku na oficiálních stránkách.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 410 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměnová burza FTX vyhlásila bankrot ve Spojených státech amerických 11. listopadu. Od té doby trhy zažívají pokles. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Celé vyjádření BlockFi o bankrotu společnosti z 28. listopadu si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: