CEO JPMorgan: Bitcoin je pouze pro kriminálníky

4.2
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jamie Dimon, generální ředitel JPMorgan Chase, ve svém nedávném prohlášení kritizoval Bitcoin a další kryptoměny, naznačujíc, že jsou užitečné pouze pro kriminálníky a mohou být klidně zakázány.

Jamie Dimon kritizuje Bitcoin

Jamie Dimon, dlouhodobý kritik kryptoměn, během výpovědi před Senátním bankovním výborem ve Washingtonu, D.C., vyjádřil negativní názory na Bitcoin a jeho užitečnost. Podle Dimona jsou kryptoměny využívány hlavně pro kriminální aktivity, jako jsou obchody s drogami, praní špinavých peněz a daňové úniky.

Generální ředitel JPMorgan Chase argumentoval tím, že krypto je pro tyto účely užitečné, jelikož je do jisté míry anonymní, poskytuje okamžité transakce a inherentně se vyhýbá všem omezením bankovních institucí regulovaných vládou, které jsou předmětem zákonů proti praní špinavých peněz (AML), znalosti klienta (KYC) a sankcí. Dimon během výpovědi prohlásil:

Vždy jsem byl hluboce proti kryptoměnám, Bitcoinu atd. Jediný skutečný případ použití pro ně je pro zločince – pašeráky drog, praní špinavých peněz, daňové úniky… a to je případ použití

Senátorka Elizabeth Warren požadovala, aby Kongres aktualizoval stávající bankovní pravidla, aby se vztahovala na pravidla proti praní špinavých peněz pro kryptoměnové společnosti, s čímž souhlasilo několik dalších bankovních CEO. Toto byl vzácný moment solidarity mezi Warrenovou a bankovními výkonnými řediteli, přičemž senátorka je historicky známá jako ostrá kritička bankovního průmyslu.

Odmítnutí kryptoměn ze strany Jamieho Dimona není nic nového. Během posledních dvou let řekl investorům, aby se drželi dál od Bitcoinu, tvrdící, že nemá žádnou vnitřní hodnotu a je to decentralizovaný Ponziho schéma. Navzdory jeho kritice vůči kryptoměnám, analytici JPMorgan pravidelně publikují zprávy o výhledech kryptoměnového průmyslu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 977 USD dle KMC.

Závěr

Co si o slovech Jamieho Dimona myslíte vy? Jsou podle vás kryptoměny pro kriminálníky? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý a zábavní obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtěch

Jednou tihle staří neználci vyzdychaj a do světového finančního systému nastoupí generace která se s Bitcoinem už narodila

Honza

Takhle, pravdu samozřejmě má, tak napůl. To samé se totiž děje v mnohem větší míře s Fiat měnou.

Nicméně jmbanky se samozřejmě brání, protože transakce v krypto je obchází a nic z toho nemají.

Ale pokud by měli skutečně vůli ten stav změnit, pak btc adoptují a začnou transakce využívat jejich klienti, tedy lidé bez roušky anonymity.

Na kryptu je právě tahle vlastnost, že převod odkudkoli kamkoli stojí stejně a je vyřízen do hodiny i mimo otevírací dobu banky. Tohle jsou prostě jen pokrytecké kecy.

Třeba moje zkušenost z jara, dělal jsem převod nějakých 700k směr jiný kontinent. Trvalo to pět dní, protože prodloužený víkend a poplatek za převod 700k byl cca 4 litry. A to jsou právě ty prachy, které by v případě převodu krYptem banka neshrabla.

Fantom

Je ale docela zvláštní, že se tak vyjadřuje nejvyšší šéf banky která je silně crypto friendly a navíc vydává odvážná prohlášení o budoucím růstu ceny. 😀

Vojtech

Přesně, taky mi to neštimuje. Nadto to načasování…

Tom

LOL

Roman

Co to povídá dinosaur?
Pohybuje se značnou část života v investicích a nenajde si pád hodin aby prozkoumal novou technologii? Anebo ho za to platí?
Podle jeho teorie jsou pyramida i akcie a zlato.
Z hlediska anonymity u mě pořád bude mít větší hodnotu cash nebo třeba zlato.
Nemůžu si pomoct, ale připomíná mi to typické nadávání na něco, čemu nerozumím. Což je zvláštní, vzhledem k tomu, o koho se jedná.

Ftelf

Vtipné, KYC u Coinbase, Krakena, Binance je silnější než u našich Českých bank 🙂 Aby jeho fondům neodtekl kapitál 🙂

Jan H.

Tenhle pan je jeden z nejnenavidenejsich lidi v americe, takze asi tak.

Jan H.

Podle toho clanku to vypada ze ho nedokaze zbytek banky z vedeni vystipat, asi ma velkou moc. Takze ho tam proste musi trpet. A typek ocividne ma osobni zivot na prdlacku a proto smrdi jen v praci. Moje pritelkyne ma takoveho vedouciho… Arogantni hovado, ktery si mysli, ze ma moc.

Jan H.

Dodatek. Tu moc urcite zaslouzene, bude velmi schopny v tom co dela, ale nemuze tvrdit takovou ptakovinu. Zjistil by velmi rychle ze mizive procento krypta/respektive btc se pouziva na to, na co se v clanku poukazuje. Pablo Escobar mel miliardy dolaru zakopanych po celem Columbii a do ted dolar nebyl zakazany, kvuli toho ze byl pouzivany na nakup drog 😀

spot_img