Bitcoinová síť zahlcena více než 540 tisíci nepotvrzenými transakcemi

4.5
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoinová síť je aktuálně zahlcena nepotvrzenými transakcemi, což může souviset s horečným hledáním speciálních satoshi. Tento trend může být důsledkem nedávného zájmu o unikátní satoshi, které jsou v současné době velkým hitem na trhu.

Bitcoinová síť zahlcena

V bitcoinové síti nyní čeká na potvrzení asi 560 000 transakcí. Transakce se průměrně potvrzují za 10,4 minuty. Data z mempool uvádí, že využití paměti Bitcoinu dosáhlo 1 GB a v některých momentech stoupají poplatky za transakce na 20 sat/vB.

Kryptoměnoví experti, mezi nimiž je i známý analytik Colin Wu, se domnívají, že současná zácpa v bitcoinové síti může mít kořeny v obavách ze strachu z uniklé příležitosti (FOMO) kvůli nedávnému trendu kolem vzácnosti nejmenší jednotky Bitcoinu. Satoshi představuje nejmenší jednotku BTC a nese jméno po jeho tajemném tvůrci, Satoshi Nakamotovi.

Casey Rodarmor, vývojář protokolu Bitcoin Ordinals, představil způsob, jak identifikovat speciální satoshi a třídit je do kategorií jako Common, Uncommon, Rare, Epic, Legendary a Mythic. Kompletní článek ohledně vzácnosti sats si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1] Tento Rodarmor Rarity Index třídí satoshi podle specifických událostí v bitcoinové síti, například podle bloků nebo úprav obtížnosti.

Je dobré si uvědomit, že současný počet nepotvrzených transakcí v bitcoinové síti není alarmující. V minulosti síť zažila podobné situace. V květnu se stovky tisíc transakcí hromadily v čekací frontě, což vyvolalo spekulace o možném DDoS útoku. Tyto obavy se však ukázaly jako neopodstatněné, když se síť během několika dnů stabilizovala.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 26 270 USD dle KMC.

Závěr

Nezapomeňte nás sledovat na sociálních sítích nebo se také můžete přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Kompletní data naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [2]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ubik

Jde o čínský mint brc-20 “SATS” tokenu (unisat.io/brc20/sats). Mint tohoto jednoho “tokenu” je zodpovědný za ~90% všeho ordinals spamu za poslední 2-3měsíce a bez něj by po inscribtions už skoro nikdo neštěknul. Nikdo moc nechápe, proč to číňani dělají. >21milionu dust utxos, >21mil+ txs, ~4vGB blockspace zas**no tim nejhorším spamem co je teoreticky možné vymyslet (21 milionu ad nauseam kopií ušmudlaného json souboru.. 1 json kopie= 1 transakce 🤦.. A to je jen mint samotný bez čehokoliv dalšího). Další věc, že se malá skupina těchto “SATS” spambotů předhání posledni dny v mempoolu, čímž zvyšují poplatky sami sobě a všem ostatním, přestože kolektivně tím svůj mint prakticky nijak neurychlí. Na klasicky pump-dump memeshitcoin to má příliš velkou nabídku jednotek, která imho udusí omezenou sezonní degen-tardí poptávku. Brc-20 samozřejmě nemá reálný use case krom výroby pump-dump vehiklů. I to velmi málo co brc20 hypoteticky umí, tak dělá několikanásobně hůř než bitcoin samotný. Takže moje teorie je, že si číňani staví cosi jako město duchů na bitcoinu.. Čiňani jsou špička ve stavbě měst duchů.. A stejně jako irl, dostavěním “SATS” “tokenu” (cca do 2 týdnů současnym tempem) to prakticky skončí. Po krátkém záblesku v pánvičce ihned po domintování už pak nebude “SATS” token nikdy nikým k čemukoli využíván. Pouze jako nepochopitelný příklad činskeho bizáru budoucím generacím. K bizardnosti přispívá i to, že tato instance crypto velko-vandalizmu by neexistovala, kdyby jen někdo vyslal prvotni brc20 “deploy SATS” transakci před 9.březnem kde rozdíl mezi “max” a “lim” měl o 0míň, nebo víc.. 😳

spot_img