V Rusku prudce roste zájem o těžební zařízení

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V Rusku ve 4. čtvrtletí letošního roku prudce vzrostl zájem o těžební zařízení. Podle posledních informací ruští těžaři hromadí “minery” kvůli velmi nízkým nákladům na energii a levnému vybavení.

Rusko a vysoký zájem o těžební zařízení

Ruská federace zažívá ve 4. čtvrtletí letošního roku velmi vysoký zájem těžební zařízení. Podle ruského zpravodajského deníku Kommersant se může v budoucnu nabídka těžebního zařízení dokonce zvýšit kvůli zahraničním těžařům, kteří opouštějí trh.

Portál také uvádí, že oficiální distributor zařízení pro těžbu kryptoměn Chilkoot v Rusku zaznamenal v letošním roce tržby o 65 % vyšší než v minulém roce. Zájem přebývá také navzdory stále trvajícímu medvědímu období. Situace v Rusku neovlivnila ani situace okolo kryptoměnové burzy FTX.

Zájem o zařízení na těžbu kryptoměn roste kvůli nízkým cenám elektřiny a levnějšímu vybavení. Nízká cena zařízení poskytuje dobrý vstoupní bod pro investice. Manažer vývoje a distribuce společnosti Chilkoot, Artem Eremin, ve svém nedávném vyjádření uvedl:

Spolupracujeme s právnickými osobami a vidíme, že začaly nakupovat o 30 % více zařízení v jedné transakci než na začátku roku.

Od začátku konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou vzrostl v obou zemích zájem o kryptoměny. Obyvatelé Ruska se tak díky kryptoměnám snaží vyhnout sankcím, které uvalily západní země. Ukrajinská vláda dokonce vybírá dary prostřednictvím kryptoměn pro své válečné úsilí.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 17 084 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na celou zprávu se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img