Těžíte Bitcoiny? A víte, které těžařské SW jsou ty nejlepší?

0
bitcoin ztratí význam

Máte svou BTC peněženku, adresu a výkonný hardware určený k těžbě kryptoměn. Zbývá vybrat ten nejlepší těžařský program (nejlépe zdarma), který vám pomůže vaši těžbu efektivně spravovat. A jak už to tak bývá, je zde nespočet možností, které se vám nabízí. Jenže, jak zjistíte, který software je ten nejlepší, aniž byste museli každý jednotlivě odzkoušet?

Prošli jsme možnosti, které nám internet nabízí, za vás. Oddělili jsme zrno od plev a přinášíme seznam těch absolutně nejlepších programů k těžbě Bitcoinu.

Mohlo by vás zajímat: Co se stane, až budou veškeré Bitcoiny vytěženy?

CGMiner

V kryptokomunitě se obecně CGMiner považuje za jeden z nejlepších SW určených k těžbě BTC, a to hlavně díky jeho všestrannosti. CGMiner patří mezi open source programy a je napsán v jazyce C. K dispozici jsou verze pro Mac, Windows a Linux a je kompatabilní se třemi typy hardwaru: GPU, FPGA a ASIC. Má také řadu dalších výhod, mezi ty největší lze určitě zařadit pokročilou detekci nových bloků či možnost vzdáleného rozhraní.

BFGMiner

Stejně jako CGMiner, je BFGMine napsán v programovacím jazyce C, což umožňuje jeho fungování na většině operačních systémů, jako je Mac, Windows i Linux. Modulární software je také kompatabilní s těžebním hardwarem FPGA a ASIC. Mezi jeho výhody patří jeho schopnost rozdělit si běžné algoritmy těžby jako jsou Scrypt a SHA256d a těžit více kryptoměn souběžně. Za zmínku stojí i další užitečné funkce, jako je integrované přetaktování, ovládání rychlosti otáček ventilátoru či dobře zpracovaný monitoring.

Souvisí s tématem: Je těžba Bitcoinu skutečně tak energeticky náročná?

EasyMiner

Další kvalitní open source software. Vyznačuje se příjemně čistým uživatelským rozhraním a může být integrován s vaší kryptoměnovou peněženkou. Umožňuje těžbu různých kryptoměn, jako je Bitcoin, Litecoin a další. Bohužel je k dispozici pouze pro systém Windows spolu s ASIC hardware. Po spuštění programu si můžete zvolit buď režim „Moneymaker“, který vám automaticky nastaví pool na Litecoin, nebo „Solo“ režim, kde si můžete vybrat, kterou kryptoměnu chcete těžit a změnit různá nastavení.

BitMinter

Stejně jako EasyMiner je i BitMinter open source těžařský software. Co jej ale od konkurence odlišuje, je jeho všestrannost. Můžete ho spustit na Windows, Mac i Linuxu a je kompatabilní pro těžební hardware GPU, FPGA a ASIC. Je třeba si také uvědomit, že chcete-li těžit pomocí tohoto SW, musíte se připojit k jeho těžebnímu Bitcoin poolu. Od roku 2011 se do něj zaregistrovalo již více než 450 000 uživatelů. Registrace je velmi rychlá a jedná se o opravdu dobrou volbu, pokud vám jde hlavně o jednoduchost. BitMinter zaručuje slušnou rychlost těžby a minimalizuje dobu nečinnosti vašeho zařízení.

Tip redakce: Projekt Miner One těžba Bitcoinu na balonu ve stratosféře

BTCMiner

Na cloudu postavený těžařský software s více než 142 000 uživateli. Kdokoli s Bitcoinovou peněženkou a adresou, spolu s těžařským hardwarem FPGA a připojením k internetu, se může připojit k tomuto SW. Jednou z nejlepších věcí je, že škálování dynamické frekvence je založené na měření chyb, což v praxi znamená, že tento software vám automaticky nastaví takovou frekvenci, při které budete mít nejvyšší hash rate. BTC miner se může pochlubit i dalšími skvělými funkcemi: úsporný režim, ochrana proti přehřátí a předpřipravený Bitstream, který vám umožní spustit těžbu bez Xilinx softwaru nebo licence.

DiabloMiner

DiabloMiner využívá k těžbě Bitcoinu výkonné grafické karty, OpenCL rámec a navíc podporuje neomezené množství poolů. V případě výpadku je schopen se přepnout na další pool. Samozřejmně si můžete vybrat, jestli chcetě těžit v poolu nebo sólo. Běží na zařízeních Mac, ale pokud máte některý ze současných ovladačů Nvidia nebo ATI Stream SDK 2.1, bude fungovat na libovolném operačním systému.

Závěr

Jak jsme si již v úvodu řekli, je zde opravdu slušná řádka programů, kterými lze Bitcoin těžit a nelze říct, který z nich je ten nejlepší. Určitě neuděláte chybu se žádným z našeho seznamu, nejdůležitější ale je, aby vyhovoval především vám samotným. A pokud jsme na nějaký váš oblíbený zapomněli, dejte nám vědět v komentářích. Tak ať vám to těží a sype co nejvíce 🙂

Zdroj:
blog.hubspot.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na