Solana (SOL) za 670 000 000 je nyní v rukou likvidátorů bankrotující Alameda Research

5
(6)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V rukou likvidátorů společnosti Alameda Research, která patřila do někdejšího iméria zakladatele FTX Sama Bankman-Frieda, je nyní velké množství mincí solana.

Solana za stovky milionů v rukou likvidátorů Alameda

Solana Compass odhaluje to, co již všichni uživatelé solany tušili. Velké množství altcoinu vlastnila krachující Alameda. Nyní známe také konkrétní množství a další důležité informace.

Platforma zaměřená na sledování klíčových metrik blockchainu solana říká, že mince v hodnotě stovek milionů dolarů jsou nyní v rukou likvidátorů společnosti Alameda Research. Jmenovitě se jedná o 48 636 772 SOL v aktuální hodnotě přes 670 milionů dolarů.

Tyto mince jsou nyní součástí konkurzního řízení podle kapitoly 11 a pravděpodobně zůstanou zmrazeny, dokud nebude dokončen proces likvidace. Alameda patřila ke společnostem, které byly součástí impéria Bankman-Frieda. Nyní je společně s FTX objektem vyšetřování ve vícero jurisdikcích po celém světě.

Čeká nás dump SOL?

V souvislosti s tím, že společnost Alameda vlastnila obrovské množství mincí SOL, se pochopitelně objevují zvěsti o nadcházejícím dumpnutí těchto aktiv. To by téměř jistě vedlo k nemalému propadu ceny solany.

Je tedy nyní na místě očekávat takový scénář? I podle on-chain analytiků se alespoň v nejbližší době nic takového nechystá.

Naopak, jelikož jsou tyto proatředky nyní mimo oběh, dočasně snižují množství dostupných jednotek v oběhu. Nicméně z dlouhodobého hlediska budou pro Solanu kostlivcem ve skříni. Můžeme si to připodobnit k něčemu, jako jsou pro bitcoinery bitcoiny držené konkurzním správcem burzy Mt.Gox.

Alameda již není držitelem SOL, ale likvidátoři ano. SOL je uzamčen a nelze jej prodat, často po mnoho let. Bez ohledu na to, kapitola 11 znamená, že nelze nic prodat, dokud nebude dokončen bankrot, což může trvat i 10 a více let.

On-chain analytici také vysvětlili, že jsou veškeré jednotky SOL Alamedy v tuto chvíli uzamčeny do stakingu. Platforma dále naznačuje, že všech více než 46 milionů mincí bude pravděpodobně odemčeno v první polovině roku 2025.

Závěr

Podle Solana Compass byla Alameda Research dříve největším držitelem SOL uzamčeného na stakujícím účtu. Mince za 670 mil. dolarů mohou být mino cirkulující nabídku i řadu let.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: