Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

4.8
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Bílý dům je znepokojen uhlíkovou stopou kryptoměn – Předkládá zprávu o spotřebě energie

Zpravodajský portál Bloomberg o víkendu přišel se zprávou, která uvádí, že Bílý dům je znepokojen uhlíkovou stopou a připravuje tak zprávu o spotřebě energie a dalších doporučení ke snížení spotřeby energie těžařskými zařízeními. Bílý dům tak podle sdělení chce také kontrolovat těžaře a jejich energetické dopady v zemi. Hlavní náměstek ředitele Úřadu pro vědeckou a technologickou politiku, Constantine Samaras, prohlásil:

“Pokud to má být nějakým smysluplným způsobem součástí našeho finančního systému, je důležité, aby byl vyvíjen zodpovědně a minimalizoval celkové emise. Když přemýšlíme o digitálních aktivech, musí to být rozhovor o klimatu a energii”

Prezident Joe Biden již delší dobu tlačí na agentury, aby zajistily zodpovědnou těžbu digitálních aktiv ve Spojených státech amerických.

Kryptoměnový trh stagnuje, těžaři BTC jsou tak nuceni prodávat

Několik metrik naznačuje, že společnosti, věnující se těžbě bitcoinu, nyní v důsledku snahy o pokrytí svých nákladů prodávají své mince, neboť pokles kryptotrhu trval skoro deset týdnů. Podle kryptografické datové platformy Coin Metrics se hodnota bitcoinů vydělaných těžaři a zaslaných na burzy v květnu téměř zdvojnásobila a dosáhla lokálního maxima přibližně 400 milionů dolarů. Nedávný nárůst představuje nejvyšší úroveň odlivu vytěžených bitcoinů na burzy za více než tři měsíce. Zvýšený odliv často naznačuje, že těžaři přesouvají své mince na burzy, aby je prodali, ale je třeba si uvědomit, že tato metrika není přímým měřítkem prodeje těžařů. Těžaři by klidně mohli převádět své bitcoiny na burzy za jinými účely, například si za ně půjčovat na pokrytí provozních nákladů.

V ruském parlamentu byl představen zákon o zákazu digitálních aktiv jako platby

Během probíhající ruské invaze na Ukrajině to chvíli vypadalo, že se v Rusku budou používat kryptoměny k obcházení obchodních sankcí. Nyní taková možnost může velmi rychle spadnout ze stolu, protože přichází nový návrh zákona zakazujícího platby kryptem. Anatolij Aksakov, předseda výboru pro finanční trhy dolní komory ruského parlamentu – Státní dumy – v úterý představil návrh zákona, který zakazuje používání “digitálních finančních aktiv “(DFA) k platbám za jakýkoli druh zboží nebo služeb. Návrh zákona odkazuje na již existující legislativu, která výslovně nezakazuje používání DFA jako platební metody, i když de facto takové operace stále nejsou v zemi považovány za legální. Po přijetí nového návrhu zákona by se tyto otázky ohledně platby kryptoměnou vyjasnily.

Michael Saylor: Bitcoin na nulu nepůjde, takže půjde na 1 milion dolarů

Michael Saylor, významný bitcoinový evangelista a také výkonný ředitel společnosti MicroStrategy, promluvil pro televizní stanici CNBC v pořadu Squawk Box, kde se vyjádřil k novému zákonu o kryptoměnách. Ten 7. června navrhly dvě americké senátorky, Kirsten Gillibrandová a Cynthia Lummisová. Saylor mimo jiné také uvedl, proč věří, že bitcoin (BTC) konečně dosáhne ceny 1 milionu dolarů. Na přímou otázku, zda očekává, že bitcoin bude dále klesat a společnost MicroStrategy tak díky své masivní investici utrpí značné ztráty, Michael Saylor uvedl, že nevěří, že by vlajková kryptoměna klesla na nulu. Saylor řekl, že nyní, když se skeptici a popírači bitcoinu mýlí, neboť vlády bitcoin nezakázaly a hledají způsoby, jak jej přijmout a regulovat, BTC rozhodně na nulu neklesne. A pokud se nechystá na nulu, dodal Saylor, pak se chystá na cenovou hranici milionu USD.

PayPal umožňuje výběr bitcoinu a etherea

Uživatelé platební aplikace PayPal podle oficiálního prohlášení společnosti mohou zasílat přední dvě kryptoměny na své osobní peněženky. Společnost také aktualizovala smluvní podmínky a aktualizovala své služby na své platformě. Identifikační údaje, jakou jsou ty, které se v Evropě vyžadují při výběru do osobních peněženek, nebudou vyžadovány. Společnost také neúčtuje uživatelům poplatky za transakce. Možnost přesunou bitcoiny, ethereum, bitcoin cash a litecoiny z platformy PayPal je od včerejška možné vybraným uživatelům Spojených států amerických. Postupem času se služba rozšíří také do zbývajících koutů světa. PayPal se řadí mezi společnosti s kladným postojem ke kryptoměnám.

Bonusová zpráva

Do Kwon odmítá obvinění z vyvedení 2,7 mld. dolarů z projektů Terra (LUNA) a UST

Do Kwon, generální ředitel a spoluzakladatel ekosystémů Terra (LUNA) a TerraUSD (UST) se pokouší očistit své jméno a vyvrací tvrzení o tom, že každý měsíc po dobu téměř tří let inkasoval 80 milionů dolarů. Dne 11. června se objevily četné nepotvrzené zprávy, které tvrdily, že se Kwon podílel na odčerpávání likvidity z LUNA a UST. Fámy o Kwonově zpeněžování rezerv LUNA a UST se objevily poté, co na Twitteru uživatel @FatManTerra sdílel údajné podrobnosti o tom, jak Kwon společně s dalšími vlivnými osobami z Terry dokázal odčerpat finanční prostředky a zároveň uměle udržovat likviditu.

Podnikatel kryptoměnové komunitě doporučil, aby této fámě nevěnovala pozornost a kategoricky odmítl tvrzení, že by inkasoval 2,7 miliardy dolarů. Kwon dále dodal, že stále drží většinu svých LUNA tokenů, pořízených během airdropu a zopakoval, že jeho příjmem v posledních dvou letech od společnosti TerraForm Labs (TFL) byl pouze plat v hotovosti. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img