Centrální banky po celém světě přijmou bitcoin jako rezervní aktivum, říká Mark Yusko

4.7
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Známý bitcoinový býk Yusko říká, že centrální banky po celém světě nakonec přijmou digitální zlato jako rezervní aktivum.

Mark Yusko ohledně bankovních rezerv

V nedávném rozhovoru pro Stansberry Research zkušený manažer hedgeových fondů Mark Yusko z Morgan Creek Capital hovořil o budoucnosti bitcoinu. Předpovídá, že se bitcoin nakonec stane odpovědí na současné problémy světových měn, včetně dolaru.

Politici se podle Yuska nakonec vrátí k devalvaci amerického dolaru, aby splatili masivní vládní dluh. Ten podle amerického ministerstva financí činí 30,93 bilionu dolarů.

Uvedl:

Takže jediné východisko je tisknout peníze… Je to jediné východisko pro impérium, které je příliš zadlužené. I kdyby se pokusili zdanit veškeré bohatství ve Spojených státech, nedokázali by dluh splatit… 

Všichni mluví o „silném“ dolaru. Není silný. DXY [index amerického dolaru] není dolar, DXY je relativní hodnota dolaru vůči jenu a euru. Dolar je toaletní papír nebo krepový papír, jen je super toaletní papír a euro je prostě toaletní papír.

Jen byl naprosto zmasakrován, letos klesl o 40 %, takže ve srovnání s ním vypadáme dobře, ale oproti renminbi jsme za poslední dva roky mrtví.

Dlouhodobý scénář

Yusko říká, že centrální banky, instituce, které kdysi držely pouze zlato a USD jako rezervní aktiva, nakonec akumulovaly také jen a eura. Centrální banky již začaly držet také jüan jako rezervní aktivum a nakonec, jak uvádí, do svých pokladen přidají také bitcoin.

Jenminbi stoupá… Stane se to, že centrální banky byly zvyklé mít zlato. Pak měly zlato a dolary a pak jen a eura. Nyní mají nějaké renminbi [a] nakonec budou mít nějaké bitcoiny… Budou mít nějaké bitcoiny a nakonec bitcoin vytlačí zlato.

Jak však manažer z Morgan Creek Capital připomíná, nelze očekávat, že se taková změna udá během pohých týdnů či měsíců.

Myslím, že je to 10 nebo 20letý proces, aby si centrální banky po celém světě uvědomily, že aby mohly mít životaschopné aktivum centrální banky, budou muset mít zlato a bitcoiny a několik dalších hlavních měn. košík, dodává.

Závěr

Americký investor a manažer hedgeových fondů Mark Yusko předvídá, že centrální banky nakonec zahrnou do svých rezerv bitcoin. Nutno však dodat, že CB v současnosti usilují o tvorbu svých vlastních digitálních měn a většina z nich se svými komentáři zoufale pokouší veřejný obraz BTC poškodit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

no, sni dál

Monaroko
Hodnocení článku :
     

Myslim si ze se to nestane, ale z druhé strany to spatna představa není. Ja sam srzim BTC z duvodu toho ze verim adopci

Mamlasman

Ten závěr nechápu. CBDC s tím nijak nesouvisí. I tak můžou držet různé rezervy. Oni to nebudou říkat dopředu….. že bitcoin mají, zjistíme dlouho potom. Některé banky ho určitě už nakupují. Zvlášť ty protiamerické.

Silvester

Je to veľmi pravdepodobné. Dokonca si myslím, že inej cesty niet. Pokus nanutit svetu menu niektorých krajín ako rezervnu menu (dolár, euro, jen, Juan) totálne zlyhal, pretože to tieto krajiny logicky využívali a zneužívali vo svoj prospech, na čo doplácak celý ostatný svet. Po tejto skúsenosti už nikdy nebude svet súhlasiť, aby sa mena niektorej stala ich rezervou menou. Súčasne zákonity a nezvratný proces nezapadneho zrušiť západný model rezervných mien a medzinárodného menového systému v krátkej dobe povedie k jeho náhrade za iný, ktorý nebude nikoho zvyhodnovat. Aby sa to mohlo uskutočniť základom sa musia stať aktíva, ktoré nie sú založené na fiat ničím nekrytych, teda bezcenných západných menách. Z toho logicky vyplýva, že základom sa musí stať niečo, čo v súčasnosti existuje na celom svete a je už dostatočne overené. No a jediným takýmto aktívom si drahé kovy, predovšetkým zlato a bitcoin. Tie možno budú doplnené, ale len ako doplnok menami, ktoré budú kryté zlatom, bitcoinom a inými cennými aktívami.

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

naivní jako náš hajnej 😀

Mamlasman

Nene menší země, kolonie už začaly dolar zavrhovat. Pokud je USA nenapadne, vrátit se k dolaru je ani nenapadne…

Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Však ona už jim americká (v lepším případě, v horším pak čínská) administrativa vysvětlí, jak se věci mají.

Nelde
Hodnocení článku :
     

Autor sní, že by mohl jednou svoje btc prodat draho. Nic jiného mu asi nezbývá, pokud v tom utopil hodně peněz. Nicméně centrální banky tak hloupé nejsou. Jsou tu i další zajímavé a stabilní měny.

spot_img