StarColl debutuje kolekci Star Wars NFT

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Star Wars a 4. květen má mnoho lidí zažito, že prostě patří k sobě. Jak to vlastně vzniklo? Důvodem je věta „May the Fourth be with you, Maggie,“ kterou napsal The London Evening News, když se Margaret Thatcherová stala předsedkyní britské vlády. A to se dá velmi snadno splést s „May the Force be with you“.

Více než 800 předmětů

StarColl, tržiště a kolekce NFT výhradně věnovaná jedné z největších soukromých Star Wars sbírek, je připravena na zalistování digitálních dvojčat položek svého katalogu. Podle úterního oznámení byla předčasná registrace zahájena 4. května, tedy na „Den hvězdných válek“.

Sbírka Star Wars bude obsahovat více než 800 sběratelských předmětů z limitované edice z ikonické franšízy sci-fi filmů vydané jako NFT na tržišti StarColl.

Každý StarColl NFT je digitální dvojče skutečného fyzického předmětu z masivní Star Wars kolekce. Majitelé každého NFT budou mít také údajně šanci zahrnout svá jména do metadat NFT, která se objeví na všech budoucích putovních výstavách StarColl.

Vlastnictví NFT ze seznamu také poskytne bezplatné celoživotní vstupenky na celosvětovou putovní výstavu StarColl.

Robustní zabezpečení

Oznámení také odhalilo, že všechna metadata a informace o vlastnictví jsou zabezpečeny na blockchainové platformě QAN, decentralizované síti, která je odolná vůči algoritmům kvantového vyhledávání.

V komentáři k robustnímu zabezpečení kolekce StarColl NFT řekl Johann Polecsak, technologický ředitel QANplatform:

„Zabezpečení NFT je dnes opomíjeným tématem. Nikdo nemluví o problémech kybernetické bezpečnosti. Hackeři mohou snadno změnit zdrojové soubory NFT prodaných za tisíce dolarů na memy. NFT StarColl budou zabezpečeny kvantově odolným blockchainem QAN, kde jsou uložena metadata a informace o vlastnictví.“

NFT založené na odkazech na popkulturu jsou zcela běžné, přičemž umělci a tvůrci vytváří digitální dvojčata na základě populárních filmů, písní a dalších uměleckých děl.

Závěr

Pro fanoušky Star Wars jistě příjemná novinka. Není třeba připomenout, jak masivní základnu fanoušků tato série má, dá se tedy očekávat, že NFT bude mít velký úspěch. Ať už byste si nějaké NFT z kolekce koupili nebo nekoupili, nezbývá než vám upřímně popřát: Ať vás provází Síla.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: