Gigant Fidelity zahajuje retailové obchodování s bitcoinem a ethereem!

5
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Fidelity, americká nadnárodní společnost poskytující finanční služby, nabídne retailovým investorům obchodování s BTC a ETH bez provize.

Fidelity spouští retailovou “kryptoburzu”

Zatímco Nasdaq dříve uvedl, že by pro spuštění kryptoměnové obchodní platformy v USA potřeboval větší regulační jasnost, Fidelity se retailové “kryptoburze” nebrání. Horkou novinkou je spuštění maloobchodního obchodování kryptoměn.

Fidelity Crypto se zpočátku zaměří na bitcoiny a ethery. To naznačuje, že v případě úspěchu může platformu rozšiřovat o další altcoiny, podobně jako konkurenční služby, jako je například Binance.

Společnost rozšiřuje maloobchodní přístup ke službám obchodování s kryptoměnami “bez provize.” Ačkoli se zde budou kryptoměny obchodovat s 0% poplatky, brokerství bude vydělávat peníze tím, že bude účtovat 1% spread na obchody.

Na finančních trzích spread představuje rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou kótovanou pro aktivum.

Krypto součástí mainstreamu

Příchod velkých gigantů, kteří přijímají kryptoměny v celé paletě různých forem akceptace, signalizuje fakt, že se kryptoměny skutečně stávají součástí mainstreamového světa. Retailové obchodování bitcoinů a etherů na Fidelity je uznáním rostoucího zájmu hlavního proudu o digitální aktiva.

Podle CNBC bude nová nabídka kryptoměn poháněna dceřinou společností Fidelity Digital Assets. Nová služba s názvem Fidelity Crypto poskytne retailovým investorům možnost nakupovat a prodávat bitcoiny s relativně nízkými poplatky, což společnost komentovala takto:

Smysluplná část zákazníků Fidelity se již zajímá o krypto a vlastní je,” řekl správce aktiv pro CNBC v prohlášení.

Společnost je jedním z velkých institucionálních zastánců bitcoinů a digitálních aktiv a nazývá BTC „vyšší formou peněz,“ která bude stále více přijímána. Bear market využívá k rozšiřování svých služeb, včetně custody služeb pro velké investory.

Závěr

Přestože se většina úsilí Fidelity soustředila na institucionální krypto investory, společnost spouští obchodování BTC a ETH pro retail. Datum zahájení zatím nebylo oznámeno.

POZOR: Žádné uvedené údaje nejsou investiční radou. Článek slouží výhradně jako informativní a zpravodajský obsah. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Jen houšť. Aspoň po FEDu mensi dobrá zpráva.

spot_img