Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.8
(4)

Zprávy a souhrny

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

El Salvador otevírá bitcoinové velvyslanectví ve Švýcarsku

Latinskoamerický El Salvador otevírá bitcoinovou ambasádu ve Švýcarsku. Cílem nového velvyslanectví je rozšíření adopce bitcoinu a technologie blockchain ve světě. Co dalšího se uvádí v memorandu o spolupráci?

Giustra: Globální politický establishment může zničit bitcoin

Kanadský miliardář a podnikatel Frank Giustra před nedávnem poskytl rozhovor pro portál Stansberry Research, ve kterém hovořil o bitcoinu a jeho postavení ve světě. Těžební magnát v rozhovoru vydal varování pro držitele bitcoinu, protože by vládní autority jednoho dne mohli učinit negativní kroky vůči bitcoinu. Podle kanadského podnikatele se světová ekonomika postupně přesouvá do digitálního světa a bitcoin tak může být silnou konkurencí. Kanadský miliardář se proto domnívá, že pro globální politický establishment bude největší kryptoměna světa představovat hrozbu.

Je čas na další obrovský BTC breakout

Il Capo of Crypto, populární obchodník s kryptoměnami, který na začátku letošního roku správně předpověděl propad trhu, nyní tvrdí, že bitcoin (BTC) je na pokraji tolik očekávané rally. Capo má s předpověďmi cen bitcoinu docela dobré zkušenosti. V březnu letošního roku tento stratég s jistotou předpověděl, že bitcoin klesne pod 23 000 USD. A přesně to se také stalo. Primární kryptoměna se nakonec v červnu dostala až k 17 800 USD. Bitcoin se již 14 dní v řadě pohybuje kolem úrovně 19 000 dolarů. Obchodníci se snaží zorientovat a rozmotat řadu problémů, které trhy v posledních měsících trápí.

Ethereum – Cenzura, deflace a dočkáme se forku?

Cena etherea za posledních 7 dní vystřelila o téměř 20 %. To podporuje i několik zajímavých fundamentů jako např. současná deflace na etheru či pozitivní zprávy v kontextu s regulací ve Velké Británii. Situace ale nemusí být tak růžová, jak se na první pohled zdá. Ethereum totiž v současnosti trápí hned několik věcí souvisejících s hrozící cenzurou a částečnou centralizací tohoto blockchainu. Jednou z nejdůležitějších metrik v kontextu s dlouhodobým vývojem ceny je rozhodně poměr pálení části transakčních poplatků vůči nově emitovaným mincím etheru (inflace/deflace na množství etherů v oběhu). A právě ta od Merge vypadá opravdu parádně! Za posledních 41 dní se totiž počet etherů v oběhu zvýšil jen o cca 1 100 ETH. Tímto tempem bychom navíc již za pár dní měli sledovat záporná čísla, a tedy deflaci na etheru od Merge. Už teď vidíme jasnou deflační tendenci za posledních cca 20 dní.

Zákonodárce EU nazývá Cardano „raketou“, protože ADA očekává Monster Bull Run

Dr. Stefan Berger, člen Křesťanskodemokratické unie (CDU), se vyjádřil na adresu projektu Cardano, když ocenil jeho růst na trhu. Při psaní na Twitteru se Berger rozplýval, že Cardano je „raketou“ v krypto průmyslu. Poznamenal také, že některé z jeho diskusí s generálním ředitelem nadace Cardano Frederikem Gregaardem se točily kolem nařízení Evropské unie o trzích s kryptoaktivy (MiCA). Tento regulační balíček zahrnuje širokou škálu témat souvisejících s kryptoměnami, včetně právního statusu všech hlavních měn a stablecoinů a regulace těžebních a obchodních míst pro kryptoměny. Berger vedl nejen přípravu zákona ve výboru, ale byl také zodpovědný za zapracování kompromisních revizí a usnesení. Zákonodárci Evropské unie začátkem tohoto měsíce drtivou většinou hlasovali pro přelomovou novou kryptolegislativu.

Skrytá funkce peněz o které se nemluví, proč?

Tradičně se mluví o 3 základních funkcí peněz. V poslední epizodě podcastu Speaking Of Bitcoin ale Andreas Antonopoulos zmínil čtvrtý možný způsob využití – funkci kontrolní. To je obzvlášť zajímavé v současné digitální době s přibývajícími snahami o tvorbu CBDC (státní digitální měnu centrálních bank) i regulacemi týkajícími se anonymity v oblasti kryptoměn. O jaké funkce se tedy jedná a jak to souvisí s kryptoměnami?

Bonusová zpráva

Dogecoin by měl být podle Charlese Hoskinsona vedlejším řetězcem (sidechainem) Cardana

Zakladatel Cardana Charles Hoskinson přišel s myšlenkou, aby se Dogecoin stal sidechainem Cardana. Tvrdí, že je ochoten provést migraci zdarma. Generální ředitel učinil toto prohlášení poté, co spekuloval, že nyní existuje vysoká pravděpodobnost, že se Twitter a Dogecoin nějakým způsobem spojí.

Myšlenka přidat ke Cardanu další blockchainy jako sidechainy není úplně nová. V nedávném živém vysílání zakladatel poznamenal, že Cardano by mohlo být sítí blockchainů, ke které se připojí několik sidechainů. Přední meme coin se opět stal středem pozornosti poté, co 27. října převzal Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla, sociální mediální platformu Twitter. Tento nákup jej stál 44 miliard dolarů.  [1]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: