Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(2)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

CTO Ripple: „Cena XRP není ani opožděná, ani ostudná“

Zatímco některé kryptoměny na trhu zaznamenaly v posledních měsících nová historická maxima, jeden rozzlobený investor se nechal slyšet, že pohyb ceny XRP je „ostuda“. V reakci na to Schwartz naznačil, že pohled na cenovou akci tokenu závisí na konkrétním časovém rámci. Technický ředitel společnosti Ripple dodal, že XRP není výjimkou a obecně se pohybuje v tandemu s ostatními kryptoměnam. XRP si dokonce na začátku roku vedlo lépe než bitcoin a ethereum. BTC a ETH se propadly přibližně o 56 % a 57 %, zatímco kryptoměna XRP „pouze“ o 45 %.

Děsivé statistiky: V roce 2022 již bylo ukradeno krypto za 3 miliardy dolarů!

Rok 2022 trhá všechny rekordy v krypto exploitech a množství ukradeného digitálního lootu. Aktuálně se hackeři zaměřují na různé protokoly rodícího se DeFi sektoru, které jim poskytují snadnější přístup k penězům, než kryptoburzy, které již během let útoků zapracovaly na bezpečnosti. Dne 31. října zveřejnila blockchainová bezpečnostní firma PeckShield na twitteru děsivou statistiku. K 31. říjnu 2022 oznámila , že bylo ukradeno celkem 2,98 miliardy dolarů v digitálních aktivech, což je téměř dvojnásobek ztráty 1,55 miliardy dolarů za rok 2021.

Lightning Network zaznamenává druhou kritickou chybu za měsíc! Vydává nouzovou aktualizaci

Uživatel Twitteru jménem „Burak“ (@brqgoo) uvrhl v úterý ráno velkou část sítě Lightning Network do chaosu. Podle Lightning Labs, vývojáře Bitcoin Lightning Network, se některé uzly Lightning Network Daemon (LND) přestaly synchronizovat kvůli problému s knihovnou analýzy btcd wire. Jak uvádí Coindesk, Burak údajně vytvořil nestandardní bitcoinovou transakci, která uživatelům bránila v otevírání nových Lightning kanálů (spojení mezi Lightning uzly). Burakova platná, ale nestandardní transakce údajně způsobila, že bitcoinové uzly provozující implementaci bitcoinu nazvanou btcd odmítly platné příchozí bloky. Uzly LND tak odmítly všechny nové požadavky na otevření kanálu.

„Oddělení“ Bitcoinu od akcií mu umožní více prosperovat

Vzhledem k tomu, že Bitcoin (BTC) i za nepříznivých podmínek vykazuje v širším finančním prostředí až obdivuhodnou odolnost, pozornost investorů se stále více obrací k případům jeho použití a odchylkám od tradičních trhů, jako jsou akcie. Podle prezidenta společnosti Bianco Research a makro stratéga Jima Bianca musí Bitcoin vyvinout „skutečný případ použití“. Pak bude moci i nadále růst a dosahovat maxim sám o sobě, bez tradičních zásahů trhu. S odkazem na současnou korelaci s tradičními trhy Bianco poznamenal, že „současné nastavení na trhu nyní potřebuje, aby se [peněžní] tiskárna znovu iniciovala. Pak má Bitcoin šanci dostat se zpět na 70 000 dolarů, a to není dobré“.

Gigant Fidelity zahajuje retailové obchodování s bitcoinem a ethereem!

Fidelity, americká nadnárodní společnost poskytující finanční služby, nabídne retailovým investorům obchodování s BTC a ETH bez provize. Zatímco Nasdaq dříve uvedl, že by pro spuštění kryptoměnové obchodní platformy v USA potřeboval větší regulační jasnost, Fidelity se retailové „kryptoburze“ nebrání. Horkou novinkou je spuštění maloobchodního obchodování kryptoměn. Fidelity Crypto se zpočátku zaměří na bitcoiny a ethery. To naznačuje, že v případě úspěchu může platformu rozšiřovat o další altcoiny, podobně jako konkurenční služby, jako je například Binance.

Bonusová zpráva

Bankovní sektor spotřebovává 56krát více energie než Bitcoin

Michel Khazzaka, inženýr kybernetické bezpečnosti a kryptograf, zveřejnil zajímavou informaci. Z ní vyplývá, že Bitcoin spotřebuje 0,05 % světové spotřeby energie. Bankovnictví ovšem spotřebovává 56krát více energie než Bitcoin. Khazzaka, který popisuje Bitcoin jako “peníze s pamětí”, se snažil vyvrátit tvrzení, že Bitcoin je pro životní prostředí horší než fiat peníze. Strávil čtyři roky prací, shromažďováním údajů a počítáním čísel. V případě Bitcoinu dospěl Khazzaka k závěru, že Bitcoin spotřebuje 88,95 TWh ročně, což je podstatně méně, než odhaduje Cambridge Centre for Alternative Finance. Khazzaka nicméně připouští, že Bitcoin spotřebovává “mimořádné množství energie”.  Na druhou stranu jeho uživatelé na oplátku dostávají “Mimořádné množství bezpečnosti za mimořádně důležitou službu.” [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img