Studie: Dogecoin je populárnější než Ethereum

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle společnosti Grayscale je meme kryptoměna Dogecoin mezi americkými investory více uznávána než druhá největší kryptoměna světa, Ethereum. Co dalšího stojí v třetí výroční studii Bitcoin Investor Study?

Dogecoin populárnější než Ethereum

Nedávná studie společnosti Grayscale pod názvem Bitcoin Investor Study pro třetí čtvrtletí letošního roku zkoumá veškeré perspektivy a postoje amerických investorů k nejdůležitější kryptoměně na světě.

Studie se zabývá také dalšími kryptoměnami, které ve třetím čtvrtletí letošního roku vzrostly vedle bitcoinu. Dogecoin se stal nejen vysoce uznávaným digitálním aktivem, ale dokonce běžně vlastněný mezi investory.

Téměř 74 % dotázaných investorů uvedlo, že slyšelo o meme kryptoměně Dogecoin, ve srovnání s pouhými 56 % těch, kteří slyšeli o Ethereu. Co se týče Bitcoinu, ten uznává 99 % amerických investorů.

Dogecoin vs. Bitcoin

Studie dále uvádí, že 44 % vlastníků BTC také vlastní token DOGE. Popularita u dalších „významných“ kryptoměn výrazně klesá. Pouze 25 % amerických investorů zná Litecoin, Cardano nebo stablecoin Tether.

Zpráva společnosti Grayscale také uvádí, že 26 % dospělých Američanů vlastní Bitcoin, což je nárůst o 23 % oproti minulému roku. Více než polovina současných investorů začala kupovat digitální aktiva do svého portfolia během posledních 12 měsíců. Většina investorů se obává vysoké inflace.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 48 671 USD dle KMC. Cena ETH se pohybuje okolo 3 866 USD, cena tokenu DOGE okolo 0.1790 USD.

Závěr

Rozhodně není žádným překvapením, že nejvyšší popularitu u investorů má Bitcoin. Největší kryptoměna světa je právoplatně stále králem. Celou studii Bitcoin Investor Study společnosti Grayscale si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Navštivte také náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: