Za posledních 7 dní vidíme masivní odlivy bitcoinů z burz – a to je ohromně býčí

5
(4)

Bitcoin v posledních dvou letech zaznamenal explozivní růst ceny a přijetí. Aktuálně odliv bitcoinů z peněženek těžařů klesl na několikaměsíční minimum, což je velice býčí zpráva.

Bitcoin a odliv z burz

Institucionální i drobní investoři uznávají bitcoin jako vzácné a bezpečné aktivum, které je třeba držet. Cena bitcoinu se však posledních 5 měsíců pohybuje v klesajícím trendu. Zažíváme další medvědí trh, nebo má přijít ultra býčí obrat? Existuje jedna důležitá metrika bitcoinu, která naznačuje, že platí to druhé.

btcusd
Zdroj: tradingview.com

Bitcoin ležící na burzách může být dobrým ukazatelem toho, co s nimi obchodníci plánují dělat

Během výprodeje obvykle počet BTC na burzách roste, protože se lidé chystají prodávat. Pokud naopak člověk neplánuje v nejbližší době prodávat, logické je si stáhnout mince do vlastní peněženky. Veřejná povaha blockchainu nám umožňuje sledovat příliv a odliv mincí z kryptografických burz a zjistit, kterým směrem se mince pohybují.

Podle dat společnosti Santiment, která se zabývá analýzou blockchainu, je nabídka bitcoinů na burzách na nejnižší úrovni od prosince 2018. To je navíc poměrně klíčové datum, protože znamenalo dno medvědího trhu v roce 2018.

V té době se BTC obchodoval za přibližně 3100 USD poté, co před rokem dosáhl vrcholu téměř 20 000 USD. Nicméně během následujících 6 měsíců se cena BTC více než ztrojnásobila. A tím to samozřejmě neskončilo. Ode dna v prosinci 2018 do dnešního dne cena bitcoinu vzrostla o více než 1000 %.

Graf analytické platformy IntoTheBlock nám pak ukazuje, že během několika dní bylo z burz staženo více než 60 000 BTC, přičemž v pondělí z burz odteklo více než 15 000 BTC, což je nejvíce od 29. ledna. Firma dodala, že když jsme takto velký odliv zažili naposledy, následoval “výrazný cenový pohyb vzhůru”.

netflows bitcoin btc
Zdroj: IntoTheBlock

Jsme nyní ve stejné situaci jako v prosinci 2018?

Ano i ne. Největší kryptoměna světa v současné době opouští burzy rychlým tempem, což naznačuje, že neexistuje žádný velký prodejní záměr.

Stejně jako tomu bylo v roce 2018, při absenci prodejního tlaku by mohli zvítězit býci a vyhnat cenu nahoru. Přesto jsme nyní v mnohem lepší pozici než tehdy. Je to proto, že bitcoin během posledních několik let hodně vyzrál.

Na jedné straně exponenciálně vzrostla infrastruktura pro BTC vybudovaná. Existuje více burz a společností, které drobným i institucionálním investorům usnadňují naskočit do rozjetého bitcoinového vlaku. A také se výrazně posunul způsob, jakým lidé kryptoměny obecně vnímají.

Bitcoin už není jakási vymyšlená digitální mince používaná k nelegálním aktivitám, nyní je vnímán jako naprosto legální třída aktiv. Skutečnost, že adopce a poptávka po BTC stále roste a likvidní nabídka na burzách stále klesá, nám tedy naznačuje, že býčí trh by mohl pokračovat i nadále.

Závěr

Počet mincí BTC na burzách je velmi důležitá metrika, kterou se určitě vyplatí sledovat a ohledně dlouhodobého výhledu mluví naprosto jasnou a optimistickou řečí. Mimochodem minulý týden generální ředitel společnosti Abra Bill Barhydt uvedl, že věří, že cena Bitcoinu v budoucnu dosáhne 250 000 USD a generální ředitel společnosti Pantera Capital Dan Morehead očekává, že se v příštích pěti letech zdesetinásobí. Máme se snad tedy na co těšit!

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img