Vladimir Putin vyzývá k vytvoření mezinárodního platebního systému na blockchainu

4.8
(4)

Ruský prezident, Vladimir Putin, opět kritizoval sankce uvalené Západem a vyzval k vytvoření systému “nezávislého na vnějších zásazích”.

Putin: Kritika monopolu v globálních platebních systémech

Ruský prezident Vladimir Putin 24. listopadu v projevu na mezinárodní konferenci AI Journey v Moskvě zkritizoval monopol v globálních finančních platebních systémech a vyzval k vytvoření nezávislé zúčtovací sítě založené na blockchainu

Během akce pořádané Sberbank, největší ruskou bankou a významným věřitelem vlády, prohlásil:

Technologie digitálních měn a blockchainů lze využít k vytvoření nového systému mezinárodního vypořádání, který bude mnohem pohodlnější, pro své uživatele naprosto bezpečný a hlavně nebude závislý na bankách ani na zásahu třetích zemí. Jsem přesvědčen, že něco takového určitě vznikne a bude se rozvíjet. Nikomu se totiž nelíbí diktát monopolistů, který poškozuje všechny strany, včetně monopolistů samotných.

Putin rovněž poznamenal, že globální platby a státy jsou v důsledku napjatých vztahů mezi Ruskem a Západem po invazi na Ukrajinu ohroženy. Sankce, uvalené západními zeměmi, pak označil za “nelegitimní omezení”. Ve svém projevu dále uvedl:

Stávající systém mezinárodních plateb je drahý. Systém korespondenčních účtů a regulace jsou kontrolovány úzkým klubem států a finančních skupin.

Již den předtím místní média informovala, že zákonodárci jednají o změnách stávající legislativy týkající se kryptoměn, která stanoví právní rámec pro národní burzu. O pár dní dříve, 17. listopadu, pak byl v ruské Státní dumě, dolní komoře parlamentu, předložen návrh zákona legalizující těžbu kryptoměn a prodej vytěžené kryptoměny.

Závěr

Vypadá to, že kryptoměny jsou v Rusku celkem důležité téma. Předseda výboru Dumy pro finanční trhy Anatolij Aksakov se nedávno vyjádřil, že přijetí zákona přenese tuto činnost do právní oblasti a umožní vytvořit praxi v oblasti vymáhání práva v otázkách spojených s vydáváním a oběhem digitálních měn. Pro jistotu ještě připomínám, že v současné době nelze kryptoměny v Rusku používat k vypořádání.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

rychle pryč od krypta, od putlera je to polibek smrti

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

To může být bohužel trochu pravda, na druhou stranu Putler to už má spořítané, zatímco Bitcoin je věčný. Takže i kdyby to snad vzal někdo vážně, nebude se jednat o nic jiného, než o další dobrou příležitost k nákupu.

Poslední editace 1 rok před přes Pandrhola & Trautenberk & Krkovička
Jan

Pan prezident je moudrý muž, což se o vůdcích zbytku světa říci nedá.

Ondřej

Jo, to je vidět… /s

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Kterýho myslíš? Kikinu, Zlomana, Pávka nebo Bureše? Nebo snad dokonce Putlera?

spot_img