TOP 5 článků za minulý týden + Soumrak memecoinů? 73 % krypto investorů je považuje za gamble

4.8
(6)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Charles Edwards: Schválení bitcoinového ETF od BlackRocku bude mít obrovský význam

Charles Edwards, zakladatel Capriole Investments, je optimistou. Budoucnost bitcoinu a kryptoměn je jasná a krátkodobé cenové tlaky by neměly odvádět pozornost investorů od budoucí globální třídy aktiv. Ve svém nejnovějším rozhovoru pro Cointelegraph se Edwards hlouběji zabývá současným stavem BTC. Je přesvědčen, že bitcoin díky burzovně obchodovanému fondu (ETF) společnosti BlackRock má šanci na velké vítězství.

Vzhledem k tomu, jak se bitcoin po měsících plných událostí stále velmi dobře drží, Edwards nevidí potřebu měnit svou dlouhodobou býčí perspektivu. Na kratších časových rámcích sice může být méně jistou sázkou, ale on sám je přesvědčen, že se kryptoměny stanou uznávanou globální třídou aktiv.

Jak AI změní finanční trhy a trading?

Nástup umělé inteligence (AI) odstartuje novou éru na kapitálových trzích a bude znamenat revoluci nejen v investování, ale i v řízení a oceňování společností. Generativní umělá inteligence, podmnožina umělé inteligence (AI), je schopna vytvářet složité texty, zvuky a obrazy. Její schopnost porozumět a generovat text podobný lidskému se stala čím dál více využívaným nástrojem v různých odvětvích, včetně finančního.

Deribitův index volatility BTC dosáhl historických minim

Deribitův index volatility bitcoinu, používaný jako určitý druh krypto měřiče strachu, údajně dosáhl nejnižší úrovně za poslední dva roky, což naznačuje možný nedostatek cenových turbulencí BTC v blízké budoucnosti.  Dne 24. července platforma pro analýzu kryptoderivátů Greeks Live zaznamenala, že index volatility pro bitcoiny i ethereum klesla na víceleté minimum 37 %. Kromě toho současná úroveň implikované volatility klesla na nejnižší úroveň v historii krypta podle algoritmu DVOL.

Elon Musk: Prostřednictvím platformy X budou uživatelé řídit svůj finanční svět

Elon Musk, generální ředitel společnosti X Corp, představil novou vizi pro platformu X. V nadcházejících měsících se uživatelé mohou těšit na možnost provádět své “celosvětové finanční” operace. Toto oznámení přichází po nedávné změně názvu sociální sítě Twitter na X, což je součástí širší strategie začlenění finančních služeb do platformy.

Americký miliardář zdůraznil, že změna názvu byla nezbytná. Argumentoval tím, že přidání komplexních komunikací, finančních služeb a prodloužených příspěvků se neshodovalo s původním duchem Twitteru. Proto se ze symbolu modrého ptáka stal symbol “X” na černém pozadí.

Worldcoin – více otázek, než odpovědí

odle webových stránek projektu a white paperu, který je veřejně dostupný: “Worldcoin se skládá ze sítě digitální identity zachovávající soukromí (World ID) postavené na důkazu osobnosti (Proof-of-personhood, PoP) a, pokud to zákony umožňují, z digitální měny (WLD). Každý člověk má nárok na podíl ve WLD jen proto, že je člověkem. World ID a WLD v současné době doplňuje World App, první frontend k World ID a Worldcoin Protocol, který vyvinul tým přispěvatelů v Tools for Humanity (TFH).”

Už v této chvíli se začínají objevovat další otázky – co je to důkaz osobnosti, co to znamená, pokud to zákony umožňují, a co je Tools for Humanity?

Bonusová zpráva

Soumrak memecoinů? 73 % krypto investorů je považuje za gamble

V minulých letech vzaly memecoiny kryptoměnový svět útokem a upoutaly pozornost zkušených i začínajících investorů. Obecná představa se ale mění a nyní je tato investice mnohými přirovnávána k hazardu.

Lákadlo rychlých zisků a virální povaha těchto tokenů vyvolaly otázky ohledně jejich legitimity a dlouhodobé životaschopnosti.

Nedávný průzkum mezi 1 503 globálními investory do kryptoměn ukázal, že ohromujících 73 % z nich se domnívá, že investice do memecoinů se rovná hazardu. Toto vnímání je do značné míry podpořeno i tím, že investoři si před vstupem do těchto vysoce rizikových aktiv neudělali důkladný průzkum.

Podstatná část dotázaných investorů se domnívá, že většina memecoinů s sebou nese inherentní rizika a může být dokonce považována za podvod kvůli své nepředvídatelné povaze. Toto vnímání vyplývá z široce pozorovaného trendu, kdy memecoiny zpočátku zažívají výrazné cenové skoky, ale poté často dochází k drastickému poklesu hodnoty.

Navzdory obavám o bezpečnost vyjádřilo 53 % respondentů optimismus a věří, že existují příležitosti, jak na těchto aktivech vydělat dříve, než jejich hodnota klesne. To nám říká, že někteří investoři považují memecoiny za krátkodobou investiční cestu, kde lze dosáhnout rychlých zisků v období humbuku a šílenství na sociálních sítích.

Do budoucna bude úspěch či neúspěch memecoinů do značné míry záviset na jejich schopnosti nabídnout skutečný užitek a hodnotu přesahující pouhé memy. U projektů, které mohou prokázat smysluplné případy využití a dlouhodobou udržitelnost, je větší pravděpodobnost, že ve zkoušce časem obstojí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“V minulých letech vzaly memecoiny kryptoměnový svět útokem a upoutaly pozornost zkušených i začínajících investorů.

Toto vnímání je do značné míry podpořeno i tím, že investoři si před vstupem do těchto vysoce rizikových aktiv neudělali důkladný průzkum.”

Skutečně zkušené investory memecoiny (stejně jako další “nesmyslcoiny” jejichž duchovní otec je “čoklcoin”) tohle nechalo zcela chladné. Jinak vzhledem k povaze těchto nesmyslů je průzkum naprosto irelevantní, potenciál tohoto kryptoodpadu je 0 a jen dělá ostudu celému kryptouniverzu. Ale stejně i tento odpad je důležitý, aby prostě byl vidět ten rozdíl mezi nesmyslem a seriózními projekty.

Poslední editace 10 měsíců před přes bkf1
Libor

Ešte horšie ako hazard ! Hazard ako ruleta v kasíne má aspoň jasné pravidlá, t.j. fair / white / hazard.. Meme coiny je ako “špinavý” / black / hazard. Niečo ako manipulovaná ruleta s magnetom. “Investori” do meme coinov sú proste The Big Idiots …..

spot_img