Lightning Network zaznamenává druhou kritickou chybu za měsíc! Vydává nouzovou aktualizaci

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

S problémy se potýkají vývojáři řešení pro drobné platby s BTC. Již druhá kritická chyba byla zaznamenána v bitcoinové síti 2. vrstvy Lightning Network (LN).

Kritická chyba Lightning Network

Uživatel Twitteru jménem „Burak“ (@brqgoo) uvrhl v úterý ráno velkou část sítě Lightning Network do chaosu. Podle Lightning Labs, vývojáře Bitcoin Lightning Network, se některé uzly Lightning Network Daemon (LND) přestaly synchronizovat kvůli problému s knihovnou analýzy btcd wire.

Jak uvádí Coindesk, Burak  údajně vytvořil nestandardní bitcoinovou transakci, která uživatelům bránila v otevírání nových Lightning kanálů (spojení mezi Lightning uzly).

Burakova platná, ale nestandardní transakce údajně způsobila, že bitcoinové uzly provozující implementaci bitcoinu nazvanou btcd odmítly platné příchozí bloky. Uzly LND tak odmítly všechny nové požadavky na otevření kanálu.

Někdy, abychom našli světlo, se musíme nejprve dotknout temnoty, napsal Burak na Twitteru.

Byl také zodpovědný za spuštění podobné chyby 9. října, kdy vytvořili multisig transakci 998 z 999, která byla odmítnuta uzly btcd a LND, což vedlo k odmítnutí celého bloku a všech bloků následujících po transakci. Ve stejný den vydala společnost Lightning Labs opravu, která problém měla opravit.

Vývojář a bitcoinový pedagog Rene Pickhardt uvedl:

Vzhledem k kontextu se zdá, že si Burak dobře uvědomoval důsledky transakce. Myslím, že každý se může sám rozhodnout, zda to má být považováno za škodlivé nebo ne.

Nouzová aktualizace

Jak uvádí Cointelegraph, problém byl již druhou kritickou chybou LN za méně než měsíc. Vývojáři na situaci reagovali bleskovým vydáním nouzové aktualizace.

Hot oprava (v.015.4) byla vydána necelé tři hodiny po přestávce. Vývojáři k tomu uvedli:

Toto je nouzová verze opravy hotfix, která opravuje chybu, která může způsobit, že uzly IND nebudou schopny analyzovat určité transakce, které mají velmi velký počet vstupů svědků.

Závěr

Ať už bitcoinová komunita považuje exploit za škodlivý, nebo naopak prospěšný pro hledání a odstranění chyb, všichni byli hackerem upozorněni, že je něco špatně. LN je aktuálně považován za stěžejní škálovací řešení pro bitcoinové platby.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Trochu blamáž, ale zase Litecoin poskočil o 10 %.Mezitím holota flirtuje s psími výkaly.

Reklama: