Schválení spotových bitcoinových ETF by k tržní kapitalizaci kryptoměn mohlo přidat bilion USD

5
(7)

Zveřejněné modely analytické společnosti CryptoQuant předpovídají, že v případě schválení ETF by se tržní kapitalizace bitcoinu (BTC) mohla zvýšit o dalších 155 miliard dolarů.

Datová analytická společnost CryptoQuant v jednom z posledních dokumentů zveřejnila zajímavou předpověď. V případě, že budou schváleny bitcoinové spotové burzovně obchodované fondy (ETF), tak se bitcoin stane aktivem v hodnotě 900 miliard dolarů. Celkový trh s kryptoměnami pak vzroste o 1 bilion dolarů.

Schválení spotových ETF na bitcoin bude mít velký dopad

První vlna institucionálního přijetí v letech 2020-2021 přišla od institucí, které přidaly bitcoin do svých rozvah. Další vlnu by pak mohly představovat finanční instituce, které poskytnou svým klientům přístup k bitcoinu prostřednictvím spotových ETF.

Několik významných finančních institucí již požádalo o spuštění spotových bitcoinových ETF v USA. K jejich schválení by potenciálně mohlo dojít nejpozději v březnu příštího roku.

Možný příliv peněz ze spotových ETF by byl výrazně větší než peníze, které vstoupily do fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) v posledním býčím tržním cyklu. Aktuálně je GBTC největším kryptoměnovým fondem na světě. V současnosti spravuje aktiva ve výši 16,7 miliardy USD.

Společnost CryptoQuant také uvádí, že pokud by emitenti, kteří požádali o zařazení bitcoinových ETF, vložili do těchto ETF 1 % svých spravovaných aktiv (AUM), mohlo by na trh s bitcoiny přitéct přibližně 155 miliard dolarů. To představuje téměř třetinu současné tržní kapitalizace bitcoinu. Pokud by se tento scénář uskutečnil, hypoteticky by to cenu bitcoinu posunulo na 50 000 až 73 000 USD.

Z historického hlediska během předchozích býčích trhů tržní kapitalizace bitcoinu vzrostla 3 až 5krát více než jeho realizovaná kapitalizace. To naznačuje, že za každý 1 dolar nových peněz, které vstoupí na trh s bitcoiny, by se tržní kapitalizace mohla zvýšit o 3 až 5 dolarů.

Bitcoin nedávno na okamžik vyskočil k úrovni 30 000 USD poté, co Cointelegraph zveřejnil nepravdivou zprávu o schválení spotového bitcoinového ETF. Podle některých komentátorů trhu by podobná zběsilá býčí cenová akce udržela medvědy nějakou dobu na uzdě.

Markus Thielen, vedoucí výzkumu a strategie ve společnosti Matrixport, ve svém vysílá na sociální síti Telegram uvedl:

V dohledné budoucnosti se teď nikdo neodváží shortovat BTC. I kdyby tato zpráva Cointelegraphu byla falešná, BTC může v očekávání schválení stále růst výše.

Závěr

Tržní kapitalizace kryptoměn poprvé překročila hranici 1 bilionu dolarů v lednu 2021. V době psaní článku pak činila celková tržní kapitalizace 1,13 bilionu dolarů. Sám bitcoin se na ní podílí více než z 50 procent.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img