Má XRP využití? David Schwartz se vyjadřuje k užitečnosti 4. největší kryptoměny

3.3
(8)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Ohledně případů využití XRP diskutoval technologický ředitel společnosti Ripple David Schwartz a zakladatel společnosti Venture Coinist Luke Martin.

Luke Martin ohledně XRP

Debata o užitečnosti top4 kryptoměny začíná, když v sérii tweetů Martin zpochybňuje použití XRP jako paliva pro platby a chce, aby mu David Schwartz odpověděl. Přitom právě rychlé přeshraniční transakce mají být největším tahákem, na který by měl XRP nalákat bankovní instituce. Luke Martin říká, že stablecoiny navázané na tradiční aktiva mají likviditu potřebnou k pohybu peněz, narozdíl od XRP.

Uvedl:

„Zeptal jsem se [Davida Schwartze], pro co je XRP užitečný, protože mi to nedávalo smysl a ani jeho odpověď mi nedávala smysl.

Pokud jde o platby, stablecoiny jsou lepší. I když si myslíte, že je to pro platby lepší, neexistuje motivace držet (nikoli ukládat hodnotu nebo generovat příjem).“

David Schwartz odpovídá

Martin se podle technologického šéfa Ripple mýlí v zásadní otázce. David Schwartz jeho názor ohledně stablecoinů vyvrací s tím, že pochybuje o tom, že jeden stabilnícoin může být široce přijat v globálním měřítku. Věří, že k výměně jednoho stablecoinu za jiný bude nutná digitální mostová měna, jako je XRP.

Říká:

„Pokud by se celý svět usadil na jednom stablecoinu, souhlasil bych s tebou. Ale stablecoiny budou vždy vázány na jurisdikce a protistrany. Je tedy nepravděpodobné, že by se objevil jeden vítěz.

Dnes jednou z rolí dolaru je, že funguje jako prostředník nebo most mezi měnami. Pro tuto roli je jeho vazba na jurisdikci USA výhodou i nevýhodou. Lepší USA než nějaká horší jurisdikce, ale čisté digitální aktivum je stále lepší.“

Bitcoin!

Rozbor užitečnosti a potřebnosti XRP pokarčuje, když Luke Martin navrhuje jinou kryptoměnu, která má podle něj lepší šanci na roli mostu, o kterém hovoří David Schwartz.

„Pro svět, který popisujete, již máme perfektní případovou studii! V kryptoměně máme tisíce temných tokenizovaných aktiv. Jaká je nejlepší mostní měna v krypto vesmíru? Bitcoin (nejlikvidnější, přežil reg. útoky lépe než jakýkoli jiný most, decentralizovaný).

Představuji si, že někteří uvažují – jo, ale je to příliš pomalé a výkonnost není dostatečně vysoká…. Transakce na burze (nebo seskupení likvidity) se nemusí vypořádávat on-chain. Důležité je pouze seskupení likvidity / vyhledávací modul a použití aktiva s charakteristikami, které popisujete.“

Regulace

Nakonec se rozhovor přece jen strhne k regulacím. Jak víte, XRP má nyní vážné problémy, které způsobuje žaloba SEC na společnost Ripple a její vedoucí pracovníky. Byť vláda Spojeného království nedávno zveřejnila, že XRP nepovažuje za cenný papír, americká komise SEC si zřejmě trvá na svém a rozhodnout bude muset soud.

Zatímco Martin zdůrazňuje otázky týkající se znevýhodnění XRP kvůli regulacím, Schwartz raději hovoří o svých vizích ohledně top4 kryptoměny.

Říká:

„Moje osobní vize pro XRP, od roku 2013 nebo tak nějak, byla tato myšlenka hlubokých otevřených veřejných zásob likvidity, do které by mohl kdokoli a kdekoli přispět a čerpat z ní – globální trh s aktivy, které někdo náhodou již má přesně tam, kde je někdo jiný bude potřebovat.“

Závěr

Zajímavostí je, že si Schwartz zřejmě ponechal jedno eso v rukávu. Mezitím, co hovořil s Martinem o výhodách XRP oproti stablecoinům, společnost Ripple nadhodila bankám možnost, že mohou vydávat své stablecoiny na XRP Ledgeru (XRPL). Banky přitom od ledna 2021 mají v USA od bankovního regulátora povoleno stablecoiny plně využívat a provozovat za tímto účelem také blockchainové uzly.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře