Kryptosankce EU proti Rusku mají nečekaného vymahače

4
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Monetary Exchange of Singapore (MAS), centrální banka a finanční regulátor země, připomněla všem autorizovaným burzám kryptoměn v zemi, aby dodržovaly finanční sankce vůči Rusku. 

Toto prohlášení přichází po výzkumu, který odhalil miliony v kryptodarech získaných proruskými skupinami na podporu pokračujícího konfliktu na Ukrajině a zvýšených sankcí vůči Rusku ze strany finančních úřadů po celém světě.

Singapurské rozhodnutí to uvádí v souladu se sankcemi Evropské unie vůči Rusku, které byly poprvé uvaleny na začátku tohoto roku. Zpočátku sankce omezovaly kryptoplatby mezi Ruskem a EU na přibližně 10 000 USD.

Zákaz kryptoaktiv

Nejnovější omezení na začátku října však opatření dále zpřísnila a zakázala „všechny služby peněženky, účty nebo úschovy kryptoaktiv, bez ohledu na výši peněženky“.

Přibližně v době prvního souboru sankcí EU vytvořil MAS opatření zaměřená na ruské banky a další subjekty sídlící v zemi spolu se zákazem jakéhokoli získávání finančních prostředků na jakékoli činnosti, které by mohly být přínosem pro ruskou vládu.

Kryptoburzy

Krypto burzy a související platformy se od začátku konfliktu propadají v souladu se sankcemi vůči Rusku.

Populární kryptoburza Kraken minulý měsíc zavřela své brány ruským uživatelům a omezila všechny účty spojené s touto zemí. Podobně společnost Dapper Labs pozastavila všechny účty ruských uživatelů. Tento krok zakázal účtům spojeným s Ruskem prodávat, kupovat nebo darovat nezaměnitelné tokeny (NFT) spolu se zastavením výběru prostředků.

Nedávno globální šéf sankcí Binance Chagri Poyraz uvedl, že společnost tvrdě pracuje na tom, aby vyhověla opatřením EU, a přitom stále co nejlépe sloužila svým uživatelům.

Závěr

Za zmínění také stojí, že mnoho ruských uživatelů se kvůli výše uvedeným zákazům nahrnulo do sousedních zemí, jako je Kazachstán, aby pokračovali ve využívání služeb, které jim byly dříve dostupné.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img