“Oddělení” Bitcoinu od akcií mu umožní více prosperovat

5
(5)

Vzhledem k tomu, že Bitcoin (BTC) i za nepříznivých podmínek vykazuje v širším finančním prostředí až obdivuhodnou odolnost, pozornost investorů se stále více obrací k případům jeho použití a odchylkám od tradičních trhů, jako jsou akcie.

Podle prezidenta společnosti Bianco Research a makro stratéga Jima Bianca musí Bitcoin vyvinout „skutečný případ použití“. Pak bude moci i nadále růst a dosahovat maxim sám o sobě, bez tradičních zásahů trhu.

Dnešní horká novinka: Instagram oficiálně spouští NFT tržiště s nástrojem pro jejich vydávání!

Bitcoin a tradiční trhy

S odkazem na současnou korelaci s tradičními trhy Bianco poznamenal, že “současné nastavení na trhu nyní potřebuje, aby se [peněžní] tiskárna znovu iniciovala. Pak má Bitcoin šanci dostat se zpět na 70 000 dolarů, a to není dobré”.

Podle jeho názoru je současný případ použití digitálních aktiv chybný. Lidé si je totiž často koupí jen proto, že jdou hodně nahoru, pak je převedou na tradiční fiat měny a koupí si třeba Lambo. To je v podstatě to, co s nimi lze nyní udělat.

Bianco nicméně vyjádřil názor, že rozvoj skutečných případů použití a “oddělování” nebo vytvoření samostatného ekosystému od TradFi (tradiční finance) by podpořil růst sektoru kryptoměn. Důvod je podle slov jasný:

Když vytvoříte vlastní případ použití, mohli byste vidět divergenci, mohli byste vidět, jak korelace jde na nulu, a to by bylo dobré. Protože když pak korelace klesne na nulu, nepotřebuje tiskárnu [peníze], aby mohlo přijít nové maximum.

Podle jeho názoru by to vyžadovalo vyvinout „patentový systém, kde krypto nikdy neopustí systém. Ten podle jeho slov ve větším měřítku zatím neexistuje.

Řešení nevýhod finančního systému

Bianco se navíc domnívá, že současný finanční systém je nefunkční. Podle jeho slov v zásadě nefunguje a pro lidi je třeba něco jiného. Tím něčím jiným by mohl být Bitcoin a další kryptoměny. Své myšlenky pak uzavřel slovy:

Myslím si, že příští býčí trh bude… tak trochu jsem ho pojmenoval slovy ‘adopční býčí trh’. Lidé budou říkat ‘ach jo, kupte si Bitcoin, protože kromě toho, že ho budete držet a sledovat, jak jde nahoru, můžete s ním dělat i něco jiného než ho jen držet a sledovat, jak jde nahoru.

Pokud bychom se někdy skutečně do tohoto bodu dostali, pak slovo Moon by nemuselo být jen zbožným přáním.

Závěr

I když to vzhledem k dění na trzích může vypadat, že korelace BTC s ostatními tradičními trhy se snižuje, je lepší zůstat obezřetný. Riziko poklesu likvidity v důsledku zvýšení úrokových sazeb i nadále vyvíjí tlak na riziková aktiva, včetně kryptoměn.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

Nechápu, vždyť kryptem jde normálně platit. Samozřejmě ještě ne tak, že si zajdu do Kauflandu a zaplatím kryptem, ale se současným rozvojem bych se nedivil, kdyby to třeba za rok šlo (mimochodem já spíše sázím na Globus, to je takový “marketový inovátor”). Každopádně třeba na Alze platit kryptem jde a to není žádný obchůdeček.

PS: Já (a řekl že i celý svět) bych spíše ocenil, kdyby došlo k přestřižení “pupeční šňůry”, která bohužel vede od BTC ke VŠEM kryptoměnám, co je už z principu velmi trapné (krypto má být přece na sobě nezávislé, každý se věnuje něčemu jinému – mají svoje unikátní projekty). Doufám, že se toho dočkáme…

Libor

Jde to vsude i v Kauflandu. Staci mit platebni kartu spojenou s kryptouctem a kartu vest treba v euru ci dolaru. No problem kdekoliv.

spot_img