Instagram oficiálně spouští NFT tržiště s nástrojem pro jejich vydávání!

3.6
(5)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Nemožné se stává realitou, dnes je oficiálně potvrzeno, že společnost Meta, provozující instagram naplno vstupuje do odvětví kryptoměn. Uživatelé Instagramu budou brzy moci vydávat a prodávat NFT!

Nejnovější aktualizace s funkcí Digital Collectibles je prozatím testována malou skupinou tvůrců, následně bude dostupná i pro veřejnost.

Dřívější článek k tématu: Co jsou NFT a jak fungují

Tvorba a prodej NFT na Instagramu

Instagram v blízké budoucnosti umožní digitálním tvůrcům mintovat (vydávat) a prodávat nezaměnitelné tokeny (NFT) přímo z jeho sociální platformy. Meta na propojení NFT s jejich platformou pracuje již delší dobu. Podstatná funkce pro nákupy, prodeje a mintování však doposud chyběla.

Zdroj: Meta.com

V prvním kole vybraných tvůrců, kteří novou funkci otestují jsou například: Amber Vittoria, Dave Krugman, Refik Anadol, Eric Rubens, Jason Seife, Vinnie Hager, Sara Baumann a další.

Pro ty, kteří přemýšleli nad vydáním vlastního NFT a jeho následným prodejem, se Instagram jeví jako nejjednodušší řešení. To bude mít jistě na sektor nezaměnitelných tokenů obrovský dopad. Instagram bude podporovat nejen NFT fotografie, ale i videa.

Napojení krypto peněženek na Instagram

Nechybí podpora všemožných krypto peněženek jako Trust Wallet od Binance, Phantom, Coinbase Wallet, Metamask a dalších. Pokud již budete nějaké NFT vlastnit na kryptoměnové peněžence, bude velice jednoduché ho vystavit na Instagramu k prodeji.

Nebude se tedy jednat o nějaký uzavřený systém pro “Insta NFT” jak by se dalo čekat! Což je samozřejmě dobře.

Zdroj: Meta.com
Zdroj: Meta.com

Bez poplatků až do roku 2024

Společnost Meta provozující Instagram poznamenala, že nebude účtovat poplatky za zobrazování a sdílení NFT na Instagramu nebo Facebooku a nebude účtovat žádné další poplatky za jejich prodej minimálně do roku 2024.

Meta však dodala, že nákupy digitálních předmětů uskutečněné na Androidu a iOS podléhají určitým poplatkům, které vyplývají z jejich obchodních podmínek pro Appstore a Google Obchod.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
J M

Tak ten svet funguje, utvoria infraštruktúru , ľudia si začnú požívať nft na profiloch, budú kupovať nike pre avatara … a potom do toho dajú vlastný token a vitaj v digitálnom štáte IG USA

Poslední editace 1 rok před přes J M
spot_img