Top 5 článků za poslední týden + Binance dočasně zablokovala výběry z některých ziskových účtů

5
(5)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš výběr top 5 článků plus bonusovou zprávu dne:

V Rusku prudce roste zájem o těžební zařízení

Ruská federace zažívá ve 4. čtvrtletí letošního roku velmi vysoký zájem těžební zařízení. Podle ruského zpravodajského deníku Kommersant se může v budoucnu nabídka těžebního zařízení dokonce zvýšit kvůli zahraničním těžařům, kteří opouštějí trh. Portál také uvádí, že oficiální distributor zařízení pro těžbu kryptoměn Chilkoot v Rusku zaznamenal v letošním roce tržby o 65 % vyšší než v minulém roce. Zájem přebývá také navzdory stále trvajícímu medvědímu období. Situace v Rusku neovlivnila ani situace okolo kryptoměnové burzy FTX. Zájem o zařízení na těžbu kryptoměn roste kvůli nízkým cenám elektřiny a levnějšímu vybavení. Nízká cena zařízení poskytuje dobrý vstoupní bod pro investice.

Centrální banky po celém světě přijmou bitcoin jako rezervní aktivum, říká Mark Yusko

V nedávném rozhovoru pro Stansberry Research zkušený manažer hedgeových fondů Mark Yusko z Morgan Creek Capital hovořil o budoucnosti bitcoinu. Předpovídá, že se bitcoin nakonec stane odpovědí na současné problémy světových měn, včetně dolaru. Politici se podle Yuska nakonec vrátí k devalvaci amerického dolaru, aby splatili masivní vládní dluh. Ten podle amerického ministerstva financí činí 30,93 bilionu dolarů. Yusko říká, že centrální banky, instituce, které kdysi držely pouze zlato a USD jako rezervní aktiva, nakonec akumulovaly také jen a eura. Centrální banky již začaly držet také jüan jako rezervní aktivum a nakonec, jak uvádí, do svých pokladen přidají také bitcoin.

Saylor z MicroStrategy: XRP je cenný papír, jediná kryptokomodita je Bitcoin

Michael Saylor opět rozvířil kryptoměnové vody. V podcastu PBD prohlásil, že XRP je cenný papír, a tudíž tato kryptoměna spadá pod jurisdikci americké Komise pro cenné papíry. Saylor dále argumentoval, že kromě bitcoinu, který nemá známého tvůrce, všechny ostatní kryptoměny splňují definici investiční smlouvy. Podle amerického zákona o cenných papírech je investiční smlouva popsána jako investice peněz do společného podniku spoléhajícího na úsilí jiných osob a očekávajícího zisk. Mimo jiné také prohlásil, že skutečnost, že XRP, Ethereum a další kryptoměny mají společnosti a inženýry, kteří se starají i kód, je kvalifikuje jako cenné papíry. Na závěr pak uvedl, že nejlepší pro svět by bylo, kdyby SEC „všechny ty tokeny pěkně zakázala, protože jsou všechny neetické“.

Gary Gensler „selhal jako regulátor,“ říká demokrat Ritchie Torres

Politik Ritchie Torres, člen Sněmovny reprezentantů USA za Demokratickou stranu, se domnívá, že SEC zmeškala poplašné signály FTX kvůli špatnému řízení a nesprávným prioritám. Torres požádal americký úřad pro vládní odpovědnost (GAO), aby prošetřil případnou odpovědnost Komise pro cenné papíry (SEC) a předsedy Garyho Genslera. Podle Torrese by měli nést odpovědnost za kolaps FTX, který se dotkl více než milionu zákazníků. Zatímco řada lidí z kryptosektoru dlouhodobě volá pro regulační jasnosti pro krypto, Gensler tvrdí, že stávající zákony o cenných papírech jsou dostačující k regulaci tohoto odvětví komisí SEC. Torres k tomu říká, pokud SEC tvrdí, že je jedinou agenturou odpovědnou za regulaci kryptoprůmyslu, nemůže se zároveň vyhýbat odpovědnosti za kolapsy, jako byl ten kryptoburzy FTX. Jmenovitě pak ukázal na předsedu Genslera, který působí v čele SEC od dubna 2021.

Auditorská společnost potvrzuje BTC rezervy Binance, které přesahují počet BTC držený uživateli

Po kolapsu jedné z největších burz kryptoměn FTX se jedním z nejdiskutovanějších témat napříč světem kryptoměn stala otázka, zdali burzy opravdu drží dostatečné rezervy odpovídající prostředkům uživatelů držených na burze. Té se pak nevyhnou ani takoví giganti, jako největší burza současnosti Binance. Ta poté již v minulém měsíci sdílela své bitcoinové rezervy. A v posledních dnech se konečně dočkaly auditu od známé auditorské společnosti Mazars. Burza Binance oznámila spuštění nového systému důkazů rezerv s názvem Proof of Reserves (PoR). Ten existuje ještě nad rámec fondu pro případ hackerských útoků a jiných problémů Binance s názvem SAFU fond. Proof of Reserves zde představuje důkaz o tom, že burza opravdu drží prostředky svých uživatelů. A to přímo v kryptoměnách, které drží i sami uživatelé.  

Bonusová zpráva

Binance dočasně zablokovala výběry z některých ziskových účtů

Abnormální pohyby cen na Binance vyvolaly interní vyšetřování. Nakonec, dle slov generálního ředitele Changpenga Zhao, došli k závěru, že pohyby byly “pouhým chováním trhu”. Oficiální účet Binance na Twitteru oznámil vyšetřování ve 3:10 SEČ. Později dospěl k závěru, že podivné pohyby cen nebyly výsledkem kompromitace účtů nebo odcizení klíčů API. Mezi dotčené obchodní páry patřily Sun Token, Ardor, Osmosis, FUNToken a Golem.

CZ k závěrům vyšetřování dodal, že jeden člověk vložil finanční prostředky a začal nakupovat (hackeři nevkládají peníze). Ostatní jej pak následovali. Dočasné zablokování výběrů vyvolalo detaby o roli centralizovaných burz a o tom, jak moc by burzy měly v těchto případech zasahovat. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img