01.11.20 Technická analýza drahých kovů (zlato a stříbro) – Breakout na kovech se blíží?

5
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Máme nový měsíc a jako vstup do tohoto nového období jsem si pro vás připravil trh se zlatem a stříbrem. Pokud jste nečetli moji předešlou analýzu, tak to určitě napravte. Budete v mnohem lepším obraze. Jsme každopádně i nadále v korekční struktuře, ale i tak je to za mě dost bullish. Nicméně ten sentiment se okolo zlata v posledních několika týdnech dost zhoršil.

Tip redakce: Zítra ráno se zdražují visa karty s cashbackem od crypto.com, místo 1000 CRO (80 USD) budete muset stackovat půl roku 2500 CRO (200 USD), pokud to chcete stihnout ještě dnes za starou cenu s bonusem 50 USD, koukněte na tento článek.

V srpnu byl ten sentiment až příliš plný kladných emocí a dokonce i na veřejnoprávním médiu jste se mohli dočíst, že byste měli investovat do zlata. Když pominu, že je to naprosté diletantství, tak když vám tyhle zdroje řeknou A, tak vězte, že byste měli dělat B. Leč celkově, co jsem stačil zpozorovat, tak se ten sentiment za tří měsíce dost zhoršil.

Jak by taky ne, když cena po celou tuto dobu soustavně klesá. Nebyl jsem v srpnu za ty dobré emoce vůbec rád, protože pro mě je to hned red flag. Naopak za každou negativní zprávu o zlatu jsem nyní tuze rád. Čím víc je ve veřejném prostoru skepse, tak tím větší je šance, že se zlato utrhne ze řetězu. Platí tedy mezi těmito veličinami přímá úměra.

Aktuální situace na 1M TF komodity zlato (spot)

Vzhledem k tomu, že máme čerstvě po měsíčním close, tak je měsíční graf prioritní. Zářiová svíce je rozhodně bez debat dost bearish, ale co se týče říjnové, tak jsem dost na vážkách. Bullish není určitě, ale nejsem si zcela jistý tím, zda ji mám považovat za neutrální/bearish.

Osobně bych se přikláněl k té neutrální variantě, ale spousta lidí by určitě namítala, že svíce má relativně dlouhý horní knot. Proto si myslím, že pro mnohé je nově uzavřená svíce více bearish. Co se týče nějakého makro pohledu, tak měsíční graf je bezesporu nesmírně bullish.

V podstatě nyní testujeme hladiny těsně pod ATH z roku 2011 a když se potvrdí jako support, tak z toho může vzejít solidní expanze. Jak jsem ale ukázal v minulé analýze (na základě minulého bull runu), tak existuje šance ještě na jeden masivnější pokles.

Indikátory

Na měsíčním RSI jsme po několik měsíců v překoupených hodnotách indikátoru – to jest velmi bullish, ale na druhou stranu je tu o to větší riziko mohutnějšího pádu, když si trh vyžádá pročištění. Jinak samotný fakt, že se měsíční RSI křivka nemálo měsíců drží nad 70 body, dokazuje, že jsme po letech čekání jednoznačně v bull runu.

Aktuální situace na 4H TF komodity zlato (spot)

Na 4H časovém rámci máme jednoznačně strukturu v podobě falling wedge, což víte již z předešlé analýzy. Asi před deseti dny se zdálo, že je tu snaha o breakout, ale nakonec to nebylo zrovna úspěšné. Kurz byl tak odsouzen k tomu setrvat v rámci grafického útvaru.

Co se týče prostoru uvnitř zakreslné struktury, tak bez problémů se kurz může vyvíjet uvnitř wedge celý listopad. Klíčový je v tomto ohledu úroveň cca 1 837 USD/unce. Kolem této oblasti očekávám výraznější nákupní tlak, protože tenhle support protíná i spodní hrana falling wedge.

Jistou podporu zaručuje i 1 850 USD/unce, ale to je spíše lokální support, se kterým úplně nepočítám. Tím ovšem neříkám, že nemusí stačit pro finální odraz. Když bych to měl říct po lopatě, tak víc sejf je první řečená úroveň. Každopádně případný průraz těch 1 837 USD/unce by pravděpodobně vyústil v breakdown spodní stěny wedge. Větší výplach v tomto případě lze očekávat.

Indikátory

Indikátor RSI ukazuje, že je trh po mnoho týdnů prostě slabší. Nic překvapujícího, když jsme v rámci mohutné korekční struktury.

Aktuální situace na 1M TF komodity stříbro (CFD)

Situace na měsíčním grafu se stříbrem je za ty tři měsíce vlastně obdobná. Akorát s tím rozdílem, že stříbro nové historické maximum prostě nevytvořilo. Zářijová měsíční svíce je bezesporu bearish a co se týče té říjnové, tak zde úplná shoda asi panovat nebude. Já se opětovně přikláním k tomu, že je neutrální.

Mnozí zase mohou oponovat kvůli dlouhému hornímu knotu. Nicméně bezesporu se mi jeví trh za těch několik měsíců jako silně bullish a zkrátka přišla korekce. Každopádně ta červencová impulsní svíce sama o sobě na trhu může mít funkci supportu a moc nepředpokládám, že by ji medvědi zcela zastínili červenými svícemi.

Aktuální situace na 4H TF komodity stříbro (CFD)

Na zlatu je falling wedge, zatímco na trhu se stříbrem bull flag. Na nižším časovém rámci to samozřejmě na první dobrou vypadá jako obyčejný klesající kanál. Jedná se tedy stejně jako u falling wedge o korekční strukturu, která ve finále asi vyústí v breakout. Nicméně v kontextu zakreslené struktury je bezesporu šance na propad po S/R level 20,158 USD dost pravděpodobný.

Závěr

Myslím si, že není třeba nějak dlouze polemizovat nad aktuálním stavem trhů s drahými kovy. Po technické stránce je to nemálo slušné a ty pozitiva rozhodně převažují nad negativy.

Neuslyšíte ovšem ode mě nic víc, protože jsem zodpovědný a nebudu vás k ničemu nabádat jako to dělají jiní diletanti v mainstreamu. Máte svoji hlavu a vy mnou předložený text sami musíte přehodnocovat a pak se sami rozhodnout.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

zlato vzdy kopiruje inflaci a je to dane historii – proste udrzitel hodnoty.inflace klesa a zlato rovnez – na tom neni zadna veda.stribro je spise technicky kov.med zcela urcite – to je zajimava komodita – vede vyborne elektricky proud a tezko se bez nej obejde nejaka domacnost ve svete – ci jakykoli spotrebic.hlinik neni vhodny pro vyssi proudove zatizeni.kazdy starsi by to mel vedet z panelaku kdy instaloval provoz pracky :-))
co ovsem treba zvazit je to , ze btc zacina mit navrch nez zlato.s btc se da uz dnes platit po celem svete – se zlatem sice taky – ale v soucasnosti ani v budoucnu nebudete chodit s supinkami zlata za obchodnikem pro rohliky ci zaplaceni dovolene.taky konverze zlata na fiat meny bude asi nepohodlna.
u zlata byla dosud vytezena krychle o stranach 21m – celosvetove.
https://www.zlato.cz/zlato/kolik-zlata-svete-kolik-bude/
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/kolik-je-zlata-na-svete.A130401_173957_eko-zahranicni_brm
https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavosti/dejiny-zlata-kolem-jsme-vytezili

obavam se, ze cina si je toho vedoma – proto svoji pozornost upina na btc a na udrzeni vypocetniho vykonu nad 50%.bude do budoucna ovladat btc :-((

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: