Facebook znovu zkouší cenzurovat Bitcoin

4
(5)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Facebook cenzuruje bitcoinový hashtag ve snaze o bezpečnou komunitu. Hashtagy o drogách, zbraních a všech ostatních altcoinech jsou ale v pořádku.

Bitcoin je odolný vůči cenzuře … ale hashtag #Bitcoin není.

V posledních dnech byl Facebook zaneprázdněn cenzurou všech příspěvků, které v popisu obsahují hashtag #Bitcoin. Neexistují žádné rozdíly: Videa, fotografie a dokonce i zprávy byly cenzurovány a blokovaly veřejnosti přístup k jakýmkoli informacím souvisejícím s kryptoměnou.

Pokus o cenzuru přes hastag

Po zadání hashtagu jsou uživatelé v různých částech světa konfrontováni s obrazovkou cenzury, na které Facebook informuje, že příspěvky byly „dočasně skryty“, protože “nebyly v souladu se zásadami komunity”.

 

facebook cenzura
Zdroj: Cryptopoato.com, Facebook.com

Přimluví se Dorsey?

Několik uživatelů se vydalo na Twitter (kde je možné o bitcoinech hovořit), aby dosáhli zrušení zákazu. Twitter má na rozdíl od Facebooku probitcoinový pohled. Nejen, že umožňuje hashtag, ale kryptoměna má také své vlastní emoji. Jeho generální ředitel Jack Dorsey hovořil o bitcoinech při mnoha příležitostech s tím, že bude hrát v budoucnosti financí významnou roli.

Bitcoin horší než altcoiny i než zbraně, pašování a jiné?

Zdá se, že Bitcoin je nejnebezpečnější kryptoměnou v ekosystému, protože Facebook umožňuje vyhledávání jakéhokoli jiného altcoinu, jako je #Ethereum, #Cardano, #ethereumclassic atd. A dalších bezpečnějších projektů (všimněte si sarkasmu), jako je #onecoin #hex a populární latinskoamerický podvod údajně fungující pod značkou #auricoin.

Některé další hashtagy, které Facebook považuje za bezpečnější než #Bitcoin, jsou: #Drugs, #xans, #weapons, #counterfeit, #whitesupremacy, #Hamas a #Isis.

Zatímco hashtag je pro Facebook velkým ne-ne, výsledky vyhledávání “Bitcoin” – bez hashtagu – jsou zcela normální a nebyly cenzurovány monstrem sociálních médií.

Není to první pokus

Není to poprvé, co Facebook cenzuruje obsah, související s bitcoiny. Na začátku roku 2018 se společnost Marka Zuckerberga rozhodla změnit své zásady tak, aby výslovně zakazovala jakékoli reklamy propagující obchodování s kryptoměnami a jinými ICO.

V oficiálním příspěvkovém blogu společnost popsala kryptoměny jako produkty, které by mohly poškodit zájmy jejích uživatelů.

Libra je mrtvá, nedovolíme ani Bitcoin?

Facebook si však přišel na své a povolil krypto reklamy znovu, když se rozhodl spustit vlastní kryptoměnu Libra.

Facebook nevydal žádné oficiální prohlášení, které by objasnilo, zda má tato změna názoru něco společného se skutečností, že Libra je nyní téměř mrtvá. Možná něco chystá?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře