TOP 5 článků za minulý týden + Brian Armstrong: Předseda SEC se může v roce 2024 změnit

5
(3)

Pokud jste nestihli si přečíst všechny naše články za minulý týden, zkuste náš redakční výběr top 5 článků. Chybět nebude ani bonusová zpráva dne.

Důležité informace z poslední doby: Méně pracovních míst, vyšší ceny akcií

Podle mzdové společnosti ADP se v srpnu růst počtu pracovních míst v USA zpomalil na 177 000. To je méně než očekávání ekonomů ve výši 200 000 – což je samo o sobě již mnohem méně než červencových 371 000 revidovaných pracovních míst. Je to známka toho, že se začínají projevovat dopady vysokých úrokových sazeb, což dává obchodníkům naději, že Federální rezervní systém (Fed) by mohl pozastavit jejich zvyšování.

Bývalý předseda SEC tvrdí, že schválení Bitcoin ETF je nevyhnutelné

Jay Clayton, bývalý předseda americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), v nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál CNBC jasně prohlásil, že schválení bitcoinového ETF je nevyhnutelné. Jeho komentář přichází v době, kdy Bitcoin ETF stále vyvolává kontroverze a rozděluje veřejné i odborné názory.

Clayton zdůraznil, že i když američtí regulátoři zpozdili sedm žádostí o schválení bitcoinového ETF, schválení je jen otázkou času. Tento krok by mohl značně ovlivnit celý trh s kryptoměnami, protože by mohl přilákat více institucionálních investorů, což by zvýšilo likviditu a stabilitu.

Bitcoin míří opět do červeného září, ale v říjnu může být vše jinak

Ačkoli historie ukazuje, že září obvykle není pro Bitcoin příznivé, analytici vyzvali investory, aby se podívali do poloviny října.Investory, zajímající se o Bitcoin možná čeká jízda na horské dráze. Zatímco historie ukazuje, že září je pro Bitcoin obvykle bouřlivý měsíc, dva analytici ETF navrhli originální scénář. Ten doporučuje, aby investoři obrátili svůj pohled spíše na polovinu října. Toto období nazývají jako na další “hlavní dny, které je třeba sledovat”.

Podle historických údajů uzavřely měsíční výnosy bitcoinu na konci září v průběhu posledních 13 let devětkrát v červených číslech.

Populární kryptoanalytik Will Clemente informoval svých 689 000 příznivců na platformě X, že září mělo “nejméně měsíců s kladnými výnosy”. Září je tak již pošesté považováno za období se zápornými výnosy.

Vitalik Buterin nastiňuje problémy, které je třeba vyřešit, aby se odstranily problémy s centralizací Etherea

Vitalik Buterin, spoluzakladatel Etherea, se na konferenci Korea Blockchain Week (KBW) podrobně věnoval problémům s centralizací, které druhá největší kryptoměna v současné době čelí. Podle něj patří mezi hlavní problémy centralizace uzlů.

Data ukazují, že Amazon Web Services (AWS) provozuje přibližně 60 % z 5 901 aktivních uzlů Ethereum a Google Cloud dalších 6 %. Tento stav představuje riziko jediného bodu selhání. Někteří odborníci dokonce upozorňují, že Jeff Bezos, zakladatel Amazonu, by mohl snadno vypnout decentralizované aplikace na síti Etherea.

Buterin zdůraznil, že k udržení decentralizace Etherea je nutné řešit problém s centralizací uzlů, který považuje za velkou část skládačky. Jako řešení navrhuje snížit náklady na provoz uzlů a zjednodušit tento proces. Klíčovou technologií, která by v tom mohla pomoci, je podle něj statelessness. Tato technologie umožňuje sítím ověřovat bloky bez nutnosti spoléhat se na centralizované poskytovatele služeb.

Bitcoinová síť zahlcena více než 540 tisíci nepotvrzenými transakcemi

V bitcoinové síti nyní čeká na potvrzení asi 560 000 transakcí. Transakce se průměrně potvrzují za 10,4 minuty. Data z mempool uvádí, že využití paměti Bitcoinu dosáhlo 1 GB a v některých momentech stoupají poplatky za transakce na 20 sat/vB.

Kryptoměnoví experti, mezi nimiž je i známý analytik Colin Wu, se domnívají, že současná zácpa v bitcoinové síti může mít kořeny v obavách ze strachu z uniklé příležitosti (FOMO) kvůli nedávnému trendu kolem vzácnosti nejmenší jednotky Bitcoinu. Satoshi představuje nejmenší jednotku BTC a nese jméno po jeho tajemném tvůrci, Satoshi Nakamotovi.

Casey Rodarmor, vývojář protokolu Bitcoin Ordinals, představil způsob, jak identifikovat speciální satoshi a třídit je do kategorií jako Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary a Mythic. Tento Rodarmor Rarity Index třídí satoshi podle specifických událostí v bitcoinové síti, například podle bloků nebo úprav obtížnosti.

Bonusová zpráva

Brian Armstrong: Předseda SEC se může v roce 2024 změnit

Generální ředitel Coinbase Brian Armstrong se v rozhovoru podělil o své názory na budoucnost kryptoměn a stablecoinů. Řekl, že krypto je nejdůležitější technologií pro aktualizaci finančního systému a stablecoiny jsou důležitým výchozím bodem k dosažení této vize.

Zmínil také flat coiny. Jedná se o nový typ stablecoinu, který závisí na kupní síle měny nebo míře inflace. Řekl, že flat coiny jsou stále v rané fázi vývoje a Coinbase má zájem je více prozkoumat.

Armstrong se také zabýval regulačními výzvami, kterým Coinbase a další kryptospolečnosti v USA čelí. Řekl, že Komise pro cenné papíry (SEC) byla vágní a nepřátelská vůči krypto inovacím

Poznamenal, že jednou z možností je, aby do toho vstoupila Commodity Futures Trading Commission (CFTC) a získala větší pravomoci v oblasti regulace kryptoměn. Dodal také, že existuje reálná šance, že v roce 2024 (nebo později) bude jmenován nový předseda SEC, který by mohl mít ke kryptoměnám více přátelský vztah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img