MicroStrategy aktuálně v červených číslech

4.5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

MicroStrategy, jedna z největších společností na světě, která má masivní pozice v bitcoinu, se během současného propadu nachází v červených číslech. Americký podnikatel a generální ředitel společnosti MicroStrategy, Michael Saylor, však uklidňuje.

Masivní pozice bitcoinu u MicroStrategy ve ztrátě

Michael Saylor, generální ředitel společnosti MicroStrategy, v minulém roce často informoval o tom, jak během poklesu nakoupil pozice BTC pro firmu. Společnost se tak stala největší institucí držící digitální aktiva.

Držba společnosti se zvýšila na 129 218 BTC při průměrné ceně okolo 30 700 USD. Poté co cena největší kryptoměna světa propadla pod hranici 30 000 USD, se MicroStrategy ocitla v červených číslech.

Velký zastánce bitcoinu Michael Saylor však nepropadá panice. Ve svém nedávném příspěvku na Twitteru prohlásil, že MicroStrategy nebude prodávat své bitcoinové pozice a věří, že bitcoin se postaví zpět na nohy.

Cenu bitcoinu určují ti, kteří mají více peněz a méně znalostí než vy. Časem získají znalosti a vy peníze.”

V okamžiku, kdy se cena BTC pohybovala okolo 28 500 USD se společnost nacházela v nerealizované ztrátě okolo 320 milionů amerických dolarů. Téměř na všech trzích probíhá krvavá lázeň.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 878 USD dle KMC.

Závěr

Klasické trhy i ty kryptoměnové se v posledních týdnech nacházejí ve velmi krvavém období. Současný pokles se tak netýká pouze trhu s digitálními aktivy. Další informace o vývoji kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách.

Jak zvládáte současnou horskou dráhu vy? Podělte se s námi do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se připojit do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Další zajímavé informace naleznete také na našem oficiálním discord serveru KRYPTOMAGAZIN CZ, tak se neváhejte k nám připojit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Proč nedokupuje, když si vzal půjčky zajištěné BTC? Nebo čeká na ještě lepší cenu? Tak to asi půjde o dost níže. Nebo už nemá peníze? Možná už nemá ani ty BTC. Převedl je do dceřiné firmy a nemusí je reportovat. Třeba už má všechny BTC BlackRock 😁

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: