[Srovnání] Nejlepších 5 burz pro obchodování s krypto deriváty v roce 2020

5
(4)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Díky zvýšenému zájmu obchodní komunity jsou krypto deriváty nyní mezi nejběžnějšími finančními produkty na jakékoli burze kryptoměn nebo obchodní platformě. Jejich obchodování má své vlastní výhody, protože umožňuje uživatelům zmírnit rizika spojená s volatilitou a zajistit se proti potenciálním ztrátám.

Existují různé derivátové produkty, které zahrnují swapy, futures, forwardy, opce a věčné futures. Se správnými dovednostmi, na správné platformě, mohou obchodníci z těchto nástrojů vytěžit maximum a vydělat v tomto procesu nemalé jmění. Klíčem je však nalezení správné platformy.

Pokud bychom měli uvést pět nejlepších burz s kryptoměnami na trhu, pak by to byly:

Plošina binance ftx c-trade bitmex bybit
Hodnocení hodnocení hodnocení hodnocení hodnocení hodnocení
Vliv Až 125x Až 101x Až 150x Až 100x Až 100x
Proces výběru Méně než 30 minut Rychle, bez určitého času Rychlé, schválené během několika minut Zpracováno jednou denně Zpracováno 3krát denně
Uvítací bonus N / A N / A Až 200 $ N / A Až 90 $
Zabezpečení finančních prostředků Kombinace multi-sig cold wallet a hot wallet Kombinace multi-sig cold wallet a hot wallet Kombinace multi-sig cold wallet a hot wallet Pouze cold wallet Multi-sig Pouze cold wallet Multi-sig
Denní obrat 4 miliardy 500 milionů 7 milionů 1 miliarda 700 milionů
Podpora Živý chat a e-mail Pouze e-mail Živý chat a e-mail Pouze e-mail Živý chat a e-mail

Binance

binance

Na prvním místě v seznamu je Binance Futures, pokud jde o 24hodinové objemy. Tato burza je populární díky funkci spotového obchodování, obchodování s maržemi a futures. Platforma je relativně starší, renomovaná a nabízí přímočarý proces, trvalé smlouvy s pákovým efektem až 125x a je ideální pro shortování bitcoinů a dalších kryptoměn, aniž by bylo nutné na účtu držet velké množství BTC.

Obchodníci mohou také těžit z funkce obchodování s marží pro BTC a altcoiny s pákovým efektem až 1:3. Binance Futures má obecně nízkou strukturu poplatků, podporuje více než 200 altcoinů a také nabízí možnost anonymního obchodování s omezenými objemy. Platforma však není k dispozici v určitých zeměpisných oblastech, včetně USA, a nepodporuje platby fiat.

FTX

ftx

FTX je platforma pro obchodování s krypto deriváty, kterou navrhli obchodníci se zkušenostmi z Wall Street. Relativně nová platforma nabízí řadu inovativních obchodních nástrojů, jako jsou Perpetual Futures, kryptoindexy, smlouvy o volatilitě a další. Kromě toho má také speciální tokeny využívající FTX, jenž jsou tokeny ERC-20 pro využití expozice na krypto trzích bez mnoha specifik.

Platforma je k dispozici ve 14 různých jazycích a podporuje více než 30 kryptoměn a některé z předních fiat měn bez jakýchkoli poplatků za vklad nebo výběr. Na platformě mohou obchodníci získat pákový efekt až 101x, přičemž zaplatí jeden z nejnižších obchodních poplatků, a to 0,07 %. FTX také implementuje některé standardní bezpečnostní funkce včetně nejnovějšího šifrování, 2FA a dalších.

Jako relativně nová obchodní platforma však FTX teprve musí získat reputaci na trhu a expandovat do více geografických oblastí.

C-Trade

Relativně nová platforma pro obchodování s krypto deriváty nové generace. C-Trade se na trhu rychle rozrostla a jejím cílem je stát se nejlepší platformou s krypto deriváty. C-Trade se stala známou pro svou bleskurychlou bezpečnou obchodní infrastrukturu, nabízející kryptoměnu Perpetual a futures kontrakty. Platforma má také waranty a další strukturované produkty připravované tak, aby vyhovovaly různým potřebám obchodní komunity.

C-Trade je vytvořena týmem technologických podnikatelů se zkušenostmi s tradičním obchodováním s akciovými deriváty a správou kryptoměn. Tým důkladně rozumí trhu, potřebám a preferencím obchodníků, což jim umožnilo vytvořit spolehlivou, bezpečnou a uživatelsky přívětivou platformu pro kryptoměny.

C-Trade využívá vysoce schopný srovnávací engine, který zvládne více než 100 000 TPS, což spolu s aktualizovanými systémy Spot Price Index a Mark Price Index zajišťuje spolehlivost obchodů. Spolu s maximální pákou 150x má C-Trade nízkou strukturu poplatků a schvaluje výběry během několika minut. Známý je také výjimečný zákaznický servis, který funguje prostřednictvím několika kanálů, včetně živého chatu, kontaktního formuláře, e-mailu nebo sociálních médií. Tým podpory v C-Trade je vysoce kvalifikovaný a schopný odpovědět na dotazy v jakémkoliv čase.

I když jsou zde objemy obchodování nižší, což je u mladých platforem zcela běžné, C-trade si najde místo jako jedna z nejžhavějších platforem pro obchodování s krypto deriváty. V současné době burza provozuje obchodní soutěž BTCUSD Perpetuals a nabízí program odměn, na nichž mohou uživatelé vydělat až 200 $.

BitMEX

bitmex

BitMEX, zkráceně Bitcoin Mercantile Exchange, je jednou z největších bitcoinových obchodních platforem, která funguje od roku 2014. Jedná se o platformu pouze pro bitcoiny, jež přijímá vklady a výběry pouze v kryptoměně vlajkové lodi.

BitMEX má komplexní obchodní panel s bohatými funkcemi se všemi nástroji a grafy nezbytnými k provádění obchodních rozhodnutí. Platforma implementuje adekvátní opatření v oblasti zabezpečení a řízení rizik, včetně pojišťovacího fondu, schopností automatického snižování páky a ochrany proti manipulaci s cenami.

V současné době mohou uživatelé na BitMEXu využívat až 100x pákový efekt a poplatky za obchodování jsou na stejné úrovni jako poplatky partnerů. I když je platforma vysoce spolehlivá a získala si důvěru krypto komunity, je nejvhodnější pro zkušené obchodníky, což z ní dělá atraktivní platformu pro krypto velryby a institucionální investory.

Seznam kryptoměn podporovaných na BitMEXu je však ve srovnání s ostatními omezený. Je také známo, že občas dochází k problémům s přetížením systému, které způsobují potíže obchodní komunitě. Je také terčem několika soudních sporů.

Bybit

bybit

Bybit se sídlem v Singapuru je další rychle rostoucí platformou pro krypto deriváty, která se dle objemu obchodování řadí mezi top 10 burz na trhu. Bybit, jenž byl uveden do provozu v březnu 2018, nabízí uživatelsky přívětivou, intuitivní a inteligentní platformu pro obchodování s perpetuálními smlouvami s až 100násobnou pákou. Platforma nabízí flexibilní možnosti vkladů, které zahrnují BTC, ETH, EOS, XRP a dokonce i fiatové měny, jež lze použít k provádění vkladů za pouhých 5 $ k zahájení obchodování.

Mezi další významné funkce Bybitu patří tržní data v reálném čase, přizpůsobitelný obchodní řídicí panel, spolehlivá zákaznická podpora, pojišťovací fond a ADL pro řízení rizik. Počet kontraktů nabízených na platformě je však omezen na 4–5.

Shrnutí

Každá z těchto pěti platforem má své vlastní silné a slabé stránky. Například Binance je jednou z předních kryptografických platforem s nejvyššími objemy a uživatelskou základnou. Na druhou stranu, uživatelé na FTX mohou při budování své uživatelské základny vyzkoušet spoustu nových produktů. FTX úzce konkuruje C-Trade, což je také relativně nová platforma nabízející atraktivní uvítací bonus, rychlý výběr a nejlepší páku. Kromě nepřetržitého zabezpečení a vysoce výkonného srovnávacího modulu dosahuje platforma také vysokého skóre v oddělení zákaznické podpory.

BitMEX je mezitím průkopníkem mezi burzami krypto derivátů a existuje již dlouhou dobu. Ale nedávné soudní spory a problémy s přetížením systému zůstávají znepokojivé. A konečně, Bybit nabízí uživatelsky přívětivou platformu krypto derivátů s omezenými obchodními produkty, což kompenzuje svými schopnostmi ve zpracování transakcí.

Závěr

Těchto pět burz tvoří jen špičku ledovce, protože existuje mnoho platforem nabízející různé obchodní produkty a funkce. Obchodníci, kteří chtějí vybrat tu správnou platformu, která vyhovuje jejich potřebám, si mohou před výběrem vždy vyzkoušet vše co chtějí. Některé z těchto platforem také nabízejí atraktivní uvítací bonus pro nové uživatele, který se může v průběhu rozhodování hodit.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: