Elon Musk si myslí, že Neuralink je z dlouhodobého hlediska lepší než metaverse

4.8
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Generální ředitel společností Tesla a SpaceX Elon Musk neprojevil žádnou podporu ekosystémům metaverse a Web 3.0. Má za to, že se tyto termíny používají jako módní slova a marketingová taktika.

Musk: Metaverse a virtuální realita

“Nevidím nikoho, kdo by si celý den připevňoval k obličeji nějakou zatracenou obrazovku,”

– řekl Musk v rozhovoru pro The Babylon Bee, když byl dotázán na svůj názor na ekosystém metaverse.

“Nevím, jestli nutně věřím těmhle metaverse věcem, i když se mnou o tom lidé hodně mluví.”

Když mluvil o metaverse a virtuální realitě (VR), Musk řekl, že nevidí budoucnost, kdy by člověk musel opustit fyzický svět, aby mohl žít v tom virtuálním. Podělil se o osobní zkušenost a dodal, že náhlavní soupravy VR mají při hraní videoher tendenci vyvolávat pohybovou nevolnost:

“V dlouhodobém horizontu by vás sofistikovaný neuralink mohl plně přenést do virtuální reality. Myslím, že jsme daleko od toho, abychom zmizeli v metaverse, tohle zní jen jako taková buzerace.”

Obrazovka na obličeji

Musk založil neurotechnologickou společnost Neuralink, jejímž cílem je především nasazení mozkových implantátů u lidí pro obnovu a zlepšení fyzických schopností prostřednictvím počítačů.

“V současné době nejsem schopen vidět přesvědčivou situaci metaverse nebo Web 3, zní to spíše jako marketing než realita. Nechápu to, a možná to pochopím, ale zatím to nechápu.”

Musk také zdůraznil, že lidé nebudou preferovat pohyb s náhlavní soupravou VR, aniž by ji chtěli někdy opustit. Vzpomněl si také, jak ho v dětství varovali, aby neseděl příliš blízko u televize:

“Zničí vám to zrak, že? A teď máme televizi doslova na obličeji. A já si říkám co? Je to pro tebe dobré?”

Ke své roli nejvlivnějšího příznivce Dogecoinu (DOGE) Musk nedávno vyjádřil podporu kryptoměnám a označil je za nezničitelné a zásadně zaměřené na omezení moci centralizované vlády. Musk to řekl na konferenci Code Conference v Kalifornii:

“Není možné zničit krypto, ale je možné, aby vlády zpomalily jeho rozvoj.”

Na otázku, jaký je jeho názor na regulaci kryptoměn, také navrhl, aby vláda Spojených států “nedělala nic”.

Závěr

Elon Musk má na metaverse jasný názor. Co vy? Vidíte v metaverse budoucnost nebo je to jen marketing? Neváhejte a přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Richard

Neexistuje dôvod prečo by som si dal natiahnuť káble do mozgu. Leda že by som si mohol sťahovať vedomosti priamo do mozgu a urýchliť učiaci proces, ako vo filme matrix. Ale to je ešte väčšie scifi ako BTC za 100 000 $.

Pikeš

To je jasný proč Musk nechce aby vlády regulovaly krypto. Protože by na něj ztratil vliv, který má…

Petr
Hodnocení článku :
     

Ahoj, ale myslím že až mě bude 70 ??
Budete nosit brýle?Ano??,i digitální Ano,!!
Otázka?
Dám ti čip na mozek, a uvidíte vše jak reálně i digitálně 🧐 Chcete???
Je mi 70🧑‍🦽🧏
Vizionáři?

E15

Tak v tomhle má shitcoinista samozřejmě pravdu.

LHTS

Souhlasim s nim, to prejmenovani Facebooku jsem vubec nepochopil, a do akcii F. bych nikdy pro tomto veletoci neinvestoval. Je to slepa ulicka.

Libor

Akáže prilba na hlave celý deň ? Musk tendenčne zavádza prilbou ! Nebude to prilba s obrazovkou, ale ľahké multifunkčné okuliare. Okuliare predsa nosia ľudia bežne celý deň, slnečné dokonca aj keď nemusia a slnko nesvieti, lebo je to “in”. Čo si ľudia vyberú radšej ? Okuliare, ktoré si môžu nasadiť a zložiť kedykoľvek, alebo si nechajú radšej vložiť do hlavy čipový implantát ? 100:1, že si vyberú okuliare a nie implantát !

spot_img