[Polední zprávy] • Bitcoin uzavřel měsíční svíci na druhé nejvyšší hodnotě v historii • a další články

5
(5)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptoměnovém světě.

TRHY

Bitcoin se v souvislosti s americkými prezidentskými volbami zdá být obzvláště volatilní. Kryptoměna během pár minut ztratila 300 USD. Bitcoin nedokázal udržet svoji úroveň nad 14 000 USD poté, co ji před několika dny prolomil. Ve skutečnosti kryptoměna zaznamenala prudký pokles během několika minut, protože ztratila přibližně 300 USD. Dominance BTC také poklesla, za posledních 24 hodin o téměř 0,5 %, což znamená, že altcoiny se snaží získat zpět své pozice.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: BTC/USD – Historický okamžik na dosah?, Zlato a stříbro – Breakout na kovech se blíží? a přehled trhu zde: Má Bitcoin šanci na 14 000 USD, a kdy?

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat na KMC.

Kryptoměny

Bitcoin je připraven na americké prezidentské volby

Americké volby v roce 2020 přinesly zemi nejvyšší volební účast za celé století – v titulcích dominovaly kampaně a kandidáti. Cena bitcoinů v období před volbami prudce vzrostla, do října přidala masivních 30 % a dosáhla maxim, která nebyla vidět od začátku roku 2018. Nyní, když demokratický vyzyvatel Joe Biden získal solidní náskok v národních průzkumech veřejného mínění před úřadujícím prezidentem Donaldem Trumpem, se obchodníci s bitcoiny a investoři připravují na to, že kandidáti míří do posledního dne kampaně, přičemž globální trhy jsou již v propadu.

Bitcoin uzavřel měsíční svíci na druhé nejvyšší hodnotě v historii

Podle údajů CryptoCompare se Bitcoinu den po 12. výročí jeho whitepaperu podařilo uzavřít měsíc říjen na 13 801 USD, což byl druhý nejlepší měsíc v historii. Bitcoin zaznamenal dosud nejvyšší měsíční close na 13 850 USD 31. prosince 2017, ve stejném měsíci, kdy cena Bitcoinu dosáhla svého historického maxima (ATH) 19 870 USD (k němuž došlo 17. prosince 2017). Populární kryptoanalytik Josh Rager si myslí, že cena Bitcoinu má dobrou šanci dosáhnout nového ATH během nadcházejících měsíců.

Maker se přidává ke Radě Klaytn 

Klaytn, blockchainový projekt podporovaný jihokorejským internetovým gigantem Kakao, oznámil, že Maker Foundation, organizace zastřešující projekt MakerDAO, založený na Ethereu, se připojila k Radě Klaytn pro veřejný blockchain.

Akcie firmy Microstrategy letí po vstupu do Bitcoinu vzhůru, zatímco jiné tech firmy padají

Akcie společnosti MicroStrategy (MSTR) vzrostly o 11,3 % a šplhaly spolu s rozhodnutím společnosti přesunout 75 % jejích hotovostních rezerv do bitcoinů. Od srpna, kdy společnost provedla svoji první investici do BTC, se akcie společnosti MicroStrategy zvýšily o více než 35 %. Za stejné období akcie Apple stagnovaly, zatímco Microsoft poklesl o 6,4 %.

DeFi

Celková hodnota, uzamčená v DeFi tokenech, je poprvé od bull runu nižší

DeFi oblast letos v létě prudce rostla a investoři nalili do těchto chytrých kontraktů miliardy dolarů, aby získali vysoce lukrativní odměny. Při použití stejné metriky je jasné, že se tempo růstu DeFi zpomaluje. V jednom okamžiku se zdálo, že jeho růst je nezastavitelný: částka vázaná na smlouvy v DeFi rostla téměř o miliardu každý týden; což tento týden udělalo celkem 12,4 miliardy USD, pro srovnání dodáváme, že v květnu jsme byli na hodnotě cca 1 miliardy USD. Růst se ale zpomalil: množství kryptoměny, zamčené v inteligentních kontraktech decentralizovaného financování na konci října bylo menší, než když měsíc začínal. To je poprvé od začátku léta. 1. října bylo podle DeFi Pulse v protokolech DeFi uzamčeno 11,28 miliardy dolarů. 31. října bylo v protokolech DeFi uzamčeno 11 miliard dolarů. Vypadá to na první pohled jako špatná zpráva, ale vezměte v úvahu, že v srpnu se trh zdvojnásobil.

Banky, burzy, firmy

Švýcarsko schválilo ruskou Gazprom banku jako poskytovatele krypto služeb

Švýcarský finanční regulátor schválil curyšskou pobočku Gazprombank, dceřinou společnost třetí největší ruské banky, která nabízí řadu kryptoměnových služeb, včetně nákupu, prodeje, obchodování a úschovy bitcoinů.

Regulace, CBDC

Čínský digitální jüan už údajně zpracoval více než 300 mil. USD transakcí

Guvernér čínské centrální banky poskytl více podrobností o probíhajícím pilotním projektu digitální měny v zemi. Yi Gang, uvedl, že během pilotního testování digitálních jüanů dosud zpracovali více než čtyři miliony transakcí v celkové výši více než 2 miliardy juanů (299 milionů dolarů).

Australská centrální banka se přidává k zemím, které vyvíjejí CBDC

Podle oznámení z 2. listopadu od The Reserve Bank of Australia (RBA) bude finanční instituce uzavírat partnerství s Commonwealth Bank, National Australia Bank, společností Perpetual, poskytující finanční služby a softwarovou společností ConsenSys na projektu, který bude zkoumat potenciální využití velkoobchodní digitální měny centrální banky v zemi pomocí technologie distribuované účetní knihy, založené na Ethereu.

ECB se ptá veřejnosti na názor na digitální euro

Christine Lagarde, prezidentka Evropské centrální banky, dnes otevřela záležitost digitálního eura veřejné konzultaci. Jedna z otázek? Chtějí Evropané digitální euro, které se nespoléhá na zprostředkovatele? „Vzhledem k tomu, že se Evropané stále více obracejí k digitálnímu způsobu, jakým utrácejí, šetří a investují, měli bychom být připraveni vydat v případě potřeby digitální euro. Ráda bych slyšela také vaše názory”, tweetovala dnes a zveřejnila odkaz na průzkum. Můžete se tedy také zapojit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img