Bitcoinu hrozí propad o 50 % ještě před halvingem

4.3
(19)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Asi každý v oblasti kryptoměn sleduje blížící se halving. Investoři s nadějí na další býčí trend a těžaři s depresí před poloviční odměnou. Je mnoho analytiků, kteří předpovídají počátek býčího trendu již velmi brzy, protože halving přijde již v dubnu a dominance roste. Populární analytik Benjamin Cowen ale v současném chování trhu vidí i paralely z minulosti po nichž následoval prudký propad o 50 %. Schází nové peníze. Kurz ceny bitcoinu by se tak mohl propadnout pod 15 000 USD.

Pondělní epizoda s falešným schválením spotových bitcoinových ETF přinesla nejen svíčku s extrémně dlouhým horním knotem, ale i další události. Například došlo k navýšení dominance bitcoinu nad 52 %. Evidentně každý kdo měl peníze v altcoinech rychle prodával a nakupoval bitcoin. Například dominance etherea se od pondělí propadla o více než 1,5 %. Tento stav ale setrvává i když se cena již pomalu vrací k výchozí úrovni.

Při pohledu na celkovou tržní kapitalizaci kryptoměn si lze všimnout, že sice v pondělí přibylo na trh pár procent nových peněz, ale jsou to ta stejná, která trh ztratil v předchozím týdnu.

Trhu schází nové peníze, jen se přelévají mezi kryptoměnami

A na to právě poukazuje Cowen. V rozhovoru se Scottem Melkerem ukazuje grafy a patterny z minulosti. Vždy když rostla takovýmto způsobem dominance bitcoinu na úkor altcoinů, tak přišla korekce. Výrazná korekce i o více než 50 %. Problém může nastat v momentě, kdy bitcoin vysaje celý altcoinový trh a nebude mít kde brát nové peníze. Pak může nastat kaputilace. Situace samozřejmě přímo nesouvisí s halvingem. Podobnost lze nalézt i v období nedávné celosvětové pandemie.

Závěr

Doporučuji si rozhovor pustit celý. Je tam množství zajímavých myšlenek a pohledů na současné dění. Při nedostatku nových peněz se bitcoinu může stát, že jednoho dne bude nabídka, ale nebude poptávka. A to může cenu bitcoinu poslat pěkně strmě dolů. Proto musíte při investování diverzifikovat. Vytvořte si strategii a té se držte. Pak by se totiž pondělní situace nemohla jen tak stát. Pro začínající obchodníky máme připravený i videokurz Vzdělávání s Jardou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 19

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Dobrý podnět k zamyšlení, díky za něj!

Čumsem

Jakože si napřed všichni nakoupíme mezi 20k až 12k a potom halving + ETF, jdeme na 200k, takže všichni milionáři a ze současných milionářů dolaroví milionáři? OK, tak jo, já jsem PRO! Je snad někdo proti? 😀

Poslední editace 4 měsíců před přes Čumsem
pietro

😀😀😀

pietro

Bitcoin pod 15k? To je pouze vlhký sen “opatrných” investorů. 20k je ještě reálných, 15 ani náhodou.. Dno už je za námi.

Vojtech

Může být. Každopádně ta teze o hrozbě brzkého razantnějšího propadu kurzu při rostoucí dominanci za současné stagnace až poklesu celkové kapitalizace celého sektoru je podle mne hodna zamyšlení. Jestli půjdeme ku 20 nebo pod 15 samozřejmě nikdo neví a myslím, že ani nikdo soudný s jistotou netvrdí.

pietro

No, čistě teoreticky to určitý smysl dává, ale problém je v tom, že pod 20k vyschne nabídka. A nové peníze by při takovém poklesu přišly – mnohé jen čekají na svoji “nejlepší” příležitost.

Poslední editace 4 měsíců před přes pietro
Čumsem

Leda by při těch 20k jako bonus padla Binance…

pietro

Weak hands už prodali.. 😀

tanglesheep

kdo chtel prodat prodal, na grafu za posledni mesice to jde videt. ted uz tam jsou povetsinou lidi co v btc vidi dlouhodbe aktivum nebo alternativu ke zlatu, viz povidani pana z blackrock

Fantom

Ano, pán z BR všem dobře poradí a pak zařídí aby byli všichni hodleři milionáři 😀 Ale s tím že jedno velké FOMO ještě bude bych docela souhlasil.

Ondřej

To si nemyslím. Je tam spousta nováčků po posledním ATH, část si určitě říká vydržím, teď se to plácá, ale bude halving, blablabla, ale když ztratí dalších třeba 20%, budou prodávat, aby alespoň něco zachránili. Ještě jsem neviděl kapitulaci. Pamatuji jak jsme se plácali po ATH kolem 20K, šlo to dolu hodně, pak ale pád a pád za covidu, kapitulace byla vidět někde kolem 4K, tam naskočil kapitál a pak to odstartovalo cestu na nové ATH.

Fantom

S tím docela souhlasím, ale BR nepotřebuje akumulovat. Potřebuje natáhnout retail, ale dochází mu čas. Původní plán byl asi až FOMO v 1Q2024, ale to už asi bude masakr na akciích a na FOMO v kryptu nebude vhodná situace. Bude to chtít stihnout do konce roku a proto ten tlak na SEC. Myslím že BR to dá.

Kenny

Jak tedy myslis ze bude vyvoj BTC, pokud BR premluvi SEC, aby odsouhlasil BTC spotove ETF jeste letos? Ze uz BTC nize nepujde a ze postupne pujde na nova ATH? Jak uz tu bylo receno, stale tu chybi ta kapitulace a vycisteni kryptotrhu od vetsiny shitcoinu.

Fantom

Možných scénárů může být víc. Já předpokládám, že BR spot ETF protlačí i kdyby měl zařídit odvolání Genslera. Hned po schválení přijde obrovská mediální masáž a zaručené odhady na 1 mil USD do pár let a “konzervativní odhad 200-400k do konce 2025”. Vždyť si to ještě pamatujeme z minula. Spolu s tím přijde pumpa a top tak někde 45-75k. Jen tipuju, protože tohle neví vůbec nikdo, dokonce ani BR. Vše to záleží na tom jak bude retail ochoten a schopen do BTC/oněch ETF nacpat peníze. Potom budou velcí hráči s BR v čele distribuovat. Jestli to bude mega výplach nebo pomalý pokles nevím. To taky záleží na situaci na trhu a na order books na které vidí. Minimálně na Coinbase a moc bych nedal za to, že Binance jim také dodá nějaké info. Tenhle scénář jsem původně předpokládal až na 1q/2024 kvůli halvingu a jeho vlivu na FOMO,ale jak už jsem napsal – situace na akciích je špatná a bude se zhoršovat a v 1q/24 by už nebyla vůbec vhodná situace pro dostatečné FOMO, tak to chce BR zrychlit.

Kenny

Jako ze bude nějaká pumpicka pred halvingem na prelomu 23/24 a pak řekněme behem halvingu pad dolu? Je pravda ze se vetsinou deje opak toho co se vseobecne houfne ocekava. No a kdy bude ten Bullrun :)?

pietro

Kapitulace nastala v listopadu minulého roku. Nic většího nečekej..

tanglesheep
Hodnocení článku :
     

kdo chtel uz proda, jde to videt na grafu castecne. hashrate leti nahoru , LN se vyviji. plno lidi uz preslo na DCA, nahrada zlata v delsim horizontu

spot_img