Top 5 článků za poslední týden + Bonusová zpráva dne

5
(4)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

Válka na Ukrajině odhalila pravou podstatu kryptoměn

Když vypukl rusko-ukrajinský konflikt, trhy zachvátily otřesy – index S&P 500 a fiat měny se propadly, zatímco ceny ropy a dalších komodit prudce vzrostly v obavách z přerušení dodávek. Přestože trhy s kryptoměnami zpočátku také utrpěly propad, bitcoin se udržel.Bitcoin tak překonal většinu tradičních tříd aktiv, včetně tradičních “bezpečných” fiat měn, jako je japonský jen (JPY) a švýcarský frank (CHF), které jsou obecně považovány za zajištění proti geopolitickým otřesům. Ukazuje se, že v dobách krize začaly kryptoměny odhalovat svou pravou podstatu a dokázaly, že nejsou jen dalším tradičním aktivem. Tomu odpovídá i korelace mezi BTC a indexem S&P 500, která začala slábnout, což naznačuje, že čas bitcoinu jako bezpečného aktiva je pravděpodobně opět na obzoru.

Skrytý signál v grafu posune BTC na historická maxima, říká kryptoanalytik

Od svého historického maxima okolo 69 tisíc dolarů se cena bitcoinu v podstatě jen a jen propadala. Prozatím se jako support osvědčila úroveň zhruba kolem 30 tisíc dolarů, ale mnnozí analytici věří, že nakonec přece jen i tato podpora poleví a BTC se propadne níže. Všichni analytici však tuto vyhlídku nesdílí. Někteří vidí rozpor v on-chain datech, například v akumulaci hodlerů, ale i v odlivu mincí z burz. Obojí se chápe jako bullish faktor. Jiní analytici pak nacházejí důvody pro růst na grafu. Vzhledem k několika údálostem černé labutě v posledních 2 letech se na grafy příliš spoléhat nevyplácí, ale přesto – trocha hopia asi neuškodí.

Za posledních 7 dní vidíme masivní odlivy bitcoinů z burz – a to je ohromně býčí

Institucionální i drobní investoři uznávají bitcoin jako vzácné a bezpečné aktivum, které je třeba držet. Cena bitcoinu se však posledních 5 měsíců pohybuje v klesajícím trendu. Zažíváme další medvědí trh, nebo má přijít ultra býčí obrat? Existuje jedna důležitá metrika bitcoinu, která naznačuje, že platí to druhé. Během výprodeje obvykle počet BTC na burzách roste, protože se lidé chystají prodávat. Pokud naopak člověk neplánuje v nejbližší době prodávat, logické je si stáhnout mince do vlastní peněženky. Veřejná povaha blockchainu nám umožňuje sledovat příliv a odliv mincí z kryptografických burz a zjistit, kterým směrem se mince pohybují. Podle dat společnosti Santiment, která se zabývá analýzou blockchainu, je nabídka bitcoinů na burzách na nejnižší úrovni od prosince 2018. To je navíc poměrně klíčové datum, protože znamenalo dno medvědího trhu v roce 2018.

Rusko je otevřeno prodeji zemního plynu za bitcoiny

Předseda energetického výboru Kongresu Pavel Zavalnyj na čtvrteční tiskové konferenci uvedl, že Rusko je otevřeno přijímání bitcoinů pro vývoz přírodních zdrojů. Zavalnyj vysvětlil, že Rusko je otevřené přijímat různé měny pro svůj vývoz, počínaje zemním plynem, v závislosti na preferovaném způsobu platby kupujícího. Předseda však uvedl, že podmínky budou záviset na statusu zahraničních vztahů dovážející země s Ruskem. Zavalného prohlášení přichází v návaznosti na středeční vyjádření prezidenta Vladimira Putina, který požadoval, aby “nepřátelské” země platily za ruský plyn v rublech. Putinův vzkaz byl jasný, ale není jasné, zda Rusko může jednostranně změnit stávající kontrakty dohodnuté v eurech.

Cardano raketově stoupá, Coinbase zavádí staking pro ADA

Cena tokenu ADA, nativní kryptoměny blockchainu Cardano, ve čtvrtek vylétla na sedmitýdenní maximum 1,13 dolaru, což je úroveň, která byla naposledy zaznamenána na začátku února. Nejnovější cenová akce přichází se zvýšenými objemy obchodů, což rozšiřuje týdenní zisky ADA na téměř 35 %, což z ní dělá (podle dat známého kryptoměnového webu CoinMarketCap) nejvýkonnější kryptoměnu v žebříčku první desítky za posledních sedm dní. Zvýšení ceny ADA lze pravděpodobně připsat zprávě, že Coinbase, největší kryptoburza v USA, nyní nabízí staking tohoto tokenu.

Bonusová zpráva

Britské ministerstvo financí v příštích týdnech oznámí nový regulační rámec pro kryptoměny

Podle lidí obeznámených s touto záležitostí budou nové předpisy vstřícné ke kryptografickému průmyslu a vyjasní stávající pravidla. Podle dostupných zpráv úředníci ministerstva financí projevili ochotu dozvědět se o kryptografickém trhu více a vše konzultovali s kryptografickými firmami a obchodními skupinami. Bank of England vyzvala regulační orgány, aby minimalizovaly rizika kryptoměn pro finanční stabilitu. Zástupce guvernéra Bank of England napsal dopisy několika generálním ředitelům bank, v nichž uvedl “zvýšený zájem” bank a investičních společností, které chtějí vstoupit na různé trhy s kryptoměnami. Mnozí odborníci z kryptografického průmyslu litují, že ve Velké Británii podobná vládní koordinace chybí, ačkoli vláda při výzkumu digitální měny centrální banky využila pomoci Massachusettského technologického institutu. Několik kryptografických společností ve Spojeném království by mohlo být nuceno ukončit svou činnost, pokud se do 31. března 2022 nezaregistrují v registru kryptoaktiv úřadu Financial Conduct Authority. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img