[SOUTĚŽ] První srozumitelná kniha o Bitcoinu pro každého! – ukončeno

42
kniha-vynalez-jmenem-bitcoin

Dostala se nám do ruky snad první kniha věnovaná pouze Bitcoinu, která je opravdu srozumitelná. A hlavně v Češtině! Stojí za ní kluci z Braiins, kteří uvolnili její PDF verzi zdarma a navíc nám do redakce zaslali 10 výtisků, o které můžete nyní soutěžit.

UPDATE 16:30: završením 30 komantářů jsme soutěž ukončili, výsledky budou brzy zveřejněny.

vysledky-vyherci

Jak jsme vybrali výherce: 8 z vás bylo náhodně vybráno v komentářích. Další dva vybereme na základě komentáře, proč se vám článek líbil, výsledky viz komentáře. Čísla aplikujeme odshora, včetně mého prvního komentáře (Dariusz M. – bez výhry :(( 😀 )

Kdo jsou kluci z Braiins

Braiins je firma Jana Čapka a Pavla Moravce, která stojí za globálními projekty jako je Slush Pool (přebrali správu v roce 2013), Braiins OS+ (vyvinuli operační systém pro těžební mašiny) nebo Stratum V2 (vyvinuli komunikační protokol pro těžaře). Pokud jste vývojář, nezapomeňte na to, že hledají posily týmu, viz tisková zpráva níže!

Kniha Vynález jménem Bitcoin

Nyní přichází s lokální vzdělávací iniciativou Braiins Publishing a jako první představují knihu “Vynález jménem Bitcoin” – jedná se o překlad publikace od známého zahraničního autora Yana Pritzkera. Braiins v tiskové zprávě uvádí jako motivaci svého počinu následující :

“Celé to vzniklo úplně jednoduše – chtěli jsme mít naše oblíbené bitcoinové knihy v češtině sami pro sebe. Často se nás ptají lidé na Bitcoin, nebo máme členy rodiny, kterým chceme přiblížit co vlastně v naši práci děláme a proč nás to tak moc baví. Zároveň máme pár oblíbených světových autorů, a tak jsme si řekli, že je přeložíme, když to nikdo jiný nechce udělat.”

Chystají i další knihy

Iniciativa Braiins Publishing nezůstane jen u jedné knihy, v plánu mají, jak sami říkají, “knihu pro každého člena rodiny”. Takže se ještě máme na co těšit:

 1. Bitcoin Money Book od Michaela Carase pro děti
 2. Inventing Bitcoin od Yana Prizkera pro začátečníky
 3. The Bitcoin Standard od Safedeana Ammouse pro pokročilé
 4. Překlad a výklad bitcoinového whitepaperu pro náročné

Jak knihu získat

1/ Online kniha zdarma

Celá tisková zpráva a kniha v PDF ke stažení zdarma zde: https://braiins.com/blog/braiins-publishing-prvni-kniha-vynalez-jmenem-bitcoin-je-tady

2/ Programujte v Braiins

V tiskové zprávě Braiins píší, že hledají programátorské posily a šéf marketingu nám potvrdil, že každý programátor či programátorka dostane všechny knihy vydané v iniciativě Braiins Publishing pro celou svoji rodinu:) Více informací v tiskové zprávě.

3/ Soutěžte o 10 výtisku u nás na kryptomagazin.cz

Máme pro Vás 10 výtisků z limitované první edice (300ks). Pravidla soutěže jsou jednoduchá:

 1. Dejte like na náší FB stránku Kryptomagazin CZ (odkaz)
 2. Sdílejte a dejte like našemu soutěžnímu FB příspěvku (odkaz)
 3. Napište komentář zde pod tímto článkem – který článek za poslední týden se vám líbil nejvíce (svou šanci na výhru zvýšíte, pokud napíšete i důvod proč se vám líbil).

Pozn.:

 • Rychlost nehraje žádnou roli, hlavně v klidu!
 • Nezapomeňte v komentáři uvést své jméno, které máte na Facebooku.
 • Výherce budeme kontaktovat s prosbou o adresu pro zaslání knihy na Facebooku.
 • Výsledky vyhlásíme ve středu.
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře