[Odpolední zprávy] • XRP dál ztrácí na hodnotě po zprávě, že token delistuje i Coinbase • a další články

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejšího dne v kryptosvětě.

TRHY

Bitcoin pokračoval ve své vysoké volatilitě, včetně poklesu z 27 500 USD až pod 26 000 USD. Několik altcoinů zaznamenalo velké zisky, například Binance Coin. BNB zaznamenal čerstvé ATH ve výši přibližně 40 USD po dvouciferném denním nárůstu. Soudní řízení SEC proti Ripple vedlo k tomu, že mnoho kryptoburz už vyřadilo tento token z obchodování. Nejnovější oznámení přišlo z největšího amerického obchodního systému – Coinbase. Důsledky pro XRP se dostavily okamžitě. Token se za posledních 24 hodin propadl o dalších 20 % a aktuálně se obchoduje za 0,22 USD. XRP tedy ztratil více než 65 % hodnoty za méně než dva týdny.

Nová video analýza: Nová video analýza BTC/USD – Zavře se prosincová svíce extrémně bullish?

AKTUÁLNÍ technickou analýzu najdete zde: BTC/USD – Nejvíce bearish denní close od začátku expanze 

Kryptoměny

XRP dál ztrácí na hodnotě po zprávě, že token delistuje i Coinbase

XRP nadále padá tváří v tvář zprávám, že bude delistován z předních kryptoburz. Altcoin nyní klesl o více než 20 % za posledních 24 hodin a dosáhl minima za několik posledních měsíců na 0,21 USD. XRP se jen za posledních sedm dní propadl o 55 %. XRP je nyní čtvrtou největší kryptoměnou podle tržní kapitalizace, když poklesl pod tržní kapitalizaci USDT společnosti Tether. Hlavní právní ředitel společnosti Coinbase Paul Grewal potvrdil, že burza vyřadí XRP k 19. lednu.

Litecoin by se mohl stát 4. největší kryptoměnou

Litecoin by se mohl stát čtvrtou největší kryptoměnou na světě. Digitální měna je z hlediska tržního ocenění velmi blízká XRP. V posledních dnech několik kryptoburz oznámilo, že již nebudou podporovat XRP. K tomu dochází po soudním řízení americké Komise pro cenné papíry (SEC) proti společnosti Ripple. Token XRP se od doby oznámení soudního řízení propadl o více než 65 %.

Banky, burzy, firmy

Grayscale už spravuje bitcoiny za 19 miliard USD

Správce digitálních aktiv Grayscale Investments prošel dalším milníkem a 28. prosince dosáhl výše spravovaných aktiv (AUM) 19 miliard, oproti 16,4 miliardám, oznámeným minulý týden. Nejnovější údaje tweetované společností Grayscale Investments ukázaly, že její největší podíly zůstávají v bitcoinech, přičemž Grayscale Bitcoin Trust má v kryptoměně 16,3 miliard dolarů. Ethereum Trust společnosti má nyní 2,1 miliardy USD. Grayscale má také fondy pro Ethereum Classic (72,9 milionů dolarů) a další s méně významnými podíly, včetně XLM a ZCash.

CEO Ark Investment extrémně býčí ohledně Bitcoinu

V nedávném rozhovoru promluvila Catherine Wood, zakladatelka a generální ředitelka společnosti ARK Investment Management, LLC o Bitcoinu. Její komentáře zazněly během rozhovoru pro Bloomberg Television 18. prosince, tedy v době, kdy se bitcoiny obchodovaly kolem 23 000 USD. Wood hovořila o přístupu její firmy k bitcoinům: „Jsme velmi býčí. Naše důvěra v BTC od roku 2017 vzrostla. /…/ Vývoj potvrdil, že Bitcoin je rezervní měnou ekosystému kryptoměn. Bitcoinový blockchain je nejbezpečnější ze všech blockchainů, a proto dává smysl, že Bitcoin je rezervní měnou ekosystému kryptoměny.”

Regulace, CBDC

Indie zvažuje 18% daň  na všechny bitcoinové transakce

Ačkoli Indie stále vykazuje nejistotu ve svém přístupu ke kryptoměnám, místní vláda údajně zvažuje zavedení 18% daně ze zboží a služeb z transakcí BTC. S těmito transakcemi, přesahujícími 5 miliard USD ročně, by nově navržená daň mohla přinést další výnosy ve výši přibližně 1 miliardy USD.

Španělské město vytvořilo vlastní kryptoměnu pro podporu ekonomiky po pandemii

Podle Europa Press vytvořila městská rada španělského města Lebrija „Elio“, kryptoměnu vázanou na cenu eura, která bude fungovat jako tunel pro zasílání ekonomických podpor na stimulaci místní spotřeby v hodnotě mezi 50 a 200 EUR (61 až 244 USD) pro každého z 593 vybraných příjemců. Kritéria výběru zohledňovala jejich měsíční příjem a počet dětí. Do konce roku také 393 místních společností obdrží v Eliu ekonomickou pomoc ve výši 400 EUR (488 USD) v rámci „Reaktivačního plánu obce“. Pepe Barroso, starosta města Lebrija, uvedl, že vytvoření společnosti Elio zaručí, že ekonomická pomoc bude investována přímo do místních podniků.

23 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře