Aktuální bitcoinová rally je jiná. Zdá se, že FOMO a YOLO jsou zpět

4.6
(10)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

BTC se právě dotkl 45 000 dolarů. Stalo se tak několik dní poté, co poprvé od začátku loňského roku překonal hranici 40 000 dolarů. Ti co se na bitcoin dívali skepticky ho nyní znovu pozorují.

Bitcoin rally

Zhruba před dvěma lety dosáhly ceny kryptoměn svého vrcholu. Bitcoin (BTC) se téměř dostal na 70 000 dolarů. Poté se situace zhoršila, poté opět a nakonec přišel poslední výrazný propad. BTC se po výbuchu FTX propadl k 15 000 dolarům.

Pravděpodobně si na tuto událost vzpomínáte. Během roku 2023 se ceny dokázaly odrazit ode dna, ale byly to pocitově těžce vydobyté zisky – po rally rychle následovaly neúspěchy. V polovině října se bitcoin pohyboval kolem 27 000 dolarů.

A pak se trh vznítil, poháněn optimismem spojeným s Bitcoin ETF a klesajícími úrokovými sazbami. Největší kryptoměna světa se na Coinbase jen krátce dotkla 45 000 dolarů. Teprve před několika dny se mu podařilo překonat hranici 40 000 dolarů, což je úroveň, která byla naposledy zaznamenána na začátku roku 2022.

V širší veřejnosti začínáme opět pozorovat zájem o bitcoin. Mainstreamová média o něm píší. Otázkou je, jak dlouho to vydrží? Chystá se bitcoin opět přiblížit k mainstreamu?

Zdá se, že FOMO (znáte to, „strach z promeškání události”) možná smíšený s dávkou YOLO („žiješ jen jednou”) je zpět.

Wall Street přichází na kryptoměny

Jak se věci dostaly do takového stavu nadšení, není vůbec těžké pochopit. Je to opravdu velká věc, že těžké váhy Wall Street BlackRock, Fidelity a Franklin Templeton se snaží uvést své spotové Bitcoin ETF na trh v USA.

Bitcoin ETF by měl mít možnost koupit každý, kdo má obyčejný makléřský účet. Samozřejmě jen v případě, že je schválí regulační orgány. Prozatím vše nasvědčuje tomu, že rozhodnutí o schválení bude pravděpodobně již brzy. To, že si běžný uživatel nakoupí Bitcoin ETF je pro běžnou populaci mnohem jednodušší a pravděpodobně i reálnější než zřízení účtu u Coinbase. A nebo, nedej bože, zjišťování, jak funguje decentralizovaná burza nebo MetaMask.

Zdá se tedy, že prodejní a marketingová síla společností BlackRock, Fidelity a Franklin Templeton je připravena stát za Bitcoin ETF. Není nijak bláznivé myslet si, že to do celého trhu s kryptoměnami přinese velký kapitál. Je otázkou, zda to vytvoří udržitelnou rally.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman
Hodnocení článku :
     

When lambo?

spot_img