V ruském parlamentu byl představen zákon o zákazu digitálních aktiv jako platby

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Rusko chystá zákaz veškerých transakcí s kryptoměnami jakožto platby a náhrady peněz. Návrh byl představen v parlamantu.

Ban na platby kryptem v Rusku

Během probíhající ruské invaze na Ukrajině to chvíli vypadalo, že se v Rusku budou používat kryptoměny k obcházení obchodních sankcí. Nyní taková možnost může velmi rychle spadnout ze stolu, protože přichází nový návrh zákona zakazujícího platby kryptem.

Anatolij Aksakov, předseda výboru pro finanční trhy dolní komory ruského parlamentu – Státní dumy –  v úterý představil návrh zákona, který zakazuje používání “digitálních finančních aktiv “(DFA) k platbám za jakýkoli druh zboží nebo služeb. Jak je uvedeno v úvodní poznámce:

Rubl je oficiální měnou (měnou) Ruské federace. Výše uvedený článek zakazuje zavádění jiných měnových jednotek nebo měnových náhražek na území Ruské federace.”

Legislativa by znamenala oficiální zákaz jakéhokoli použití kryptoměny jako peněžní náhrady.

Vyjasnění pozice

Návrh zákona odkazuje na již existující legislativu, která výslovně nezakazuje používání DFA jako platební metody, i když de facto takové operace stále nejsou v zemi považovány za legální. Po přijetí nového návrhu zákona by se tyto otázky ohledně platby kryptoměnou vyjasnily.

Nový dokument by zavázal manažery směnáren DFA, aby zadrželi jakékoli dohody, které by naznačovaly použití kryptoměny jako peněžní náhrady.

Návrh zákona také zavedl pojem „elektronická platforma.“ Definuje ji volně a může to být finanční platforma, investiční platforma nebo informační systém, ve kterém jsou vydávána digitální finanční aktiva. Tyto subjekty, kam zřejmě spadají veškeré kryptoburzy, jsou v Rusku povinny se podrobit registru centrální banky.

Zákon je součástí rozsáhlých změn, během kterých Rusko stanovuje svůj kryptoregulační rámec. Stávající zákon o digitálních finančních aktivech vstoupil v platnost v roce 2021. V květnu 2022 prošly daňové novely o DFA prvním čtením ve Státní dumě. Připravuje se také návrh zákona o digitální měně, který by obecně definoval regulační rámec pro kryptoměny, a také návrh zákona o těžbě.

Závěr

Rusko je krok od přijetí plošného zákazu jakékoli platby pomocí kryptoměn v zemi. Hlavní účel bitcoinu jakožto svobodné digitální hotovosti bez třetí strany se by tak po Číně mohla začít pokoušet oficiálně zakazovat svým obyvatelům další velká země, kde to se svobodou nevypadá růžově.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img