Gary Gensler „selhal jako regulátor,“ říká demokrat Ritchie Torres

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Torres žádá Úřad odpovědnosti vlády (GAO), aby prošetřil „selhání“ SEC pod vedením Genslera při ochraně veřejnosti před FTX.

Stream právě nyní

 

Torres viní SEC ze selhání

Politik Ritchie Torres, člen Sněmovny reprezentantů USA za Demokratickou stranu, se domnívá, že SEC zmeškala poplašné signály FTX kvůli špatnému řízení a nesprávným prioritám.

Torres požádal americký úřad pro vládní odpovědnost (GAO), aby prošetřil případnou odpovědnost Komise pro cenné papíry (SEC) a předsedy Garyho Genslera. Podle Torrese by měli nést odpovědnost za kolaps FTX, který se dotkl více než milionu zákazníků.

Zatímco řada lidí z kryptosektoru dlouhodobě volá pro regulační jasnosti pro krypto, Gensler tvrdí, že stávající zákony o cenných papírech jsou dostačující k regulaci tohoto odvětví komisí SEC.

Torres k tomu říká, pokud SEC tvrdí, že je jedinou agenturou odpovědnou za regulaci kryptoprůmyslu, nemůže se zároveň vyhýbat odpovědnosti za kolapsy, jako byl ten kryptoburzy FTX. Jmenovitě pak ukázal na předsedu Genslera, který působí v čele SEC od dubna 2021.

Gensler „selhal jako regulátor“

Torres v přímém dopise šéfa GAO Gene Dodara žádá, aby prošetřili, zda Genslerovo špatné řízení lidských zdrojů oslabilo schopnost SEC chránit investory. Dále uvedl:

Pokud jde o FTX, předseda Gensler jako regulátor zásadně selhal a nemůže za to vinit nikoho jiného než sebe.

Obvinění se mimo jiné opírá o kroky, které SEC dělala v době, kdy se podle Torrese měla věnovat ochraně investorů. Konkrétně v dopise zazněla kritika rozhodnutím investovat zdroje do postihu propagace podvodné kryptoměny celebritou Kim Kardashian. Zdroje by byly lépe nasazeny při provádění hloubkové kontroly ve finančních výkazech FTX.

Kdyby Komise pro cenné papíry a burzy provedla náležitou kontrolu a důkladně prošetřila finanční údaje FTX, byla by větší pravděpodobnost, že se podaří odhalit, čím tato krypto burza skutečně je: domečkem z karet postaveným na monopolových penězích vytištěných ze vzduchu.

Závěr

Torres je zastáncem kryptoměn, který již dříve zpochybňoval výkon SEC. Nyní v souvislosti s kolapsem FTX požádal Úřad pro odpovědnost vlády Spojených států o prošetření údajného selhání SEC a jejího předsedy Garyho Genslera.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Je to mnamka sledovat x te zamitnuti SECU spotoveho eft bitcoinu v usa a pritom pod rukama krachne treti nejvetsi kryptoburza 😀 ale co ja vim jsem jen tupa ovce…

Lopata

Ale za tohle si fondy a burzy ,lidi, můžou samé, nikoliv SEC,každý moc dobře věděl že krypto pokud máš na burze či ve fondu nevlastnišho ,vlastniš ho jen tehdy pokud ho máš na své hw peněžence a maš private kliče. To že fondy investovali do sraček shitcoiny co popadali o 95% je věc manažerů. A že je někdo chamtivej a nechá investice na burze aby měl úroky ze zisku z krypta je věc čistě každý ho na své vlastní riziko.

Reklama: