Společnost Meta údajně plánuje integrovat NFT do profilů na Facebooku a Instagramu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nadnárodní technologický konglomerát Meta se údajně vrhá do oblasti nezaměnitelných tokenů (NFT) tím, že integruje funkci, která uživatelům umožní pochlubit se svými NFT na profilech na Facebooku a Instagramu. Podle zprávy Meta v současné době pracuje na prototypech, které uživatelům umožní razit sběratelské tokeny.

Meta: Velmi ranná fáze

Meta také diskutuje o potenciálním spuštění tržiště, které umožní nákup a prodej NFT. Nicméně i když tyto zprávy mohou nadchnout miliony nadšenců NFT, kteří používají sociální média, všechny projekty jsou v nejranější fázi a mohou se ještě patřičně změnit.

Diskuse následují po snaze přijmout více zaměstnanců, kteří by pomohli s projekty společnosti Meta. Již 12. ledna zahájila společnost Meta snahu o nábor dalších zaměstnanců a získala přibližně sto lidí, kteří přešli od Microsoftu. Mezitím Apple, aby zabránil odchodu zaměstnanců do společnosti Meta, nabídl bonusy od 50 000 do 180 000 dolarů spolu s opcemi na akcie.

Širší možnosti

Dříve známá jako Facebook, Meta se díky velkému přejmenování může zaměřit i na jiné iniciativy, než jsou sociální média. V loňském roce společnost oznámila své plány na vytvoření metaverse, které propojí fyzické zážitky s online sociálními zážitky. Společnost také zveřejnila náhledy haptických rukavic, které mohou být zavedeny pro použití v budoucím metaverse.

Potenciální výdělky ve světě NFT začíná být velmi těžké ignorovat. Firmy dokonce předpovídají, že se do prostoru NFT vrhnou i tradiční značky a budou zkoumat, jak v rámci tohoto trhu vydělávat.

Zrovna nedávno přední NFT tržiště Opensea překročilo měsíční objem transakcí 3,5 miliardy dolarů. To znamená, že jen v rámci této platformy se každý den utratí více než 169 milionů dolarů za obchodování s NFT. Podle statistik sledování prodejů NFT se na trhu NFT dosud uskutečnily prodeje v celkové výši 25 miliard dolarů za celou dobu jeho existence.

Závěr

NFT se rozmáhá čím dál víc a víc. A jsou na něj rozdílné názory. Jedni jej chválí, jiní kritizují, Na jaké straně barikády stojíte vy? Nezapomeňte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku nebo na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: