Disney chce vybudovat svět metaverse ve svých zábavných parcích

4.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Společnosti Disney byl schválen patent, který by vytvořil personalizované interaktivní atrakce pro návštěvníky zábavního parku. Tato technologie by usnadnila atrakce rozšířené reality (AR) bez náhlavních souprav v zábavních parcích společnosti Disney.

Tato technologie by fungovala tak, že by sledovala návštěvníky pomocí jejich mobilních telefonů a generovala a promítala personalizované 3D efekty na blízké fyzické prostory, zdi a objekty v parku.

Patent na „simulátor virtuálního světa v reálném světě“  byl schválen dne 28. prosince 2021. Původně byl podán u Úřadu pro patenty a ochranné známky Spojených států v červenci 2020.

Metaverse je z velké části představována tak, že funguje na internetu a je přístupná pomocí virtuální reality nebo AR náhlavních souprav. Technologie navržená společností Disney by však přinesla metaverse do fyzického světa.

Disney metaversum

Není to poprvé, co Disney projevil svůj zájem o metaverse. Běhemd debat o zisku za čtvrté čtvrtletí společnosti v listopadu 2021 generální ředitel Bob Chapek uvedl, že společnost se připravuje na propojení fyzických a digitálních aktiv v metavesmíru:

“Budeme schopni propojit fyzický a digitální svět ještě těsněji, což umožní vyprávění příběhů bez hranic v našem vlastním Disney Metaversu.”

V listopadu 2020 sdílel hlavní strategický ředitel MGM Resorts International Tilak Mandadi v článku na portálu LinkedIn, že se zaměřil na prolínání digitálního a fyzického světa.

„Když se díváme do budoucnosti, propojené parky, které překračují fyzickou a digitální bariéru a odemykají nové vrstvy vyprávění, jsou naším velmi vzrušujícím cílem. Tyto zážitky jsou trvalé a hosté se s nimi setkávají uvnitř i vně parků. Jsou pro vás jedinečné, ale také společenské a propojené. Neustále se mění, takže je stále co objevovat.“

Ačkoli se Disney nedávno vyjádřil, že nemá „žádné aktuální plány“ na použití simulátoru v blízké budoucnosti, nedávno schválený patent odráží Mandadiho vizi „Theme Park Metaverse“.

Závěr

Ve Spojených státech, Paříži, Hongkongu, Japonsku a Číně je po celém světě 12 oficiálních zábavních parků Disney. V roce 2021 vygenerovala společnost Disney se svým segmentem parků, zážitků a produktů celkový příjem téměř 17 miliard dolarů, a to navzdory globálním opatřením způsobeným pandemií COVID-19. Za pár let, až v Disney zrealizují své plány, budou mít zábavní parky úplně jiný rozměr.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Tak to je nějaké popletené: Přece podle hlavních guru metaverse by měli budovat zábavní parky v metaverse a ne metaverse v zábavních parcích :-DD.

spot_img