TOP 5 článků za minulý týden + Robert Kiyosaki: “Další zastávka bitcoinu? 135 000 $”

5
(6)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Lightning Network zaznamenala nárůst o více než 1 000 %

V posledních dvou letech Lightning Network (LN) zaznamenala neuvěřitelný růst o 1 212 %. K srpnu letošního roku provedla tato síť ohromujících 6,6 milionu transakcí.

Navzdory výraznému poklesu Bitcoinu od listopadu 2021 je pozoruhodné, že aktivita na Lightning Network nejenže neklesla, ale naopak stále roste. Sam Wouters, analytik pracující pro firmu River, tento vývoj zdůraznil ve své detailní zprávě zveřejněné tento měsíc.

Jeho nadšení ohledně významu a popularizace LN dokládá i jeho nedávný příspěvek na platformě X, v němž se odvážil vyvrátit skeptiky, tvrdící, že „nikdo nepoužívá Lightning”. Sam Wouters zdůraznil, že takováto tvrzení by měla být již považována za zastaralá a nepřesná.

Bitcoin vzrostl nad 28 000 USD kvůli zprávám ohledně schválení ETF

Bitcoin vyskočil na úroveň 28 000 USD poté, co býci očekávají zprávy ohledně schválení ETF. Růst podpořily také zprávy z předních zpravodajských portálů.

V pondělí ráno zaznamenal Bitcoin v Asii nárůst o 4,5 %, blížící se k hranici 28 000 USD. Tento růst je podpořen očekáváním, že v USA by mohl brzy vzniknout první bitcoinový ETF. Klíčovým momentem bylo rozhodnutí amerického regulačního orgánu SEC, který se rozhodl neodvolávat se proti rozhodnutí.

Rozhodnutí o neschválení odvolání zvyšuje šance, že tento trust se přemění na ETF. Diskuze o schválení ETF za reálnou cenu dominuje bitcoinovému trhu již několik měsíců. Odstranění překážek ke schválení ETF posiluje důvěru investorů v budoucnost bitcoinu. S rostoucím nadšením můžeme očekávat, že tyto produkty se na trhu objeví v blízké době. Zprávu komentoval také, Simon Peters, analytik z platformy eToro, poukázal na význam tohoto kroku pro bitcoinový trh.

Bitcoinu hrozí propad o 50 % ještě před halvingem

Asi každý v oblasti kryptoměn sleduje blížící se halving. Investoři s nadějí na další býčí trend a těžaři s depresí před poloviční odměnou. Je mnoho analytiků, kteří předpovídají počátek býčího trendu již velmi brzy, protože halving přijde již v dubnu a dominance roste. Populární analytik Benjamin Cowen ale v současném chování trhu vidí i paralely z minulosti po nichž následoval prudký propad o 50 %. Schází nové peníze. Kurz ceny bitcoinu by se tak mohl propadnout pod 15 000 USD.

Pondělní epizoda s falešným schválením spotových bitcoinových ETF přinesla nejen svíčku s extrémně dlouhým horním knotem, ale i další události. Například došlo k navýšení dominance bitcoinu nad 52 %. Evidentně každý kdo měl peníze v altcoinech rychle prodával a nakupoval bitcoin. Například dominance etherea se od pondělí propadla o více než 1,5 %. Tento stav ale setrvává i když se cena již pomalu vrací k výchozí úrovni.

Schválení spotových bitcoinových ETF by k tržní kapitalizaci kryptoměn mohlo přidat bilion USD

Zveřejněné modely analytické společnosti CryptoQuant předpovídají, že v případě schválení ETF by se tržní kapitalizace bitcoinu (BTC) mohla zvýšit o dalších 155 miliard dolarů.

Datová analytická společnost CryptoQuant v jednom z posledních dokumentů zveřejnila zajímavou předpověď. V případě, že budou schváleny bitcoinové spotové burzovně obchodované fondy (ETF), tak se bitcoin stane aktivem v hodnotě 900 miliard dolarů. Celkový trh s kryptoměnami pak vzroste o 1 bilion dolarů.

První vlna institucionálního přijetí v letech 2020-2021 přišla od institucí, které přidaly bitcoin do svých rozvah. Další vlnu by pak mohly představovat finanční instituce, které poskytnou svým klientům přístup k bitcoinu prostřednictvím spotových ETF.

Několik významných finančních institucí již požádalo o spuštění spotových bitcoinových ETF v USA. K jejich schválení by potenciálně mohlo dojít nejpozději v březnu příštího roku.

Vitalik Buterin zdůrazňuje, že neprodal Ethereum od roku 2018

Vitalik Buterin se tento týden vyjádřil k nedávným převodům kryptoměn z jeho peněženek. Uvedl, že tyto transakce byly primárně určeny jako dary různým charitativním organizacím, neziskovým organizacím a projektům. Toto prohlášení přišlo jako odpověď na řadu zpráv, které tvrdily, že Buterin prodává miliony dolarů v ETH a dalších kryptoměnách.

Buterin vysvětlil na Warpcastu, že od roku 2018 neprodal žádné Ethereum pro osobní zisk. Kdykoli se objeví článek tvrdící, že Buterin odeslal určité množství druhé největší kryptoměny světa na kryptoměnovou burzu, ve skutečnosti to byly jeho dary na charitu nebo jiné projekty. Příjemci těchto darů poté často prodávají kryptoměnu, aby pokryli své náklady.

Bonusová zpráva

Robert Kiyosaki: “Další zastávka bitcoinu? 135 000 $”

Jeden z nejpopulárnějších autorů knih z oblasti osobních financí, Robert Kiyosaki, věří, že bitcoin je (poté, co dosáhl psychologické úrovně 30 000 dolarů) nastaven na meteorický růst.

Autor knihy Bohatý táta, chudý táta, říká, “hard” aktiva, jako je zlato, bitcoiny a stříbro, jsou všechna připravena na velké skoky směrem vzhůru.

Zlato brzy prorazí 2 100 dolarů a pak poletí. Budete si přát, abyste koupili zlato pod 2 000 $. Další zastávkou pro zlato $ bude 3,700. Bitcoin testuje 30 000 $. Další zastávkou pro bitcoin bude 135 000 $. Stříbro z 23 na 68 USD za unci. […]. Řekněte svým přátelům, aby se „probudili“. Opatrujte se.

V době psaní tohoto článku se bitcoin obchoduje za 29 921 USD. Posun k Kiyosakiho cíli tak naznačuje růstový potenciál bitcoinu asi 350 %.

Populární autor také varuje, že ti, kdo šetří americké dolary a odmítají hromadit “hard” aktiva, pravděpodobně na tom budou přetrvávající inflaci biti.

INFLACE činí chudé a střední třídu chudšími, protože pracují za dolary a šetří je. PŘESTO INFLACE dělá BOHATÉ BOHATŠÍMI. Proč? Protože dnešní bohatí pracují a šetří zlato, stříbro a bitcoiny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

135 ne, ale kolem 40k vzhledem k vývoji v minulém týdnu (technika, vývoj SEC vs. GBTC a navazující prohlášení dalších žadatelů) můžeme být velmi rychle. Následný finální shakeout k 20k umožní další 4-6 měs reakumulace do schválení spotových ETF pak už tadá…😃 … Berte mě s rezervou, jen spekuluji nad ideálním scénářem 😉

pietro

Myslím, že zajímavá bude i druhá polovina roku 2024 😃

pietro

Kiyosaki měl na mysli příšt vrchol dlouhodobého cyklu, nikoli lokální vrchol příštího swingu.
A na návrat ke 20 bych moc nesázel, takový propad už spíš nenastane. Schválení ETF se do trhu nejspíš propíše s předstihem. 😃

spot_img