Giustra: Globální politický establishment může zničit bitcoin

5
(5)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kanadský podnikatel a těžební magnát Frank Giustra před nedávnem poskytl rozhovor, ve kterém prohlásil, že globální politický establishment se může v blízké budoucnosti pokusit o zničení bitcoinu. Co dalšího řekl kanadský těžební magnát?

Frank Giustra: Vlády nechtějí bitcoin jako konkurenci

Kanadský miliardář a podnikatel Frank Giustra před nedávnem poskytl rozhovor pro portál Stansberry Research, ve kterém hovořil o bitcoinu a jeho postavení ve světě. Těžební magnát v rozhovoru vydal varování pro držitele bitcoinu, protože by vládní autority jednoho dne mohli učinit negativní kroky vůči bitcoinu.

Podle kanadského podnikatele se světová ekonomika postupně přesouvá do digitálního světa a bitcoin tak může být silnou konkurencí. Kanadský miliardář se proto domnívá, že pro globální politický establishment bude největší kryptoměna světa představovat hrozbu. Frank Giustra v rozhovoru prohlásil:

Myslím, že musíte oddělit, že to, co USA skutečně chtějí, je být napřed před hrou na blockchainu, ne konkrétně na bitcoinech, nebo na nějaké formě digitálního systému, který mohou nakonec převzít. A vytvoří si vlastní digitální měnu centrální banky jako všichni ostatní na světě a nebudou chtít konkurenci. Bitcoin vidím jako anti-suverénní fiat hru.

Frank Giustra uvedl, že již nyní regulační orgány ve Spojených státech amerických předkládají návrhy na regulaci kryptoměn. Velkou roli ve všem tak může hrát digitální dolar a dalších měny vydané centrální bankou. Investorům také radí, aby dávali přednost diverzifikaci a udržování bohatství v drahých kovech, jako je zlato.

Nakonec budou chtít bitcoin odstranit. Myslím, že je pro ně příliš velké riziko. Nemůžou na tebe zaútočit zlatou mincí. Určitě ale mohou, pokud chtějí, zaútočit na cokoli, co se nachází v digitálním světě.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 278 USD dle KMC.

Závěr

Co si o slovech Franka Giustra myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo nám napište na sociální sítě. Celý rozhovor Franka Giustra pro portál Stansberry Research se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

Já myslím, že by měl Frank přestat chlastat.

Reklama: