CTO Ripple: “Cena XRP není ani opožděná, ani ostudná”

5
(3)

Technologický ředitel společnosti Ripple David Schwartz se ve svém nedávném tweetu ohradil proti argumentům, že kryptoměna XRP je opožděná.

Zatímco některé kryptoměny na trhu zaznamenaly v posledních měsících nová historická maxima, jeden rozzlobený investor se nechal slyšet, že pohyb ceny XRP je “ostuda”. V reakci na to Schwartz naznačil, že pohled na cenovou akci tokenu závisí na konkrétním časovém rámci.

XPR se chová podobně jako zbytek trhu

Technický ředitel společnosti Ripple dodal, že XRP není výjimkou a obecně se pohybuje v tandemu s ostatními kryptoměnam. XRP si dokonce na začátku roku vedlo lépe než bitcoin a ethereum. BTC a ETH se propadly přibližně o 56 % a 57 %, zatímco kryptoměna XRP “pouze” o 45 %.

Je ovšem neoddiskutovatelnou pravdou, že XRP je stále o 86,5 % níže než jeho historické maximum 3,40 USD zaznamenané v lednu 2018. XRP je tak jedním z mála špičkových kryptoaktiv, kterým se během posledního býčího trhu nepodařilo dosáhnout nových rekordů.

Navzdory probíhajícímu souboji s Komisí pro cenné papíry Spojených států (SEC) však tato kryptoměna vykazuje relativní sílu. Nejspíše z důvodu, že obchodníci nadále projevují důvěru v potenciální právní vítězství společnosti Ripple. Podle žebříčku kryptoměn je XRP v současné době šestou největší kryptoměnou s tržní kapitalizací 23 miliard dolarů.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Povede vývoj soudního sporu k oživení zájmu o Ripple?

Společnost Ripple a její nativní token XRP v posledních několika měsících dominovaly mnoha titulkům napříč kryptosférou. To vše hlavně díky novému vývoji v soudním procesu SEC proti Ripple. Společnost Ripple a SEC nedávno požádaly o zkrácené řízení. To znamená, že každá ze stran požádala soudkyni Analisu Torresovou, aby rozhodla v jejich prospěch bez soudního procesu.

Dne 21. října dosáhla fintechová společnost se sídlem v San Franciscu dalšího procesního vítězství. Stalo se tak poté, co soud nařídil SEC předat uniklé přepisy týkající se projevu Williama Hinmana z roku 2018.

V soudním sporu se za společnost Ripple postavili mnozí významní hráči na trhu, včetně společností TapJets Inc, I-Remit Inc, Phillip Goldstein, ICAN (Investor Choice Advocates Network) a SpendTheBits Inc. Kromě toho nedávno požádala o povolení podpořit společnost Ripple jako přítel soudu také kryptografická lobbistická skupina Blockchain Association se sídlem ve Washingtonu.

Amicus curiae (přítel soudu) je institut anglosaského právního systému, který označuje osobu (která není stranou sporu), ale dobrovolně nabídne soudu informaci o svém právním nebo jiném pohledu na projednávaný případ.

Závěr

Všeobecně se očekává, že rozhodnutí o tom, zda prodej tokenu XRP společnosti Ripple v roce 2018 byl nelicencovanou nabídkou cenných papírů, padne v první polovině roku 2023. Někteří z nejvýznamnějších stratégů v oboru se domnívají, že příznivý výsledek pro společnost Ripple by mohl cenu XRP vyhnat až na 3,81 USD. Ta současná se pohybuje (v době psaní článku) kolem 0,4515 USD.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“Někteří z nejvýznamnějších stratégů v oboru se domnívají, že příznivý výsledek pro společnost Ripple by mohl cenu XRP vyhnat až na 3,81 USD.”

Jestli vyhrají, tak bych si dovolil tipnout, že nárůst hodnoty nebude skoro žádný, ale jestli prohrají, tak asi dostanou hodně solidní zásah… každopádně jim držím palce, sice to vypadá dost pozitivně, ale kdo ví, jak ten spor nakonec dopadne…

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
Fantom

Podle mne je 3,81 USD ve střednědobém výhledu naprosto mimo realitu, tedy přesně tak jak to má podle expertních odhadů být 😀 Rozhodnutí soudu se asi nedá čekat dříve než někdy na počátku jara. Stále je ve hře ještě jakási “dohoda o pokutě” i když spor se zdá už přerost do roviny osobního sporu top managementu Ripple a vedení SEC. Pokud soud Ripple vyhraje, tak se dá čekat krátkodobé FOMO a prudký nárůst ceny který bude následovat pokles. Pokud by náhodou Ripple prohrál (i když je to méně pravděpodobné, ale stále možné) tak se cena XRP zhroutí a bude to velmi dobrá možnost k nákupu, protože coin to určitě nezahubí a XRP (alespoň podle mne) má usecase a věřím že v budoucnu bude mezi “těmi úspěšnými coiny”.

bkf1

Taky mi nárůst 8,5x přijde jako nereálný už jen kvůli té, stále nepřeseknuté, “pupeční šňůře” k BTC. I kdyby se BTC dostalo zpět na vrchol k 60k, tak bych od XRP nečekal více než 1,5/1,6/1,7$. Co se týče toho sporu, tak mám úplně přesně stejný názor – už je to osobní (aspoň to tak vypadá). Každopádně XRP i podle mě má smysl, už zpět víc jak rok jsem haterům posílal odkazy kolik stovek finančních institucí XRP používá (např. i Bank of America), což spousta lidí netuší, protože si myslí, že XRP je jen nějaký shitcoin, co má hodnotu psího… coinu… 😀

spot_img