Těžba kryptoměn tancováním? Proč ne!

0
(0)

Z těžby kryptoměn se stala poměrně lukrativní záležitost. Především je však zapotřebí vlastnit velmi výkonný stroj, který se neobejde bez velké počáteční investice. Na tenhle problém ovšem vymysleli řešení studenti z MIT.

Massachusettský technologický institut poslední dobou zásobuje svět nutnou dávkou zajímavých nápadů, konceptů a vynálezů. Jedním z nich je také podložka na tancování, úzce spjatá s hrou Dance Revolution. A právě díky ní a staré klasické videohře můžete těžit kryptoměny, jmenovitě Etherum. Několik set tanečníků údajně vytěžilo zhruba 10 000 bloků, což už je solidní výkon.

Během běžné těžby se využívá výpočetní síla počítače, kterou v tomto případě nahradila právě DDR podložka. Podle slov tvůrců se jedná o způsob, jak se začít hýbat a zároveň tím přispět i světu kryptoměn. Ovšem jaké plány mají tvůrci do budoucna? A dá se vůbec něco takového uskutečnit?

Z tanečníka kryptonadšenec a naopak

Agnes Cameron, která stojí za tímto projektem, se pro Sky News vyjádřila následovně:

„S týmem jsme dost řešili budoucnost, kterou tento projekt potenciálně může mít. Napadlo nás, co se asi stane, až všechnu práci ovládnou roboti. Co budeme celý den dělat? Jak budeme i my vytvářet nějaké hodnoty? Může to být právě tancování, jenž tenhle problém vyřeší. Spousta nápadů na bázi blockchainu je utopie, ale na tom není nic špatného. Nejsme jediní, kdo si myslí, že se spousta problémů dá vyřešit právě díky blockchainové technologii.“

Dále dodává:

„V důsledku je dobře, že jsou lidé téhle technologii tak naklonění. Blockchain je sice zajímavý, ale pravda je, že se tohoto slova chytají média a akorát klamou uživatele o jeho využitelnosti. Bereme to trochu s nadsázkou. Prezentujeme něco, co je na první pohled pro světové problémy úplně bezvýznamné.“ 

Její spolupracovnice Retzepi přiznala, že vlastně chtěli jen vytvořit hru. Jejich technické zaměření ovšem celý projekt vyzdvihlo do výše a lidé to začali brát až moc doslovně. Samozřejmě, studentky zmínily také fakt, že to lze celé obejít například skriptem, který hru hraje za vás nebo klávesami na klávesnici.

Závěr

Ačkoliv se jedná o zajímavý počin, do dokonalosti má daleko. Dobrou zprávou je, že si toho jsou vědomy i autorky této myšlenky a celý koncept pojaly spíše jako nápad, jehož by se jednou někdo mohl chytit. Jak samy sdělily médiím – systém se dá obejít, navíc se nedá brát úplně vážně.

Uvidíme, zda se v budoucnu dočkáme podobně zaměřených projektů, ale konec konců, těžit kryptoměny tancem by mohlo u veřejnosti rozhodně zabodovat.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, když se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanále:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img