Vitalik Buterin zdůrazňuje, že neprodal Ethereum od roku 2018

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Vitalik Buterin, spoluzakladatel kryptoměny Ethereum, vyvrací nedávné zprávy, které naznačovaly, že prodává Ethereum a další kryptoměny pro osobní zisk. V reakci na tyto spekulace zdůraznil svůj závazek k filantropii a podpoře různých projektů.

Vitalik Buterin a Ethereum

Vitalik Buterin se tento týden vyjádřil k nedávným převodům kryptoměn z jeho peněženek. Uvedl, že tyto transakce byly primárně určeny jako dary různým charitativním organizacím, neziskovým organizacím a projektům. Toto prohlášení přišlo jako odpověď na řadu zpráv, které tvrdily, že Buterin prodává miliony dolarů v ETH a dalších kryptoměnách.

Buterin vysvětlil na Warpcastu, že od roku 2018 neprodal žádné Ethereum pro osobní zisk. Kdykoli se objeví článek tvrdící, že Buterin odeslal určité množství druhé největší kryptoměny světa na kryptoměnovou burzu, ve skutečnosti to byly jeho dary na charitu nebo jiné projekty. Příjemci těchto darů poté často prodávají kryptoměnu, aby pokryli své náklady.

V prosinci 2017 Vitalik Buterin prodal značné množství svých kryptoměnových držeb v hodnotě přibližně 50 milionů amerických dolarů. Toto rozhodnutí mělo významný dopad na trh s ethereem. Nicméně Buterin zdůraznil, že to bylo naposledy, kdy měl v úmyslu prodat své kryptoměnové držby pro osobní zisk.

Nedávné transakce zahrnovaly převod přibližně 14,9 milionu dolarů v USD Coin (USDC) z jeho peněženky na kryptoměnovou burzu Gemini. Tento převod byl následně objasněn. Podle zprávy z TrustNodes patřil USDC, který byl odeslán z Buterinovy adresy, biotechnologické charitě Kanro, kterou založil, což zdůrazňuje jeho závazek k filantropickým snahám. Kromě převodu na Gemini Buterin také převedl téměř 500 000 dolarů na kryptoburzu Coinbase.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 28 434 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 556 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Jaký je váš názor na druhou největší kryptoměnu světa? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se také připojit na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Odkaz na Warpcast s Vitalikem Buterinem naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img