[Souhrn článků] + Robinhood spouští obchodování s kryptoměnami v Evropě

4.3
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Robinhood spouští obchodování s kryptoměnami v Evropě

Robinhood, populární obchodní platforma, rozšiřuje své působení do Evropy spuštěním kryptoměnových obchodních služeb. Tato expanze nabízí evropským uživatelům možnost obchodovat s více než 25 kryptoměnami, což zahrnuje hlavní měny jako Bitcoin a Ethereum. Zajímavostí je, že Robinhood nabízí tuto službu bez jakýchkoliv obchodních poplatků. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

Analýza: Zlato vytvořilo ATH a býčí past, růst však může brzy zase pokračovat. Těžaři zlata posilují

Určitě nikomu neuniklo, že zlato překonalo agresivně historické maximum. Poté ovšem došlo k agresivnímu sražení ceny, což lze interpretovat jako událost zvanou býčí past. Mnohé investory mohla býčí past samozřejmě odradit. Z psychologického hlediska nejsou býčí pasti nic moc příjemného. Nicméně, fundamentálně se pro zlato vůbec nic nemění. Makroekonomická nestabilita stále platí a je dost možné, že s námi zůstane po delší čas. A to jsou právě podmínky, které pohánějí cenový růst na zlatě.

Co byste měli tento týden sledovat na trhu s bitcoinem

Kurz ceny bitcoinu je evidentně tažen optimismem kolem schválení spotových bitcoinových ETF a většina varovných signálů, které kolem sebe vysílá zůstává zatím bez reakce. Přesto je několik věcí, které je vhodné tento týden sledovat, protože mohou nejen na trh s bitcoinem přinést zvýšenou volatilitu.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Aktuální bitcoinová rally je jiná. Zdá se, že FOMO a YOLO jsou zpět

BTC se právě dotkl 45 000 dolarů. Stalo se tak několik dní poté, co poprvé od začátku loňského roku překonal hranici 40 000 dolarů. Ti co se na bitcoin dívali skepticky ho nyní znovu pozorují.

Riot Platforms kupuje těžící zařízení na bitcoin v hodnotě 291 milionů dolarů

Doplňuje tak předchozí dohodu, v jejímž rámci společnost Riot od MicroBT odkoupila 33 280 minerů. Termínová listina byla rovněž aktualizována, což společnosti Riot umožňuje v budoucnu koupit dalších 265 000 zařízení.

Rally ceny bitcoinu na 42 000 dolarů je způsobena spotovými objemy, nikoliv likvidací futures na BTC

Data z bitcoinových futures vyvracejí předpoklad, že rally BTC na 42 000 USD byla poháněna především likvidací shortů. Co bude nyní s cenou BTC dále?

Itaú Unibanco, největší brazilská banka, spouští obchodování s bitcoinem

Itaú Unibanco, největší soukromá banka v Brazílii, ohlásila zahájení služeb obchodování s kryptoměnami, což je významný krok pro finanční sektor. Iniciativa, která umožní klientům banky obchodovat s bitcoinem a ethereem, signalizuje rostoucí akceptaci kryptoměn v zemi.

CEO JPMorgan: Bitcoin je pouze pro kriminálníky

Jamie Dimon, generální ředitel JPMorgan Chase, ve svém nedávném prohlášení kritizoval Bitcoin a další kryptoměny, naznačujíc, že jsou užitečné pouze pro kriminálníky a mohou být klidně zakázány.

Obchodníci na krátkých pozicích letos ztrácí více než 6 miliard USD

Bitcoin a ostatní kryptoměny letos zažívají slušnou rallye. A růst díky nim zažívají i společnosti s kryptoměnami přímo spojené. A zdá se evidentní, že to hodně obchodníků nečekalo. Na krátkých pozicích akcií těchto společností prodělali více než 6 miliard USD.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Karel

To bude strasnej scam. Mrknete na contract a uvidite na kokika prnezrnkach to je a jakej onto zajem

spot_img