Steve Wozniak se připojil k investičnímu fondu zaměřenému na blockchain

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Steva Wozniaka snad nemusíme představovat nikomu. Jde o jednoho z nejvlivnějších a nejvýznamnějších podnikatelů, inovátorů a investorů do nových technologii v posledním desetiletí. Teprve nedávno se objevila zpráva, že se Steve Wozniak rozhodl připojit ke společnosti EQUI Global, jejíž hlavním zaměřením jsou kryptoměny a technologie blockchainu.

„Woz“ a EQUI Global

Woz, jak Steva Wozniaka přezdívají, se údajně teprve nedávno rozhodl spojit se spoluzakladatelem společnosti EQUI Global Dougem Barrowmanem a podnikatelkou a inovátorkou Michelle Mone. Wozniaka měla zaujmout myšlenka spojení tradičního investování, nových technologií a blockchainu samotného. Podle všeho by měl Steve Wozniak usednout na pozici technického inovátora.

Avšak toto zdaleka není poprvé, co se Steve Wozniak vyjadřuje na adresu kryptoměn a projevuje zájem o tuto novou technologii. Už v listopadu roku 2017 se Woz vyjádřil, že Bitcoin vnímá jako zlato a americký dolar může být označen za podvod. Začátkem tohoto roku se spoluzakladatel Applu vyjádřil na adresu kryptoměn opět, když Bitcoin označil za jedinou “pravou” kryptoměnu. Rovněž se nechal slyšet, že kryptoměnám jako celku věří a že v nich vidí budoucnost.

“Myšlenek a vlastních nápadů mám desítky. Stále dostávám nové a nové. Od té doby co jsem se Stevem Jobsem spoluzaložil Apple, jsem na všechny tyto nové nápady a nabídky odpovídal ne. Poprvé po 20 letech jsem se nyní rozhodl říct ano, a to právě tomuto projektu. Chci být totiž součástí něčeho tak velkého. Skutečně tomu věřím, stejně jako věřím projektu EQUI Global.”

Co je EQUI Global?

Jde o projekt, který funguje na blockchainu Etherea. Půjde o jakýsi investiční fond pro “sofistikované investory”. Je tomu tak proto, že fond se zaměří zejména na technologické startupy. Rovněž však EQUI Global investuje 20 % do umění a do trhu s nemovitostmi. Tímto krokem chce alespoň snížit obrovské riziko, které je často spojováno s investicí do kryptoměn.

Přítomnost Steva Wozniaka přidává obrovskou kredibilitu tomuto projektu. Možná právě to je ta poslední kapka, kterou EQUI Global potřebuje k tomu, aby tato společnost prorazila do světa. Jeho hlavním úkolem bude rozhodovat o tom, které technické startupy mají potenciál a jsou vhodné k investování. Bude tak rozhodovat i o samotném portfoliu této společnosti.

“Už nyní máme více než 20 různých projektů, jež podrobně zkoumáme. A to jsme ještě ani oficiálně nespustili naši platformu. Bude to velmi vzrušující. Avšak naší primární úlohou je najít, podpořit a investovat do těch nejperspektivnějších projektů s tou nejlepší technologií pro budoucnost.”

Závěr

Určitě budeme sledovat to, jak se bude tomuto projektu dařit. Nejen kvůli přítomnosti Woza. EQUI Global má potenciál na to, aby našel opravdu ty nejlepší projekty do budoucna. Zejména když hovoříme o nových startupech, zaměřených na technologický progres, EQUI Global má ambice řadit se mezi špičku. EQUI Global může pomoci novým, mladým projektům zrealizovat jejich nápady od počáteční myšlenky až ke vybudování úspěšné společnosti.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: