Michael Saylor: Bitcoin na nulu nepůjde, takže půjde na 1 milion dolarů

5
(10)

Generální ředitel společnosti MicroStrategy a velký fanoušek kryptoměn je i nadále nakloněn bitcoinu, protože podobnou síť nelze vytvořit, ani kdybyste měli k dispozici 500 miliard dolarů.

Michael Saylor: Bitcoin na nulu nepůjde

Michael Saylor, významný bitcoinový evangelista a také výkonný ředitel společnosti MicroStrategy, promluvil pro televizní stanici CNBC v pořadu Squawk Box, kde se vyjádřil k novému zákonu o kryptoměnách. Ten 7. června navrhly dvě americké senátorky, Kirsten Gillibrandová a Cynthia Lummisová. Saylor mimo jiné také uvedl, proč věří, že bitcoin (BTC) konečně dosáhne ceny 1 milionu dolarů.

Saylor neočekává, že by mohl bitcoin prudce klesnout

Na přímou otázku, zda očekává, že bitcoin bude dále klesat a společnost MicroStrategy tak díky své masivní investici utrpí značné ztráty, Michael Saylor uvedl, že nevěří, že by vlajková kryptoměna klesla na nulu.

Saylor řekl, že nyní, když se skeptici a popírači bitcoinu mýlí, neboť vlády bitcoin nezakázaly a hledají způsoby, jak jej přijmout a regulovat, BTC rozhodně na nulu neklesne. A pokud se nechystá na nulu, dodal Saylor, pak se chystá na cenovou hranici milionu USD.

“Bitcoin by stál 500 000 USD, kdyby byl jako zlato”

Šéf MicroStrategy také řekl, že Bitcoin je “samozřejmě lepší než zlato a všechno, čím chce zlato být”. Kdyby měl bitcoin stát jenom tolik, kolik stojí zlato, tak by “Bitcoin stál pět set tisíc USD za minci”.

Pro podporu tohoto tvrzení pak Saylor zmínil dva faktory: projev ministryně financí Janet Yellenové na Americké univerzitě 7. dubna a návrh zákona o kryptoměnách, který 7. června představily senátorky Kirsten Gillibrandová a Cynthia Lummisová.

Ve svém dubnovém projevu Yellenová zmínila legendu o tajemném tvůrci bitcoinu Satoshi Nakamotovi a vysvětlila, že digitální aktiva jsou pro budoucnost Spojených států klíčová.

Na základě těchto dvou faktorů si podle Saylora lidé nyní začínají uvědomovat, že bitcoin tu je tu pro ně a míra jeho přijetí roste.

Žádnou podobnou síť nelze vybudovat ani za půl bilionu dolarů

Michael Saylor se domnívá, že bitcoin je jedinečný blockchain, který nelze replikovat. A to ani v případě, že byste měli teď hned k dispozici půl bilionů dolarů na vytvoření podobné sítě. Ani za těchto podmínek nelze vytvořit obdobnou síť, která by měla stejnou úroveň zabezpečení a přijetí.

To (společně s výše zmíněnými faktory) činí Michaela Saylora velmi optimistickým v otázkách, kam od současného stavu bitcoinu směřujeme. Ke konci března letošního roku držela společnost MicroStrategy přibližně 129 000 bitcoinů v hodnotě cca 3 917 988 000 USD. V době psaní článku se BTC obchoduje za 30 429 dolarů.

Závěr

Ruku v ruce s tím, jak se vyvíjí globální situace, roste i význam bitcoinu. Vzpomeňte na hyperinflaci, která sužuje některé země či na lidi utíkající z válkou zmítané Ukrajiny, kdy BTC byl jedinou možností, jak si sebou vzít svůj majetek. To (a mnohé další) jsou ty správné příběhy, které se dostávají k stále širší mase lidí.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Satoshi

:)))))

Libor

tak je přeci jasné, že ani nemůže říct, že to bude dál klesat, naopak bude v budoucnu růst na měsíc

Jan

A jaký vidíte problém v tom, že by nemohl růst? Podíval jste se někdy na historii? Můžete jmenovat jiné aktivum, které by za posledních 12 let tak vyrostlo?

Lool

Tohle je jedina mantra v posledni dobe vetsiny drzitelu. Btc netracuji, ale posledni rok je vykonnost 0, zatimco inflace trha rekordy. Asi tak.

Vojtech

Ad závěr – btc jistě nebyl jedinou možností, jak si s sebou při exodu před válkou vzít nějaký majetek. Ach jo, ta neprofesionalita při překladu článků a bastlení závěrů je tady na kryptomagazinu vážně tristní. Asi se brzy hecnu a ozvu se Dariuszovi s nabídkou na pozvednutí laťky – stačí mě zaměstnat na 0,2 na HO a ano, bude líp 😃

Martin Horáček

Tohle jsou zoufalci…. A jenom žvásty…

JirkaB
Hodnocení článku :
     

Samozřejmě že o moc níž už nepůjde. Když se podaří a nedovolí se odraz UP v následujících týdnech, tak možná ještě se štěstím a dostatkem zdrojů (tedy BTC) v zásobě srazí cenu dolu někde k hranici 20k, ale i to už je hodně těžké a ochotných prodejců ubývá s každým poklesem a jinak než prodejem na spotu skutečných BTC cenu srazit a držet dole nejde. Naopak adopce BTC jde stále UP, pořád přibývá jednak hodlerů, ale hlavně přibývají ti co pravidelně investují/spoří do BTC a ti neřeší jestli stojí 100k nebo 20k, prostě mají nastavenou pravidelnou částku v čase, kterou spoří do BTC a tim to končí. A tak logicky čím níž jde cena tím víc tito lidé odebírají BTC z trhu. A tak ti co chtějí cenu zatlačit dolů musí investovat/prodat na spotu víc a víc BTC čím níž chtějí cenu dostat a to budou dělat jen do okamžiku kde budou cítit ještě solidní zisk o krátkodobých spekulantů, kterých už je ale od 69k razantně ubylo a jsou dost vydojení. Takže za mě šance na nové low ano, ale čas se krátí a nejpozději říjen finální dno, pokud už finální dno není za námi…

Votrok

ROFL … or to a Million zeros

spot_img