Obchodníci na krátkých pozicích letos ztrácí více než 6 miliard USD

5
(5)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.
[aikit_audio_player]

Bitcoin a ostatní kryptoměny letos zažívají slušnou rallye. A růst díky nim zažívají i společnosti s kryptoměnami přímo spojené. A zdá se evidentní, že to hodně obchodníků nečekalo. Na krátkých pozicích akcií těchto společností prodělali více než 6 miliard USD.

Analytická společnost S3 Partners zveřejnila statistiku obchodníků za letošní rok. Obchodníci od počátku roku hojně otevírali krátké pozice na akcie firem jako jsou Coinbase, MicroStrategy nebo Marathon Digital. Ty ale společně s bitcoinem zaznamenaly silný růst. Aktuálně má bitcoin meziroční nárůst 161 %. Za stejné období zaznamenala Coinbase nárůst 312 % a MicroStrategy 285 %.

Růst bitcoinu od září obchodníky nejvíce bolí

Zajímavé je, že největší ztráty přišly v posledních třech měsících. Obchodníci otevřely množství pozic v září, kdy se cena bitcoinu dostala na 25 133 USD (čtvrtletní minimum). Vše nasvědčovalo tomu, že je trh překoupený a cena půjde ještě níže. Bitcoin ale následně započal rallye a narostl o 77 %. A firmy s ním spojené rostly také.

Bitcoin se tak 5. prosince dostal na svoje roční maximum (44 481 USD) a obchodníci za tyto tři měsíce vykazují ztrátu 2,65 miliardy USD. Celkově mají největší ztráty na akciích Coinbase (3,5 miliardy USD) a MicroStrategy (1,4 miliardy USD).

Závěr

Ztráty jsou zatím stále hlavně papírové. To znamená, že pozice ještě nejsou uzavřeny a obchodníci čekají, že se trend otočí. Náznakem této změny by mohla být i transakce z tohoto týdne, kdy Ark Invest prodala část svých akcií Coinbase. Evidentně spekulují na dosažení stropu a očekávají pokles. Všichni aktuálně hledíme na graf bitcoinu. Jeho případný další vývoj ukáže i vývoj akcií přímo napojených společností.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img